Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By aro001 -  17 lut 2009, 16:14
 -------
#14976
Witam Wszystkich. Jestem nowym u¿ytkownikiem forum. Na wstêpie chcia³em siê przedstawiæ, mam na imiê Arek i jestem z Wo³omina.
Mam ma³y problem z moim golfem v 2.0 tdi 103 kw. Auto kupi³em z Francji. Dzisiaj pad³y przednie wycieraczki (ale tylko na postoju), brak spryskiwacza na sta³e. Gdy jadê pracuj± na sucho. Bezpieczniki ok. P³yn jest.
Dzisiaj te¿ w³±czy³ mi siê komunikat, ¿e serwis za 1000km. Skasowa³em to.
Wiêc koledzy co mo¿e byæ przyczyn± padniêtych przednich wycieraczek, czy to mo¿e byæ zwi±zek z informacj± o serwisie za 1000km, spalony silniczek spryskiwaczy czy co¶ innego?
Awatar użytkownika
By krz_p -  17 lut 2009, 20:08
 wielkopolskie
#14977
przez neta to nikt ci auta nie zdiagnozuje
muszisz sprawdziæ VAG-iem
By aro001 -  17 lut 2009, 21:07
 -------
#14978
krz_p pisze:przez neta to nikt ci auta nie zdiagnozuje
muszisz sprawdziæ VAG-iem
A je¿eli VAG nic nie wychwyci to co wtedy?
Awatar użytkownika
By maluszek -  18 lut 2009, 2:02
 mazowieckie
#14982
aro001 pisze:Mam ma³y problem z moim golfem v 2.0 tdi 103 kw. Auto kupi³em z Francji. Dzisiaj pad³y przednie wycieraczki (ale tylko na postoju), brak spryskiwacza na sta³e. Gdy jadê pracuj± na sucho. Bezpieczniki ok. P³yn jest.
Skoro wycieraczki dzia³aj± w czasie jazdy, to znaczy, ¿e dzia³aj± i s± ok.

A co do spryskiwacza: jak w³±czasz spryskiwanie szyby, to s³yszysz pompê spryskiwacza? Bo jak nie, to mo¿esz mieæ zwalon± pompê. A jak s³yszysz, to pewnie wê¿yk sprysków pêk³ przy zawiasie pokrywy silnika.
By aro001 -  18 lut 2009, 9:15
 -------
#14985
Pompki nie s³ychaæ, ale dlaczego nie dzia³aj± wycieraczki w czasie postoju tylko w czasie jazdy pracuj±? Nie ma te¿ trybu serwisowego wycieraczek.
Awatar użytkownika
By Bard -  18 lut 2009, 9:29
 -------
#14986
aro001 pisze:Pompki nie s³ychaæ, ale dlaczego nie dzia³aj± wycieraczki w czasie postoju tylko w czasie jazdy pracuj±? Nie ma te¿ trybu serwisowego wycieraczek.
Normalnie w czasie postoju wycieraczki pracuja w innym trybie (szyba wycierana jest co jakis czas) czyli wyglada na to ze wlasnie cos Ci tu nie dziala (jakis przekaznik albo cos... nie znam detali..)
Co do pompki to sprawdz czy jest podlaczona, ewentulanie wymontuj i sprawdz podlaczajac na krotko do -12V. To sie wiaze z wizyta w warsztacie. Kazdy mechanik Ci to zdiagnozuje wiec to powinien byc twoj pierwszy krok.
Nie jest to usterka ktora usunie sie jakas tajemnicza wiedza ktora posiadaja uzytkownicy tego forum. Ale jesli uparles sie robic to sam to musisz niestety uzbroic sie w cierpliwosc i czekac na sugestie z forum lub samemu "zaglebic" tajniki dwoch kabelkow podlaczonych do pompki spryskiwacza :)
By adrin -  18 lut 2009, 12:30
 -------
#14987
a moze poprostu czujnik domkniêcia maski bo wiem ze jak maska jest nie domkniêta tak sie dzieje moze to jest to
Awatar użytkownika
By Bard -  18 lut 2009, 12:46
 -------
#14988
adrin pisze:a moze poprostu czujnik domkniêcia maski bo wiem ze jak maska jest nie domkniêta tak sie dzieje moze to jest to
ooo, to jest trop, warto sprawdzic. Nie wiadomo jak sie zachowa modul przy otwartym czujniku. Nie mam za bardzo czasu ale mozna by to sprawdzic na innym aucie odlaczajac czujnik zamykania maski.
Awatar użytkownika
By npb -  18 lut 2009, 19:12
 -------
#14991
swego czasu mia³em skopany ten czujnik i wycieraczki dzia³a³y normalnie, jedynie alarm mi wariowal to odlaczylem czujnik maski do czasu wymiany.

