Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By orh -  11 lis 2012, 19:34
 małopolskie
#86770
Witam,

chciałem prosić Was o pomoc gdyż mam problem z moim hakiem ORIS w Golfie gdyż zgubiłem kluczyk do odpinania kuli. Każdy hak Oris ma na wkładce numer 0XX i jest on taki sam jak na kluczyku który macie :D

PROSBA DO WAS POSZUKUJE KLUCZYKA O NUMERZE 035 !!!

Sprawdzcie proszę czy macie może kluczyk o tym numerze i dajcie znać mam nadzieję że sie dogadamy :mrgreen: potrzebuję kopi jego....

UP

Panie i Panowie kurde nie tak wszyscy naraz... Sypiecie postami że nie moge nadążyć. :mrgreen:
By orh -  09 lut 2014, 21:02
 małopolskie
#119642
kapselo2 pisze:witam, przepraszam za odświeżenie tematu, ale mam podobny problem, z tym, że hak był dołożony w 2009 roku, a przy kupnie auta nie dostałem klucza to haka. Jak sobie poradzić z demontażem bez kluczyka?
Ten kluczyk to za specjalnie skomplikowany, ostatnio Krzychoo otworzył go śrubokrętem :laugh: . Mówie oczywiście o otwarciu a nie rozwaleniu wkładki, zresztą to jest druga opcja możesz po prostu rozwalić wkładkę i wtedy odepniesz kulę. Po prostu nie będziesz mógł wtedy zablokować kuli i można ci ją wtedy zwinąć :cool:
By kapselo2 -  09 lut 2014, 21:10
 kujawsko-pomorskie
#119646
Po rozwaleniu wkładki, będę mógł bezpiecznie ponownie go zamontować i spokojnie coś holować? Druga sprawa to czy jazda z hakiem (doczepianym) jest zgodna z prawem? kiedyś usłyszałem od kogoś, że jeżeli mam odczepiany, to nie mogę na codzień jeździć z nim
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 lut 2014, 21:23
 pomorskie
#119648
kapselo2 pisze: Druga sprawa to czy jazda z hakiem (doczepianym) jest zgodna z prawem? kiedyś usłyszałem od kogoś, że jeżeli mam odczepiany, to nie mogę na codzień jeździć z nim
w Polsce zgodna z prawem, w DE już nie
By orh -  09 lut 2014, 21:42
 małopolskie
#119652
Hak będziesz mógł normalnie zakładać i sciągać kiedy chcesz, jak rozwalisz wkładkę nie będziesz mógł zablokować możliwości sciągnięcia haka przez kogoś :D co do jazdy to tak jak pisał mett w PL możesz w DE mandat jak złoto.

Ale ale jest jeszcze jedno rozwiązanie :cool: na wkładce będziesz miał nr kluczyka który potrzebujesz i możesz go sobie zamówić na stronie internetowej firmy ORIS. zabawa kosztuje z przesyłką około 28E i masz oryginalny i nowy kluczyk do kuli.
By Kamel -  09 lut 2014, 22:51
 mazowieckie
#119671
Zaślepka haka na chwilę obecną kosztuje ok. 60zł, do tego 2 kołki po ok. 5zł/szt. i 2 podkładki blokujące kołki po ok. 3,5zł/szt.

A jakby ktoś potrzebował numerów to:
1K6 807 397 - zaślepka do zderzaka zwykłego
1K6 807 397A - zaślepka do zderzaka GTI
6Q0 807 643 - kołek
6N0 129 355 - podkładka blokująca kołek

A jeśli chodzi o kompletną dokładkę z zaślepką to zerknijcie sobie na tą: http://allegro.pl/vw-golf-v-dokladka-sp ... 55478.html" onclick="window.open(this.href);return false;