Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By tomekGTI -  17 lis 2007, 17:25
 -------
#6926
Witam,

Dzisiaj zaraz po wyjechaniu z gara¿u zapali³a siê w moim golfie (gti) kontrolka od silnika - ¿ó³ty kontur silnika ? Co to mo¿e byæ ? Do ASO siê nie dodzwoni³em a w instrukcji wyczyta³em, ¿e oznacza to "awariê uk³adu wdechowego" b±d¼ "awariê emisji spalin". Mieli¶cie podobny przypadek? Jak siê zakoñczy³o?
Awatar użytkownika
By krz_p -  17 lis 2007, 18:48
 wielkopolskie
#6930
kiedy¶ czyta³em, ¿e jest to mo¿liwe po zatankowaniu paliwa z³ej jako¶ci
najlepiej by³oby sprawdziæ auto VAG-iem, bêdzie wiadomo dlaczego siê kontrolka zapali³a
By N4S -  17 lis 2007, 19:12
 -------
#6931
U mnie ta kontrolka zapali³a siê po b³êdzie "za niskie ci¶nienie paliwa". GTI z 2005 r. ze starym typem g³ównej pompy paliwa niestety ³apie od czasu do czasu taki b³±d.
Awatar użytkownika
By krz_p -  17 lis 2007, 20:20
 wielkopolskie
#6933
N4S jaki masz typ silnika AXX czy BWA?
w BWA ju¿ parê rzeczy poprawili, wiêc pewnie pompê paliwa te¿ zmienili
Awatar użytkownika
By tomekGTI -  18 lis 2007, 1:42
 -------
#6937
paliwo z³ej jako¶ci odpada :)

rozmawia³em z koleg± - jemu kiedy¶ wyskoczy³a kontrolka silnika i EPC -> pojecha³ do ASO i stwierdzili, ¿e to jaki¶ b³±d systemu (popularny w Europie i USA) -> wgrali nowy soft
Awatar użytkownika
By krz_p -  18 lis 2007, 10:25
 wielkopolskie
#6941
no to masz wizytê w ASO, ciekawe zaile dni bêd± mieli wolny termin :mrgreen:
ten kolega to szymon?
By Hulaj -  18 lis 2007, 12:02
 mazowieckie
#6942
Tomek, mialem kilka razy taki klimat. Wyczytalem ze to cos ze spalinami, zadzwonilem do ASO umowilem sie wsiadlem do auta i juz zgalslo, zadzwonilem ponownie do ASO pan powiedzial zeby nie przyjezdzac.

Bylo w sume ze 3 razy , i za kazdym razem zlalem temat i samo gaslo.

Przejmowalem sie tylko po pierwsym razie.

Mam nadzieje ze u Ciebie to tez nic wielkiego.
By N4S -  18 lis 2007, 12:10
 -------
#6943
krz_p pisze:N4S jaki masz typ silnika AXX czy BWA?
w BWA ju¿ parê rzeczy poprawili, wiêc pewnie pompê paliwa te¿ zmienili
Mam AXX. W BWA jest ju¿ sporo rzeczy poprawionych (DV, PCV, pompa paliwa i wtryski).
Awatar użytkownika
By tomekGTI -  18 lis 2007, 13:19
 -------
#6945
krz_p pisze:no to masz wizytê w ASO, ciekawe zaile dni bêd± mieli wolny termin :mrgreen:
ten kolega to szymon?
Tak :)
Awatar użytkownika
By tomekGTI -  18 lis 2007, 13:20
 -------
#6946
Hulaj pisze:Tomek, mialem kilka razy taki klimat. Wyczytalem ze to cos ze spalinami, zadzwonilem do ASO umowilem sie wsiadlem do auta i juz zgalslo, zadzwonilem ponownie do ASO pan powiedzial zeby nie przyjezdzac.

Bylo w sume ze 3 razy , i za kazdym razem zlalem temat i samo gaslo.

Przejmowalem sie tylko po pierwsym razie.

Mam nadzieje ze u Ciebie to tez nic wielkiego.
w³a¶nie zgas³a ta kontrolka :):):)
wiêc pewnie mamy tak± sam± "dolegliwo¶æ"
Awatar użytkownika
By fredric -  18 lis 2007, 22:54
 mazowieckie
#6964
moj golf nie benzynka ale taka kontrolke mam i tez kiedys mi sie zapali³a.
wizyta w serwisie wymiana czujnika kontroli spalin :]
By Sadziu -  26 lut 2008, 4:11
 śląskie
#8234
witam, u mnie ta sama dolegliwosc - kontrolka swieci. w ksiazce napisali ze jesli swieci to cos z lambda bedzie a jesli pulsuje to katalizator
By monta -  08 kwie 2008, 10:47
 -------
#9179
...moja przygoda z golfem niestety sie zaczela od tych kontrolek...u mnie kontrolka sie palila swiatelkiem ciaglym i po podlaczeniu do kompa w ASO wyszlo,ze czujnik spalin wlasnie(koszt samego czujnika 1400!!! zl)szok! potem kontrolka zaczela migac i po kilku godzinach z koleji padla cewka ,po wymienieniu cewki,komputer nadal pokazuje blad czujnika spalin i jest do wymiany...na szczescie sprzedajacy-poprzedni wlasciciel obiecal mi to na pismie nawet,ze dokona tej wymiany (czujnika)wiec juz jest zamowiony i bedze wymieniany,,,jestem ciekaw czy rzeczywiscie uszkodzenie tego czujnika wplywa na zuzucie paliwa...slyszalem takie opinie...
Awatar użytkownika
By Bruce -  14 kwie 2008, 18:09
 mazowieckie
#9338
Hej.
Dzis rano jadac 1.6FSI, po przerwie tygodniowej, w uzytkowaniu auta, zapalila mi sie pomaranczowa lampka awarii ukladu wydechowego.
W ksiazce jest napisane, ze jak miga prosza o podjechanie na stacje, inaczej moze byc problem z sonda lambda...

Po chwili jazdy. lampka zgasla, jak sie zapalila byla odczuwalna nierowna praca silnika i szarpanie.

Koledzy od GTI widze, ze maja podobne problemy :evil:
By monta -  14 kwie 2008, 22:19
 -------
#9350
jak mi tez w FSI silnik chodzil nierowno i szarpal oraz nie mial mocy jak sie oczywiscie palila ta kontrolka mialem padnieta cewke zaplonowa na 4 cylindrze...ale skoro Ci sie juz nie pali to raczej sporadyczny blad miales ale moze sie po zcasie powtorzyc,wtedy jak sie znow zapali podjedz i podlacz pod komputer Np w ASO i Ci wyjdzie co to dokladnie