Ale przypominam sobie sytuacje podobna do twojej gdy wycieraczki dzia³a³y wylacznie podczas jazdy, w niedlugim czasie po tym zatar³y mi sie o¶ki na wycieraczkach, ale nic tu nie wró¿ê i nie pamietam dokladnych okolicznosci
By Mandi -  18 lut 2009, 19:29
 dolnośląskie
#14992
Roz³±czyæ gada z akumulatora na 20min i spróbowaæ ponownie.
By aro001 -  18 lut 2009, 21:29
 -------
#14993
npb pisze:swego czasu mia³em skopany ten czujnik i wycieraczki dzia³a³y normalnie, jedynie alarm mi wariowal to odlaczylem czujnik maski do czasu wymiany.

Ale przypominam sobie sytuacje podobna do twojej gdy wycieraczki dzia³a³y wylacznie podczas jazdy, w niedlugim czasie po tym zatar³y mi sie o¶ki na wycieraczkach, ale nic tu nie wró¿ê i nie pamietam dokladnych okolicznosci
Czyli czujnik maski mo¿na wykluczyæ, ale jak poradziæ sobie w przypadku zatarcia o¶ki wycieraczek?
Dzisiaj jad±c przy w³±czonych wycieraczkach i hamuj±c to zatrzymywa³y siê dok³adnie w tym miejscu co akurat by³y. W³±cza³y siê dopiero przy prêdko¶ci oko³o 15km/h. Ale mo¿e to wina pomki spryskiwacza bo jej w ogóle nie s³ychaæ, albo jaki¶ b³±d programu?(kasowa³em serwis za 1000km)
By adrin -  18 lut 2009, 23:01
 -------
#14995
wydaje mi sie ze to bedzie jakie¶ zwarce w intalacji zobacz jakie masz ³adowanie na alternatorze
By aro001 -  19 lut 2009, 11:15
 -------
#14998
adrin pisze:wydaje mi sie ze to bedzie jakie¶ zwarce w intalacji zobacz jakie masz ³adowanie na alternatorze
Wydaje mi siê, ¿e gdyby by³o zwarcie to w ogóle by nie dzia³a³y.
Awatar użytkownika
By npb -  19 lut 2009, 11:58
 -------
#15000
faktycznie wygl±da na kiepskie ³adowanie ewentualnie maj± ciut ciê¿ko, co do zatartych osiek to poszukaj na forum, swego czasu sporo o tym pisa³em
By aro001 -  21 lut 2009, 17:36
 -------
#15045
Witam, by³em dzisiaj u mechanika i okaza³o siê, ¿e pompka spryskiwaczy jest dobra. Od³±czy³em akumulator na jakie¶ 40 min. i sprawdzi³em bezpieczniki (wszystkie ok).
Czujnik maski te¿ dobry. Mechanik wykluczy³ zapieczone o¶ki wycieraczek bo by w ogóle nie dzia³a³y. Ale mam s³aby akumulator bo dzisiaj rano by³o s³abiutko, trzeba pod³adowaæ (-17 w nocy).
Jutro pojadê na kompa, ale podejrzewam, ¿e to jaki¶ przeka¼nik. Tylko który i gdzie on jest???????????