Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By sq6jns -  19 kwie 2009, 1:08
 -------
#16294
nie bardzo rozumiem, co mam kombinowaæ niby ?? Podalem prosty opis jak sprawdzic czy dzia³a uk³ad klimatyzacji, i w³a¶nie gdy jest potworny upa³ w komorze silnika przewody s± zimne. jednym s³owem znaczy ¿e wszystko dzia³a. jaka kombinacja ?? :) To nic nie kosztuje.
Bruce pisze:
sq6jns pisze:A tak na marginesie opisanego zagadnienia. Aby w prosty sposób sprawdziæ czy klimatyzacja jest sprawna nie trzeba obmacywaæ i wyczekiwaæ zimnego podmuchu przy kratkach nawiewu. Wystarczy przy rozgrzanym silniku uruchomiæ uk³ad klimatyzacji, otworzyæ klapê silnika i ostro¿nie (UWAGA NA WENTYLATORY i RUCHOME CZʦCI ! ) dotkn±æ obudowy sprê¿arki klimatyzacji i wê¿y z ni± po³±czonych. Powinny byæ zimne a latem nawet wilgotne.
Facet lepiej nic nie kombinuj, wszystko jest ok.
A latem wszystkie przewody beda nagrzane, dopiero po pewnym czasie zacznie naplywac chlodne powietrze.
Awatar użytkownika
By liroyek -  19 kwie 2009, 13:47
 -------
#16300
ja mam klimatic i wyglda to tak:

na postoju, radio gra, swital swieca komp pokazuj 0.8l/h po wlaczeniu klimy rosnie na 1.2l/h :)
Awatar użytkownika
By dex -  19 kwie 2009, 19:29
 śląskie
#16312
witam ! to znaczy ze duzo ci pokazuje mój TSI 140KM na postoju pokazuje 0,4 po w³aczeniu klimy 0,7
By AdamekS -  19 kwie 2009, 21:14
 -------
#16317
dex pisze:witam ! to znaczy ze duzo ci pokazuje mój TSI 140KM na postoju pokazuje 0,4 po w³aczeniu klimy 0,7
:shock: Strasznie ma³o :shock:
U mnie z tego co kojarzê na postoju jest 0,6l/h a po w³±czeniu klimy 0,9l/h.
Silnik TSI 122KM.
By guzzi -  20 kwie 2009, 7:10
 -------
#16321
liroyek pisze:ja mam klimatic i wyglda to tak:

na postoju, radio gra, swital swieca komp pokazuj 0.8l/h po wlaczeniu klimy rosnie na 1.2l/h :)
liroyek, ja mam tak samo (1,6 75kW) :wink:
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  28 kwie 2009, 23:01
 -------
#16544
mam taki problem z climatronikiem gdy klima jest wy³±czona wszystko dmucha jak nale¿y gdy za³±czam klimê na pocz±tku te¿ jest ok dmucha zimno jak powinno ale ju¿ po oko³o 30 sekundach z kratek zaczyna dmuchaæ coraz s³abiej mimo ¿e nadmuch jest na max-a i po kolejnych 30 skudach z kratek ju¿ nic nie leæ ani zimne ani ciep³e (choæ nadmuch ca³y czas jest s³yszalny, co¶ takiego jak bym w pewnym momencie zamkn±³ wszystkie kratki, dmucha ale powietrze gdzie¶ ginie pod desk±) po wy³±czeniu klimy wszystko wraca do normy dmucha przez kratki, po ponownym w³±czeniu klimy historia sie powtarza ?????
co to mo¿e byæ ????
podejrzewam brak ci¶nienia w sprê¿arce czyli brak freonu ??? czy mog± byæ takie obiawy ???
By AdamekS -  28 kwie 2009, 23:54
 -------
#16550
kamil 8000 pisze:mam taki problem z climatronikiem gdy klima jest wy³±czona wszystko dmucha jak nale¿y gdy za³±czam klimê na pocz±tku te¿ jest ok dmucha zimno jak powinno ale ju¿ po oko³o 30 sekundach z kratek zaczyna dmuchaæ coraz s³abiej mimo ¿e nadmuch jest na max-a i po kolejnych 30 skudach z kratek ju¿ nic nie leæ ani zimne ani ciep³e
Klimatronic sam steruje klapami nawiewu i prawdopodobnie puszcza Ci powietrze na szybê i na nogi, dlatego nie leci przez kratki czo³owe.
Sprawd¼ te wyloty o których napisa³em. A czy jak masz nadmuch ustawiony na manual to po jakim¶ czasie si³a nawiewu spada Ci do 1 kreski?
U mnie tak jest, co mnie dziwi i wydaje mi siê bezsensowne :?
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  29 kwie 2009, 18:35
 -------
#16571
jak jest klima i jak przestaje dmuchaæ to nie dmucha nigdzie ani na nogi ani na szybê, ale jak mówiê ¿e przestaje dmuchaæ to nie chodzi mi oto ¿e kreseczki spadaj± na 1 nadmuch jest nadal ustawiony na max i ¶wieca sie wszystkie kreseczki a powietrze i tak nie leci ????ale tylko przy klimie przy po wyt³oczeniu wszystko wraca do normy,
dzi¶ wyeliminowa³em braku freonu klima mechanicznie czyli pod maska dzia³a bez zarzutu czyli podejrzewam usterkê elektroniczn± ....!!!!
jest jeszcze jedno jaki¶ czas temu wymieni³em panel steruj±cy od climatronika czyli wszystkie pokrêt³a bo chcia³em mieæ funkcjê "du³al" i mam pole¿enia co do tego panelu bo by³ od Turana ale z tego co mi wiadomo wszystkie te panele sa takie same ale mam podejrzenia czy nie trzeba tego jako¶ w komputerze przestawiæ !!! jak my¶licie?????
By Maciej (bzik) -  30 kwie 2009, 10:44
 -------
#16584
W climatroniku bez przycisku dual te¿ siê da ustawiæ t± funkcje wystarczy ¿e przytrzymasz d³u¿ej przycisk auto i jak bêdziesz zmienia³ temp z lewej zmieni siê te¿ z prawej. Mo¿e spróbuj wstawiæ stary panel.
Sprawdza³e¶ nie ma ¿adnych b³êdów w komputerze?
Awatar użytkownika
By maluszek -  30 kwie 2009, 17:17
 mazowieckie
#16587
kamil 8000 pisze:jest jeszcze jedno jaki¶ czas temu wymieni³em panel steruj±cy od climatronika czyli wszystkie pokrêt³a bo chcia³em mieæ funkcjê "du³al" i mam pole¿enia co do tego panelu bo by³ od Turana ale z tego co mi wiadomo wszystkie te panele sa takie same ale mam podejrzenia czy nie trzeba tego jako¶ w komputerze przestawiæ !!! jak my¶licie?????
zrobi³e¶ adaptacjê silników steruj±cych po wymianie panelu?
Awatar użytkownika
By MATI709 -  02 maja 2009, 19:27
 -------
#16604
Przeczyta³em prawie wszystkie post powy¿ej i siê troch zaniepokoi³em spalaniem u mnie.Mi ca³y czas pokazuje 0,5l nawet jak w³±czê klimatronik to jest tyle samo. Klima dzia³a bo jak w³±czê to po chwili robi siê ch³odno w samochodzie tylko podejrzanie dmucha przez ¶rodkowy nadmuch w pocz±tkowej fazie daje mocno pó¼niej zwalnia w miarê och³odzenia pojazdu.
Tem zazwyczaj ustawiam na 22 st
Autko 1,9 tdi 90KM
Awatar użytkownika
By Tyson -  02 maja 2009, 21:19
 mazowieckie
#16607
u mnie spalanie wyglada nastepujaco: bez klimy - 0,6 l/h, z klima 0,8 - 0,9 l/h.
Jezeli chodzi o spalanie na baku to nie widze jakiejs tam ogromnej roznicy, moze jakies 0,1l/100km, czyli kropelka za komfortowe podró¿owanie :)
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  02 maja 2009, 21:55
 -------
#16608
wiec tak ju¿ doszed³em co siê sta³o niestety to wina panelu kontrolnego wymienia³em go w zimê wiec dopiero teraz zauwa¿a³em ¿e na nim klima nie chodzi panel jest od Turana i mo¿ne to prze sto, na po¿yczonym panelu od golfa bez funkcji Dual wszystko jest jak nale¿y klimatyzacja dzia³a bez zarzutu. niestety ju¿ nie mam mojego oryginalnego panela
a nie wiedzia³em ¿e mia³em t± funkcjê co teraz podpowiedzia³ mi kolega Maciej (bzik) wiec moje wkurzenie siêgnê³o zenitu po przeczytani tego postu :cry:


maluszek pisze:zrobi³e¶ adaptacjê silników steruj±cych po wymianie panelu?


kolego a jak my¶lisz da³o by to co¶ jak ju¿ wiadomo co mu dolega czy zostaje kupiæ oryginalny panel czy ta adaptacja pomo¿e ???
Awatar użytkownika
By Tyson -  02 maja 2009, 22:59
 mazowieckie
#16611
kamil 8000 pisze:
maluszek pisze:zrobi³e¶ adaptacjê silników steruj±cych po wymianie panelu?


kolego a jak my¶lisz da³o by to co¶ jak ju¿ wiadomo co mu dolega czy zostaje kupiæ oryginalny panel czy ta adaptacja pomo¿e ???
adaptacja jest tanszym kosztem, wiec lepiej zaczac od tego. powodzenia!
By grchw -  19 lut 2010, 19:00
 -------
#21919
Odswierze troche temat.Posiadam u siebie w golfinie klimatyzacje climatic.I zauwazylem dziwny objaw tzn kiedy mam wylaczona klime (przycisk ECON sie swieci) a slysze jak pod macha wyje sprezarka od klimy. Czy powodem moze byc to ze padl mi czujnik temperatury zewnetrznej albo cos z nim zwiazane bo pokazuje mi momentami -45 stopni??