Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By krisv -  08 gru 2010, 22:31
 mazowieckie
#33496
Ja ogolnie mam problem z demontazem tylniej wycieraczki :/ u mnie przewod doprowadzajacy plyn do spryskiwaczy przekorodowal i zalal caly silniczek :/

Pokrywa od wew strony zdjeta, odkrecilem 3 sruby trzymajace silniczek.
Na zewnatrz zdjelem kapture i rowniez odkrecilem jedna srube.

Ale pozniej nie bylem wstanie zdjac te wycieraczki :/
Szarpalem machalem rwalem i WD40 tez bylo w akcji nic nie udalo mi sie zrobic :/

Nie mam pomyslu na to jak zdjac tego ustrojstwa ( wymienilbym pewnie na nowy silniczek ) lub wstawil zaslepke ( tylko skad dobrac odpowiednia ).

Pozdrawiam
By bastianek1 -  08 gru 2010, 22:43
 -------
#33501
krisv pisze:Ja ogolnie mam problem z demontazem tylniej wycieraczki :/ u mnie przewod doprowadzajacy plyn do spryskiwaczy przekorodowal i zalal caly silniczek :/

Pokrywa od wew strony zdjeta, odkrecilem 3 sruby trzymajace silniczek.
Na zewnatrz zdjelem kapture i rowniez odkrecilem jedna srube.

Ale pozniej nie bylem wstanie zdjac te wycieraczki :/
Szarpalem machalem rwalem i WD40 tez bylo w akcji nic nie udalo mi sie zrobic :/

Nie mam pomyslu na to jak zdjac tego ustrojstwa ( wymienilbym pewnie na nowy silniczek ) lub wstawil zaslepke ( tylko skad dobrac odpowiednia ).

Pozdrawiam
Ja u siebie wymienialem silniczek wycieraczki tylnej i nie maialem jakis problemow. jak wszystko po odkrecasz to powinien gladko wyjsc, moze trzeba go lekko przekrecic juz nie pamietam.
By KociaK -  09 gru 2010, 19:03
 -------
#33555
tommmy pisze:
Pidzers pisze:Tak :D
jest moze ktos z wawy z komputerem co pomoze :?: :wink:
jak by co to ja na Tarchominie lub w okolicach mogę pomóc:)
By krisv -  10 gru 2010, 9:11
 mazowieckie
#33581
bastianek1 pisze:
krisv pisze:Ja ogolnie mam problem z demontazem tylniej wycieraczki :/ u mnie przewod doprowadzajacy plyn do spryskiwaczy przekorodowal i zalal caly silniczek :/

Pokrywa od wew strony zdjeta, odkrecilem 3 sruby trzymajace silniczek.
Na zewnatrz zdjelem kapture i rowniez odkrecilem jedna srube.

Ale pozniej nie bylem wstanie zdjac te wycieraczki :/
Szarpalem machalem rwalem i WD40 tez bylo w akcji nic nie udalo mi sie zrobic :/

Nie mam pomyslu na to jak zdjac tego ustrojstwa ( wymienilbym pewnie na nowy silniczek ) lub wstawil zaslepke ( tylko skad dobrac odpowiednia ).

Pozdrawiam
Ja u siebie wymienialem silniczek wycieraczki tylnej i nie maialem jakis problemow. jak wszystko po odkrecasz to powinien gladko wyjsc, moze trzeba go lekko przekrecic juz nie pamietam.
Powiem ci szczerze ze probowalem na szarpaka i z WD40 ni kutata :/ nie chcialo zejsc
By Pidzers -  12 gru 2010, 19:37
 dolnośląskie
#33706
remik71 pisze:
Pidzers pisze:
Wystarczy w 17-intruments nie kodować wycieraczki ;)
Jeśli już to raczej w 16. Dodatkowe machniecie to w 09.
Mój błąd :oops: wycieraczke koduje się tam gdzie komputer/multifunkcje czyli w 16. W starszych autach:

0xXXXX: tylna wycieraczka
1 = tylna wycieraczka nie jest zainstalowany
2 = tylnej wycieraczki zainstalowane
A w nowszych:
0xXXXX
1 = tylnej wycieraczki zainstalowany / nie Komputer pokładowy zainstalowany przez Wiper Stalk
2 = tylnej wycieraczki zainstalowany / Komputer pokładowy przez Wiper Stalk nie jest zainstalowany
3 = tylna wycieraczka nie jest zainstalowany / Board komputera przez Wiper Stalk verbaut
4 = tylnej wycieraczki zainstalowany / Komputer pokładowy zainstalowany przez Wiper Stalk
By tommmy -  20 gru 2010, 20:41
 -------
#33972
KociaK pisze:
tommmy pisze:
Pidzers pisze:Tak :D
jest moze ktos z wawy z komputerem co pomoze :?: :wink:
jak by co to ja na Tarchominie lub w okolicach mogę pomóc:)
podziękowania dla KociaK, wszystko poustawiał :mrgreen: