Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  29 gru 2006, 21:57
 -------
#1042
trochê czyta³em na ten temat ale nikt siê za dok³adnie nie wypowiedzia³ a co wy o tym uwa¿acie bêdzie to przeszkadza³o takie zestawienie sto¿ek i gaz ???
w sumie ma³o ma tu osób benzyne a chyba nikt LPG ale mo¿e sie wypowiecie na ten temat ....
Awatar użytkownika
By fali22 -  29 gru 2006, 22:51
 -------
#1049
Ja nic niewiem na ten temat
By konixxx -  26 lip 2008, 22:59
 -------
#10827
ja mam 1,6 fsi zagazowany ale stozka nie planowalem i nie planuje... dobrze jesttak wiec nie ma sensu zmieniac...
By Adi6666 -  27 lip 2008, 0:57
 -------
#10829
raczej nie za bardzo specjali¶ci polecaj± sto¿ek, raczej lekarstwo na lepsze samopoczucie a z LPG, kiedy¶ co¶ czyta³em i nie za bardzo polecano tê kombinacje... ale mo¿e kto¶ ma na ¿ywca to siê wypowie
By pszczyna -  27 lip 2008, 16:42
#10839
Tylko i wy³±cznie wk³ad filtra sportowego w oryginaln± puszkê odpadnie ci wyliczanie dolotu a efekt masz murowany ja tak mam w MKIV 16/16V +LPG
By emiter -  28 lip 2008, 12:41
 łódzkie
#10862
konixxx pisze:ja mam 1,6 fsi zagazowany ale stozka nie planowalem i nie planuje... dobrze jesttak wiec nie ma sensu zmieniac...
Czy mo¿esz powiedzieæ co¶ wiêcej nt samej instalacji, kosztów i jak siê auto zachowuje? Co z problemem zapiekania wtryskiwaczy itd?
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  28 lip 2008, 18:48
 -------
#10873
pszczyna pisze:Tylko i wy³±cznie wk³ad filtra sportowego w oryginaln± puszkê odpadnie ci wyliczanie dolotu a efekt masz murowany ja tak mam w MKIV 16/16V +LPG

powiedz kole¿ko czy naprawdê jest taka wyczuwalna ró¿nica ???? i jakiej masz firmy ten wk³ad i jak mo¿esz podaj koszt ???
By konixxx -  26 sie 2008, 0:46
 -------
#11685
emiter pisze: Czy mo¿esz powiedzieæ co¶ wiêcej nt samej instalacji, kosztów i jak siê auto zachowuje? Co z problemem zapiekania wtryskiwaczy itd?

o instalacji:
Sekwencyjny wtrysku gazu STELLA 4 DPI (STELLA for Direct Petrol Injection), nagrodzony niedawno na XI Miêdzynarodowym Forum Gazowym, umo¿liwia adaptacjê silników z wtryskiem bezpo¶rednim benzyny, na zasilanie gazowe - LPG. W systemie tym zastosowano zupe³nie nowe strategie zasilania, w celu zabezpieczenia wtryskiwaczy benzyny przed potencjalnym uszkodzeniem. Sterownik u¿ywany w tym systemie ró¿ni siê znacznie od stosowanych w dotychczasowych wtryskach sekwencyjnych gazu. W du¿ym stopniu zosta³ zmodyfikowany zarówno hardware jak i software - sterownik ten jest chroniony dwoma nowymi patentami.

co do kosztow to nie wiem,bo za darmo montowali zeszlemu wlascicielowi w zamian za pozostawienie auta do badan i testow bo dopiero wprowadzali te instalacje w zeszlym roku. koszty jazdy zdecydowanie zadowalajace, nie wiem jak golf jedzil przed zagazowaniem wiec nie moge porownac...
strona tych od gazu:

http://www.elpigaz.com