Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By djsewek -  18 gru 2008, 18:56
 -------
#13570
Witam.
Mam ma³y problemik :( Ostatnio wymienia³em hamulce z przodu (nowe tarcze + klocki firmy EBC, zdjonka z monta¿u bed± za³aczone w mojej kartotece, niebawem:) Przedjê do sprawy usterki, wszytko sz³o szybko i sprawnie :) Ale na samym koñcu mojej cie¿kiej pracy, sta³o sie jednak cos....Mianowicie przekreci³em za mocno srube ktora trzyma zacisk. Chodzi o jarzmo mocujace,w³asnie w nim poszed³ gwint. Jedna sruba trzyma b.dobrze, a ta druga tak aby sie ponownie nie przekreci³a....i pytanko czy jest to niebezpieczne?
Drugie pytanko, czy mo¿e kto¶ ma na zbyciu jedno jarzmo, lew± strone
:D
By guzzi -  18 gru 2008, 19:33
 -------
#13571
Kiedy¶, w oplu w serwisie ... zerwali mi gwint i niestety musia³em wymieniæ ca³y zacisk zacisk, co prawda najpierw próbowali wkrêcaæ ¶rubê na pastê, która niby mia³a zabezpieczyæ przed samoodkrêceniem potem gwintowaæ ale nic z tego nie wysz³o. Moja rada - wymieñ zacisk - koszt u¿ywanego na allegro ok. 100,00PLN.
Awatar użytkownika
By djsewek -  18 gru 2008, 22:13
 -------
#13575
hee dzieki za odp. :wink:
Ale tak serio....to chcialbym gdzies dostaæ to jarzmo :), nie zacisk.
Na allegro niestety nie maja. Chyba pozostaje tylko salon, czy moglby kto¶ sprawdzic jaki jest numer katalowgowy tej czesci?Z gory dziekuje.

:)
Awatar użytkownika
By team-am -  19 gru 2008, 14:49
 łódzkie
#13591
jaki masz rozmiar tarczy?
Nie lepiej kupic u¿ywany zacisk na allegro i przykrêciæ samo jarzmo?
By Domi -  20 gru 2008, 12:51
 mazowieckie
#13601
mialem ten sam problem w fabii..

co poskutkowalo wymiana calego jazma....
kiepska sprawa...

nie da rady znalezc winnego ....


albo ten ktory ostatnio dokrecal.
albo ten ktory ostatnio odkrecal
albo ten ktory ostatnio odkrecal i zakrecal .:)

1500zl w plecy przy wymianie glupich klockow :)
By Szpandel -  21 gru 2008, 22:27
 -------
#13632
Ten element w którym przekreciles gwint jest aluminiowy?
Je¿eli znasz jakiego¶ dobrego tokarza to moglbys sprobowac umiescic tam tulejê stalow± z gwintem.
tylko zeby nie probowa³ nic napawac i gwintowac ponownie...

przy dobrze wykonanej robocie mogloby to byc nawet trwalsze rozwi±zanie ni¿ w przypadku seryjnego aluminiowego gwintu.

pozdr.