Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By PiTT -  07 maja 2009, 23:15
 -------
#16710
fajnie z tymi wycieraczkami i ustawieniem zimowych bo szczerze mówi±c o tym nie wiedzia³em i zmienia³em wycieraczki na lekkim odchyleniu :)
mi np. ostatnio przesta³o dzia³aæ wew. lusterko samo¶ciemniaj±ce
zawsze pali³a siê zielona dioda, teraz siê nie pali i nie dzia³a ¶ciemnianie
nie wiem czy to mo¿e jaki¶ bezpiecznik czy mo¿e samo lusterko siê zepsu³o :x
Awatar użytkownika
By krz_p -  08 maja 2009, 8:10
 wielkopolskie
#16713
od spodu lusterka jest taki okr±g³y przycisk, którym mo¿na w³±czyæ lub wy³±czyæ ¶ciemnianie
sprawd¼ czy po prostu nie wy³±czy³e¶ nim tej funkcji
Awatar użytkownika
By PiTT -  08 maja 2009, 11:25
 -------
#16715
krz_p pisze:od spodu lusterka jest taki okr±g³y przycisk, którym mo¿na w³±czyæ lub wy³±czyæ ¶ciemnianie
sprawd¼ czy po prostu nie wy³±czy³e¶ nim tej funkcji
:lol:
nie no to to wiem, ale mimo wszystko brak reakcji
Awatar użytkownika
By PiTT -  09 maja 2009, 22:28
 -------
#16741
dzisiaj chwilê siê pobawi³em przy bezpiecznikach - tych wew. auta, podociska³em wszystkie i zielona dioda znowu siê zapali³a, czyli wygl±da na to ¿e znowu dzia³a :wink:
By martinez -  09 maja 2009, 23:02
 -------
#16744
moje usterki z ktorymi chyba musze udac sie do ASO,
1. jak naciskam sprzeglo i puszczam cos puka w komorze silnika,
2. po 3-4 dniach stania, pedal hamulca robi sie twardy - jakas mala nieszczelnosc ukladu hamulcowego?
3. na nierownosciach cos delikatnie brzeczy w drzwiach od kierowcy
Awatar użytkownika
By PiTT -  09 maja 2009, 23:08
 -------
#16745
martinez pisze:moje usterki z ktorymi chyba musze udac sie do ASO,
1. jak naciskam sprzeglo i puszczam cos puka w komorze silnika,
2. po 3-4 dniach stania, pedal hamulca robi sie twardy - jakas mala nieszczelnosc ukladu hamulcowego?
3. na nierownosciach cos delikatnie brzeczy w drzwiach od kierowcy
1. mo¿liwe, ¿e docisk strzela, ew. mo¿e sama linka do wymiany
2. ale tak jest na pocz±tku czy przez d³ugi czas? bo ¿e robi siê twardy to normalne jak np. na wy³±czonym silniku ponaciskasz kilka razy
3. no to pewnie pu¶ci³y jakie¶ zaczepy, ale nie rozbiera³em jeszcze drzwi w golfie
By martinez -  10 maja 2009, 8:51
 -------
#16747
PiTT pisze:
martinez pisze:moje usterki z ktorymi chyba musze udac sie do ASO,
1. jak naciskam sprzeglo i puszczam cos puka w komorze silnika,
2. po 3-4 dniach stania, pedal hamulca robi sie twardy - jakas mala nieszczelnosc ukladu hamulcowego?
3. na nierownosciach cos delikatnie brzeczy w drzwiach od kierowcy
1. mo¿liwe, ¿e docisk strzela, ew. mo¿e sama linka do wymiany
2. ale tak jest na pocz±tku czy przez d³ugi czas? bo ¿e robi siê twardy to normalne jak np. na wy³±czonym silniku ponaciskasz kilka razy
3. no to pewnie pu¶ci³y jakie¶ zaczepy, ale nie rozbiera³em jeszcze drzwi w golfie
ad2 po 3-4 dniach jak auto stoi to przed uruchomieniem hamulec jest od razu twardy przy pierwszym nacisnieciu po uruchomieniu od razu jest mieki.
po 1-2 dniach stania auta wszystko jest ok. - hamulec robi sie twardy po 2-3 razach nacisniecia.
By KriSSo -  10 maja 2009, 10:33
 zachodniopomorskie
#16749
A mia³ kto¶ z Was takie cu¶, ¿e przy pierwszym naci¶niêciu hamulca podczas cofania s³ychaæ stuk? Po za trzymaniu i przy ruszeniu ponownym do ty³u i wci¶niêciu hamulca stuku ju¿ nie ma. Jest tylko za pierwszym razem. Po ruszeniu do przodu te¿ stuku nie ma i ogólnie podczas jazdy do przodu w ogóle tego efektu nie ma. Jest tylko u mnie przy pierwszym wci¶niêciu przy je¼dzie w ty³ :).

