Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By Tyson -  10 lut 2009, 22:57
 mazowieckie
#14719
dzisiaj zauwazylem cos dziwnego na uchwytach isofix... taki jakby nalot, nawet rdze. wyglada to jakby zasniedzialo! Samochod mam od miesiaca i wydaje mi sie to dosyc dziwne. Dodam tez, ze na kazdym uchwycie jest tak samo :cry: Spotkaliscie sie moze z czyms takim?
Dzis golf ogolnie mnie zawiodl, bo najpierw zaczyly mi piszczec zawiasy w drzwiach kierowcy - na poczatku sie smialem z tego, ze niby niemiecka technologia itp, ale za kazdym razem jak otwieralem drzwi pisk byl coraz bardziej uciazliwy. Na szczescie po powrocie do domu popsiuknalem smarem w spreju i problem znikl.
Niestety Isofix jaki byl taki jest.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  10 lut 2009, 23:09
 -------
#14720
kolego to jako¶ masakr :shock:
co¶ takiego w nowym samochodzie to wygl±da jak by le¿a³o pod jak±¶ szopom ze 2lata hahah ja mam furkê z 2005r i ta czê¶ci jest jak nowa mo¿e je czym¶ zala³e¶ ??? (ale to chyba nie mo¿liwe ) jedz z tym do serwisu niech co¶ z tym zrobi± .........
Awatar użytkownika
By Tyson -  10 lut 2009, 23:30
 mazowieckie
#14722
przez miesiac samochod praktycznie stal w garazu, sam przebieg mowi za siebie - rano bylo 750km teraz jest 919km. Na pewno niczym go nie zalalem, zreszta jakbym musial zalac, zeby 4 zaczepy tak samo wygladaly!
Nieciekawie zapowiada sie przygoda z golfem :cry: rece opadaja...
Awatar użytkownika
By team-am -  10 lut 2009, 23:46
 łódzkie
#14723
Nieciekawie to wygl±da, u mnie rocznik '04 wygl±daj± jak nowe. Moze te mocowania by³y fabrycznie zabezpieczone jakim¶ ¶waksem i wesz³y z czym w reakcje ;) Gruby jest ten nalot :?: Wyglada jakby po³owa by³a wch³oniêta przez korozje a chyba tak nie jest :?:
Awatar użytkownika
By Tyson -  10 lut 2009, 23:51
 mazowieckie
#14724
myslalem ze da rade usunac to palcem, ale nic z tego. wzarlo sie porzadnie. najbardziej zaskoczyla mnie ta rdza.
Nalot jest taki jak widac na zdjeciu, w rzeczywistosci nie zobaczysz nic wiecej.

Do najblizszego serwisu mam 120km, nie mam czasu zeby jechac, bo pol dnia sie zejdzie, ale cos czuje ze chyba nie bedzie wyjscia :(
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  11 lut 2009, 0:14
 pomorskie
#14725
szkoda ze masz tak daleko , ale na wstepie proponuje "co to ma ***** byc ?" :) nie no jakies chore , wiadomo nie mozna byc za bardzo przewrazliwionym co do auta ale takie cos to ja nie wiem..... zalatuje Kazachstanem tudziez Burkina Faso :D nie no nie wiem czlowieku ale zmus ich zeby to zrobili bo siara
Awatar użytkownika
By Tyson -  11 lut 2009, 0:21
 mazowieckie
#14726
powiem Ci szczerze ze jestem tak zawiedziony, ze az nie chce mi sie krzyczec. Ale jak znam serwisy to na pewno zmusza mnie do tego zebym poslal im pare jobów. Narazie pojezdze z tym, zobaczymy moze jakies inne "kwiatki" wyjda. Ale jak na razie to wstyd wpuszczac kogos na tylna kanape :(
By AdamekS -  11 lut 2009, 0:23
 -------
#14727
Tysonq pisze:dzisiaj zauwazylem cos dziwnego na uchwytach isofix... taki jakby nalot, nawet rdze
Hmm widzê ¿e ró¿ne siê wpadki przytrafiaj± VW.
Mój wujek w nieco ponad pó³rocznym Golfie V mia³ na tylnym b³otniku rdzawe b±ble. Auto nówka z salonu.
U mnie te¿ drzwi zaczynaj± troszkê popiskiwaæ, ale tym siê akurat nie przejmujê - ot normalne tarcie elementów.
Siê popsika smarem (jak zajdzie potrzeba) to przestanie.
Awatar użytkownika
By Tyson -  11 lut 2009, 0:28
 mazowieckie
#14728
AdamekS pisze: U mnie te¿ drzwi zaczynaj± troszkê popiskiwaæ, ale tym siê akurat nie przejmujê - ot normalne tarcie elementów.
Siê popsika smarem (jak zajdzie potrzeba) to przestanie.
Ma prawo popiskiwac, ale k***a nie po 800km od wyjazdu z salonu! Moze to serwisanci tak przygotowali samochod do odbioru, bo serwis zerowy to raczej kiepski byl - szyba czolowa byla tak zamazana ze w nocy nie dalo rady jechac. Tak postepuje firma Sieñko i Syn z Bialegostoku :evil:
Awatar użytkownika
By maluszek -  11 lut 2009, 1:12
 mazowieckie
#14729
trochê to dziwne. wydaje mi siê, ¿e kto¶ musia³ je pochlapaæ czym¶, i to raczej czym¶ dosyæ ¿r±cym, ¿e a¿ co¶ takiego wyst±pi³o.

