Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By AdamekS -  12 gru 2009, 18:04
 -------
#19292
DABLJU pisze:Jak jezdzisz w TSI cały czas na 95 oktanów i nagle zalejesz 100 to komputer musi sie "przyzywczaic" (przynajmniej u mnie i 2 golfach znajomych) i od razu odczuwam spadek mocy. Ale po 2 tankowaniach wsyztsko wraca do normy. Zreszta na klapce wlewu jest napisane Pb 95 i chyba nie ma sensu lac więcej. Co innego pewnie jak sie podniesie moc w silniku.
Ale ja nie o tym pisałem :wink: Chodziło o to, że brat zalał jakąś lipną Pb95 na prywatnej stacji, a jak już się doturlał do miasta to uzupełnił V-powerem i wszystko wróciło do normy. Na codzień auto śmiga na Pb95 z Orlenu/Shella.
DABLJU pisze:Druga sprawa jest to ze jak zalejesz gówniane paliwo (raz tylko tak zrobiłem, na stacji pod Auchanem) - to z lotu silnik przestaje równo pracowac , nie ma co - tylko renomowane paliwko trzeba lać do TSI.
Dokładnie, żadnych bocznych stacji, tylko markowe, najlepiej z paliwem bezsiarkowym bo ponoć łagodniejsze dla układu wtryskowego. Chociaż ja leje zwykłą Pb95.
By cycus12 -  14 gru 2009, 1:07
 -------
#19306
no tak ale czy to jedyna dolegliwość tej 160 ? porównując awaryjność 2.0 tdi to i tak mało.... (i to jeszcze DPF), głównym problemem było tu spalanie ale widzę że jeśli osoba nie ma nawyku za każdym razem dawać w podłogę to jest całkiem rozsądnie.

widzę że jednak więcej głosów na TSI, jak w przypadku aut używanych ?


BTW: chip nie wchodzi w grę.

co do paliwa jak miałem 1,8T to lałem z ubocznej nie markowej stacji tylko 95... najgorzej było z orlenu 95 jak woda... zaś na mega fajnych 98... bez zmian... tylko 100km na baku mniej.
By Jedi -  14 gru 2009, 10:52
 -------
#19309
cycus12 pisze:głównym problemem było tu spalanie ale widzę że jeśli osoba nie ma nawyku za każdym razem dawać w podłogę to jest całkiem rozsądnie.

przy płynnej jeździe nie koniecznie wolnej, ale bez gwałtownych przyspieszeń 1.4 TSI potrafią naprawdę mało spalić, a pomaga w tym max moment dostępny nawet poniżej 2000.

co do paliwa ja zawsze tankuje 98 na dobrych stacjach, kilka razy zdarzyło mi się zatankować 95 v power na shellu i też było ok, zwykłej 95 nigdy nie tankowałem.
By DABLJU -  14 gru 2009, 16:54
 -------
#19316
a ja praktycznie leje tylko EUROSUPER 95 lub Vpower 95 na shellu - teraz (od 2 tyg) jak założylem zimówki 195/65/15 i zacząłem delikatnie traktowac gaz , po miescie zszedłem do 7,1 l/100km (raz wypad poza miasto na odległośc 35 km w jedną strone) !!!!!!!! Przy takich niskich tempreraturach uważam to za niebywały sukces !!!! 8)
By AdamekS -  14 gru 2009, 18:08
 -------
#19318
cycus12 pisze:no tak ale czy to jedyna dolegliwość tej 160 ? porównując awaryjność 2.0 tdi to i tak mało....
Wiesz, co innego jak coś typowego walnie i to naprawią, a co innego jak łapiesz notlaufa co jakiś czas i nikt nie wie dlaczego i jak to naprawić :wink:
Tutaj link do poczytania o TSI 160KM, od trzeciego posta na stronie:
http://www.scirocco.pl/component/option ... start,100/
cycus12 pisze:co do paliwa jak miałem 1,8T to lałem z ubocznej nie markowej stacji tylko 95... najgorzej było z orlenu 95 jak woda... zaś na mega fajnych 98... bez zmian... tylko 100km na baku mniej.
Ale 1,8T nie ma wtrysku bezpośredniego, tylko zwykły, przez co mniej wrażliwy na jakość paliwa. Z resztą sprężarka tam pompuje chyba 0,3 bara, co w porównaniu z 2,4 bara w TSI jest wartością wręcz śmieszną. Niestety większe skomplikowanie konstrukcji wymaga większej dbałości, w tym przypadku poprzez lanie dobrego jakościowo paliwa.
By Jedi -  15 gru 2009, 11:10
 -------
#19333
ciekawa dyskusja, możliwe, że coś z tymi 1.4 TSI 160KM VW schrzanił, myśle, że problem powinien być znany i wkrótce producent poprawi tą wadę, być może już poprawił. Ja bardziej patrzyłem przez pryzmat wersji 140 i 170KM 1.4 TSI, z którymi nie słyszałem, żeby były jakieś problemy.
By Jedi -  15 gru 2009, 18:42
 -------
#19348
ale mówimy o 1.4 TSI 160KM, a auta z tymi silnikami jeszcze są na gwarancji.

DABLJU zobaczymy jak z naszymi będzie, mnie się skończyła 2-letnia od nowości kilka dni temu, nie wykupowałem dodatkowej gwarancji, to prawie 3000zł, a z tą gwarancją różnie bywa, więc sam nie wiem czy warto.