Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By malydaras -  01 mar 2008, 11:40
 mazowieckie
#8275
W golfach s± tylko
Climatic - sam reguluje temperaturê wdmuchiwanego powietrza wg zadanej warto¶ci (tzn. czujnik temperatury przestawia klapki mieszaj±c odpowiednio ciep³e z zimnym), nadmuch regulujemy rêcznie
Climatronic- sam reguluje temperaturê i nadmuch wg zadanych warto¶ci

W rêcznej klimie pokrêt³em temperatury ustawiamy sztywno klapki mieszania ciep³ego i zimnego powietrza, a to co z nadmuchów wyleci zale¿y od tego co wleci :D .
By grchw -  12 maja 2008, 16:46
 -------
#9840
Witam!!
Jezeli mam wlaczony sam obieg wewnetrzny i 18 stopni??
Wtedy tez dziala klima ? Czy dziala dopiero jak wcisne ECON ???
Awatar użytkownika
By krz_p -  12 maja 2008, 20:27
 wielkopolskie
#9842
grchw pisze:Witam!!
Jezeli mam wlaczony sam obieg wewnetrzny i 18 stopni??
Wtedy tez dziala klima ? Czy dziala dopiero jak wcisne ECON ???
jakwci¶niesz ECON to wy³±czysz sobie klimê :lol:
By grchw -  15 maja 2008, 15:11
 -------
#9882
hehe
tylko ze ja mam jazde nastepujaca...
jak mam wlaczony tylko obieg wew i ustawione 18 stopni to jest zajebiscie leci zimne powietrze itp, a jak wcisne ECON to robi sie cieplejsze.
Na poczatku myslalem ze trzeba klime dobic, ale dlaczego bez ECON leci mi zimne powietrze jak bym mial wlaczona klime ??
:roll:
Awatar użytkownika
By krz_p -  15 maja 2008, 15:22
 wielkopolskie
#9883
grchw pisze:hehe
tylko ze ja mam jazde nastepujaca...
jak mam wlaczony tylko obieg wew i ustawione 18 stopni to jest zajebiscie leci zimne powietrze itp, a jak wcisne ECON to robi sie cieplejsze.
Na poczatku myslalem ze trzeba klime dobic, ale dlaczego bez ECON leci mi zimne powietrze jak bym mial wlaczona klime ??
:roll:
bo masz w³±czon± klimê :!: , ECON s³u¿y do jej wy³±czenia :!:
wszystko dzia³a prawid³owo
By grchw -  15 maja 2008, 15:35
 -------
#9884
³eeee :lol:
sory za klopot i dzieki za pomoc :!:
By miro0906 -  19 mar 2009, 22:10
 -------
#15674
Mam pyt dotycz±ce w³ klimatyzacji?czy jak sie swieci dioda to klimatyzacja jest wy³ bo z tego co zauwazy³em to tak mam,choc troche mnie to dziwi ze tak jest,no chyba ze jest cos nie tak z moim w³acznikiem,dodam ze w poprzedni aucie mia³em odwrotnie,zauwazy³em tez ze jak dam nadmuch na przedni± szybe to tez sie automatycznie w³ klima wiem ze tak jest w focusach,pewnie chodzi o osuszenie szyby(moja klima to climatic)
Awatar użytkownika
By Bard -  20 mar 2009, 8:24
 -------
#15675
miro0906 pisze:Mam pyt dotycz±ce w³ klimatyzacji?czy jak sie swieci dioda to klimatyzacja jest wy³ bo z tego co zauwazy³em to tak mam,choc troche mnie to dziwi ze tak jest,no chyba ze jest cos nie tak z moim w³acznikiem,dodam ze w poprzedni aucie mia³em odwrotnie,zauwazy³em tez ze jak dam nadmuch na przedni± szybe to tez sie automatycznie w³ klima wiem ze tak jest w focusach,pewnie chodzi o osuszenie szyby(moja klima to climatic)
jesli mowisz o swiecacym guziczku ECOM to znaczy ze masz klime wylaczona. Jesli sie nie swieci to jest wlaczona. Jesli wlaczysz "tylko szyba" to klima sie automatycznie wlacza. (chyba :) )
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  20 mar 2009, 9:15
 pomorskie
#15676
miro ma climatic wiec nie moze miec przycisku ECON ktory jest tylko w climatronicu z tego co wiem , ja tez mam climatica i nie zauwazylem zeby klima sie sama wlaczala przy nawiewie na przednia szybe , dlatego nazywa sie pó³automatyczna a nie automatyczna :)
Awatar użytkownika
By Bard -  20 mar 2009, 9:26
 -------
#15677
cyprianmeister pisze:miro ma climatic wiec nie moze miec przycisku ECON ktory jest tylko w climatronicu z tego co wiem , ja tez mam climatica i nie zauwazylem zeby klima sie sama wlaczala przy nawiewie na przednia szybe , dlatego nazywa sie pó³automatyczna a nie automatyczna :)
hmm, tez mam climatic'a i mam ten przycisk. Pewnie sa rozne odmiany climatic'a. A suszenie szyby wlacza klime
Awatar użytkownika
By krz_p -  20 mar 2009, 15:00
 wielkopolskie
#15685
we wczesnych rocznikach by³ przycisk econ, jak siê ¶wieci³a dioda to klima by³a wy³±czona
w pó¼niejszych przycisk ma inny napis, i jak klima jest w³±czona to ¶wieci siê dioda