Do ASO z tym? Czy po prostu tak ma byæ, bo klocek sobie pracuje minimalnie w te i nazad? Osochossi?

P.S.
Wydaje mi siê, ¿e to z lewej strony tylko s³ychaæ.
Awatar użytkownika
By PiTT -  10 maja 2009, 11:14
 -------
#16750
KriSSo pisze:A mia³ kto¶ z Was takie cu¶, ¿e przy pierwszym naci¶niêciu hamulca podczas cofania s³ychaæ stuk? Po za trzymaniu i przy ruszeniu ponownym do ty³u i wci¶niêciu hamulca stuku ju¿ nie ma. Jest tylko za pierwszym razem. Po ruszeniu do przodu te¿ stuku nie ma i ogólnie podczas jazdy do przodu w ogóle tego efektu nie ma. Jest tylko u mnie przy pierwszym wci¶niêciu przy je¼dzie w ty³ :).

Do ASO z tym? Czy po prostu tak ma byæ, bo klocek sobie pracuje minimalnie w te i nazad? Osochossi?

P.S.
Wydaje mi siê, ¿e to z lewej strony tylko s³ychaæ.
nalepiej sprawdziæ czy t³oczki siê nie zapiek³y
nie tylko w aso to mog± sprawdziæ, ale jak wolisz :)
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  10 maja 2009, 11:21
 pomorskie
#16751
ja mialem cos podobnego bardzo , przy cofaniu , wydawalo mi sie ze to jeszcze podczas skretu bylo wlasnie cofajac, ale ustapilo po jakichs 3 miesiacach od kupna
By KriSSo -  10 maja 2009, 11:54
 zachodniopomorskie
#16753
T³oczki siê nie zapiek³y, chyba ¿e fabrycznie :). Auto ma takie cu¶ od przyjazdu z salonu do gara¿u. Dzi¶ mam 18 000 km najechane, ale dopiero teraz wpad³em na to, by o to spytaæ. Wcze¶niej w ogóle nie zwraca³em na to uwagi - ten typ tak ma.

A ¿e mo¿na to sprawdziæ równie¿ poza ASO, to siê domy¶li³em, no ale po co¶ przecie¿ wyrzyga³em te parê z³otych na auto nowe, by ASO mia³o co robiæ przynajmniej przez te pierwsze dwa lata :)
By martinez -  10 maja 2009, 15:59
 -------
#16754
ja tego nie mam,
idz do ASO ja tez ide niech sprawdzaja
Awatar użytkownika
By PiTT -  12 maja 2009, 20:47
 -------
#16785
PiTT pisze:dzisiaj chwilê siê pobawi³em przy bezpiecznikach - tych wew. auta, podociska³em wszystkie i zielona dioda znowu siê zapali³a, czyli wygl±da na to ¿e znowu dzia³a :wink:
no i znowu dupa, przesta³o ¶wieciæ :x
posprawdza³em wszystkie bezpieczniki wew. ale nic nie pomog³o
orientuje siê mo¿e kto¶ który bezpiecznik odpowada za lusterko?
w instrukcji nie znalaz³em takiej pozycji
chyba pozostaje mi tylko aso :?
By AdamekS -  12 maja 2009, 20:53
 -------
#16786
PiTT pisze:chyba pozostaje mi tylko aso :?
Z tak± bzdur± nie warto chyba jechaæ i traciæ czas, a ju¿ na pewno p³aciæ.
Zadzwoñ do ASO, mo¿e udziel± Ci informacji który to bezpiecznik.
Ja daaawno temu mia³em problem z regulacj± zap³onu i ga¼nika w maluchu- pojecha³em rowerem do ASO (blisko mam) i mi³y pan wszystko mi powiedzia³ :wink:
A spróbuj rêk± tr±ciæ lusterko, mo¿e to w nim co¶ nie kontaktuje.
By Tomasz -  18 maja 2009, 0:42
 -------
#16846
Podobno czêsto spotykan± usterk± w Golfach V s± psuj±ce siê zegary a w³a¶ciwie "brzêczek" odpowiedzialny za klikanie kierunkowskazów, sygnalizacjê o niewy³±czonych ¶wiat³ach, niezapiêtych pasach, niskim poziomie paliwa lub którego¶ z p³ynów i wiele wiele innych d¼wiêków wydobywaj±cych siê we wnêtrzu Golfa. Sam tego do¶wiadczy³em, naprawa polega na wymianie zegarów, koszt zegarów 1300 pln. Drogo, ale podobno du¿o taniej ni¿ choæby w Seacie.