Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
#17607
Witam

Włąsnie cos takiego mi wysiada czyli czasami działa wszystko ok, czasami brak jest sygnałów kierunków, awaryjnych, sygnału niezapiętych pasów i sygnału nie zgaszonych świateł. Rozebrałem panele od bezpieczników i szufladki z lewej strony kierownicy ale nie moge namierzyć tego głosniczka. Chce sprawdzić czy to przypadkiem nie wina kabla dochodzącego do niego, czyli cos nie styka prawidłowo. Wystarczy że sie tam walnie i działa albo nie.

Radek
#17611
Dokładnie, część od wszelkich sygnałów jest w zegarach, nie wiem czy ktoś odważy się na rozbieranie i lutowanie, jeśli nie to pozostaje wymiana. Mam to za sobą, wybrałem wymianę zegarów, koszt to 1800 pln. Podobno jest to dość częsty przypadek spowodowany wadą zegarów. VW zmienił producenta tych zegarów i w modelach z końcowych lat produkcji problem nie występuje.
#17613
Ja mam golfa z 2007 roku i niestety 2 miesiące temu skończyła sie gwarancja ;-( Najgorsze, że jak się przywali w okolicach bezpieczników to działa. Czy jest jakis sposób aby zdiagnozować samemu usterkę? VAGiem itp? Nie moge znaleźć informacji jaki bezpiecznik itp. odpowiada za ten sygnalik.
#17631
Nie wiem czy da coś kombinowanie przy bezpiecznikach. Znajomy mechanik sprawdził to swoim komputerem diagnostycznym, takim jaki jest w ASO, nie wiem czy jest taki sam jak wszystkie VAG'i dostępne na allegro, nie pamiętam tylko czy uszkodzenie elementu dawało jakiś błąd do komputera. Sprawdzone zostały wszystkie sygnały dźwiękowe (oprócz czujników cofania, za który odpowiada inny element) jakie wysyła samochód, żaden nie działał więc wymieniłem zegary bo brak niektórych sygnałów jest irytujący. Pamiętam że przez pewien czas dźwięki raz działały a raz nie, aż do momentu gdy padły całkowicie.