nie chcia³o mi siê ogl±daæ dok³adnie moich uchwytów, ale z daleka to one nie wygl±daj± na pokryte jakim¶ chromem czy niklem, wiêc wystarczy w zasadzie trochê s³onej wody, ¿eby takie co¶ siê zrobi³o.

inna sprawa: u¿ywasz jakiego¶ fotelika?
Awatar użytkownika
By Tyson -  11 lut 2009, 7:22
 mazowieckie
#14730
zaden fotelik nie byl podpinany, z tylu ktos z rodziny siedzial moze 3-4 razy.
Moja ingerencje to ja calkowicie odrzucam, bo bez jaj samochod miesiac czasu z przebiegiem nie caly 1000km, jezdzony praktycznie tylko w niedziele. Zapewne jak zadzwonie do serwisu, to powiedza zebym przyjechac to obejrza i wtedy pomysla, bo z tego co widze to moj przypadek jest egzotykiem w¶ród golfow...
Jezeli wyjme kanape to ten pret zostanie i biegnie on o calej dlugosci siedziska? i jak to zdemontowac wyjac kanape? zapewne w przedniej czesci sa zatrzaski, ale jak wyjac od strony isofix'ow?
Awatar użytkownika
By malydaras -  11 lut 2009, 7:54
 mazowieckie
#14732
Tysonq, sam nie rozbieraj tego jak nie masz do¶wiadczenia, to jest element bezpieczeñstwa. Tak czy siak nie jed¼ specjalnie do serwisu tylko z tym, najpierw zadzwoñ, bo pewnie i tak nie maj± czê¶ci na magazynie.

A na jako¶æ golfa za bardzo nie narzekaj :wink:, gdyby¶ kupi³ inn± markê te¿ zawsze co¶ by wyskoczy³o. Tobie zgni³y mocowania, komu¶ innemu strzela konsola ¶rodkowa. U mnie skrzypi uszczelka tylnych drzwi ale wmawiam sobie, ¿e golfer chce siê w ten sposób ze mn± porozumieæ a ja sierota nic a nic nie mogê zrozumieæ :lol:.
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  11 lut 2009, 8:11
 pomorskie
#14733
hehhe :) mysle ze jakies wpadki moga sie fabryce zdazyc ale wowczas normalnym bylo by iz salon pomoze w zlikwidowaniu babola , natomiast jakims trafem wiekszosc polskich salonow reprezentuje postawe cwaniacko-olewacka wiec nie wiem czy z tym problemu nie bedzie , moja zerówka podejzewam ¿e te¿ by³a na odpierdziel , tapicera brudna w jednym miejscu a deska rozdzielcza tak ufajdana ze bez dwoch szmat i wiadra wody nie podchod¼, poza tym teoretycznie wydaje mi sie ze wyzerowanie poziomowania xenonow tez powinni robic na zerowce , niedoczekanie. Mi czasem drga dosc glosno skrajna lewa pokrywa od deski rozdzielczej , ta pionowa albo cos w jej otoczeniu , to w sumie najwiekszy mankament , nic innego oprocz standardowo skrzypiacej pó³ki (mam climatic) nie zauwazylem
By Mandi -  11 lut 2009, 10:18
 dolnośląskie
#14738
Niez³y gif z tymi isofixem:/
By AdamekS -  11 lut 2009, 14:56
 -------
#14740
Dzi¶ przyjrza³em siê moim ISOFIXOM i muszê powiedzieæ ¿e tez mam jaki¶ nalot.
Co prawda nie ma go wiele ale jednak jest. Wygl±da to jakby siê co¶ utlenia³o, albo jakby jaki¶ spieniony ¶rodek pior±cy tam siê zasech³.
Spróbuje to zdrapaæ i bêdê obserwowa³ co bêdzie.