dziwne ale prawdziwe
By sq6jns -  16 kwie 2009, 4:39
 -------
#16215
A tak na marginesie opisanego zagadnienia. Aby w prosty sposób sprawdziæ czy klimatyzacja jest sprawna nie trzeba obmacywaæ i wyczekiwaæ zimnego podmuchu przy kratkach nawiewu. Wystarczy przy rozgrzanym silniku uruchomiæ uk³ad klimatyzacji, otworzyæ klapê silnika i ostro¿nie (UWAGA NA WENTYLATORY i RUCHOME CZʦCI ! ) dotkn±æ obudowy sprê¿arki klimatyzacji i wê¿y z ni± po³±czonych. Powinny byæ zimne a latem nawet wilgotne.
Awatar użytkownika
By Bruce -  18 kwie 2009, 15:08
 mazowieckie
#16276
sq6jns pisze:A tak na marginesie opisanego zagadnienia. Aby w prosty sposób sprawdziæ czy klimatyzacja jest sprawna nie trzeba obmacywaæ i wyczekiwaæ zimnego podmuchu przy kratkach nawiewu. Wystarczy przy rozgrzanym silniku uruchomiæ uk³ad klimatyzacji, otworzyæ klapê silnika i ostro¿nie (UWAGA NA WENTYLATORY i RUCHOME CZʦCI ! ) dotkn±æ obudowy sprê¿arki klimatyzacji i wê¿y z ni± po³±czonych. Powinny byæ zimne a latem nawet wilgotne.
Facet lepiej nic nie kombinuj, wszystko jest ok.
A latem wszystkie przewody beda nagrzane, dopiero po pewnym czasie zacznie naplywac chlodne powietrze.
Awatar użytkownika
By Bruce -  18 kwie 2009, 15:10
 mazowieckie
#16277
krz_p pisze:we wczesnych rocznikach by³ przycisk econ, jak siê ¶wieci³a dioda to klima by³a wy³±czona
w pó¼niejszych przycisk ma inny napis, i jak klima jest w³±czona to ¶wieci siê dioda

dziwne ale prawdziwe

Dokladnie tak jak napsal krz_p, do roku modelowego 2006 w climaticu byl montowany napis ECON.

Od roku modelowego 2007 byl montowany przycisk AC ( tutaj jest odwrotnie, jak dziala klima przycisk sie swieci)

Vw zmienia rok modelowy co pol roku, stad te zmiany...
Awatar użytkownika
By krz_p -  18 kwie 2009, 15:14
 wielkopolskie
#16279
Bruce pisze: Vw zmienia rok modelowy co pol roku, stad te zmiany...
rok modelowy jest zmieniany w po³owie roku a nie dwa razy w roku, co¶ ci siê pokrêci³o
tak wogóle to zmiana roku modelowego ma miejsce od 23 tygodnia roku, powa¿niejsze zmiany s± te¿ wprowadzane od 45 tygodnia roku ale nie ma wtedy zmiany roku modelowego