Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By Jedi -  19 mar 2008, 19:11
 -------
#8429
pawel_1977 pisze:Im dluzej ogladam uzywane samochody w autokomisach tym bardziej jestem pewien, ze trzeba kupic nowy samochod w salonie i miec spokoj. Na to sie tez zdecydowalem, teraz zaniepokoila mnie Wasza ostroznosc i "check lista" przy odbiorze nowki z salonu.
Pozdrawiam
Uwazam, ze nie masz co sie bac wg mnie podj±³e¶ s³uszna decyzje o zakupie nowego auta i na pewno bedziesz zadowolony, no i ten zapach nowosci w srodku, za niego tez sie p³aci... :-)
By guzzi -  19 mar 2008, 19:32
 -------
#8430
malydaras pisze:... Zastosuj prost± sztuczkê - nie wp³acaj nic oprócz zaliczki i spokojnie przyjd¼ na odbiór autka. Jak wszystko bêdzie OK to pójdziesz do banku, wp³acisz, we¼miesz potwierdzenie przelewu i tyle. Pamiêtaj, dopóki diler nie ma Twojej kasy na koncie to Ty rz±dzisz :lol:.


No wreszcie jakie¶ konkrety. Jestem tylko ciekawy czy dealer na to pójdzie?
Jak pamiêtam sprzedawca mówi³ o nastêpuj±cej procedurze:
1) dzwoni i informuje mnie ¿e samochód jest gotowy do odbioru
2) wp³acam pieni±dze i czekam na zaksiêgowanie
3) jadê po dokumenty i rejestrujê
4) wracam z tablicami i dopiero ogl±dam samochód
By Jedi -  19 mar 2008, 19:51
 -------
#8431
guzzi pisze:
malydaras pisze:... Zastosuj prost± sztuczkê - nie wp³acaj nic oprócz zaliczki i spokojnie przyjd¼ na odbiór autka. Jak wszystko bêdzie OK to pójdziesz do banku, wp³acisz, we¼miesz potwierdzenie przelewu i tyle. Pamiêtaj, dopóki diler nie ma Twojej kasy na koncie to Ty rz±dzisz :lol:.


No wreszcie jakie¶ konkrety. Jestem tylko ciekawy czy dealer na to pójdzie?
Jak pamiêtam sprzedawca mówi³ o nastêpuj±cej procedurze:
1) dzwoni i informuje mnie ¿e samochód jest gotowy do odbioru
2) wp³acam pieni±dze i czekam na zaksiêgowanie
3) jadê po dokumenty i rejestrujê
4) wracam z tablicami i dopiero ogl±dam samochód


ale auto mozesz juz obejrzec zaraz po tym, jak przyjedzie do dealera, nawet jak jest jeszcze na lawcie albo stoi gdzies na placu i czeka na przegl±d zerowy, wiec najlepiej popros sprzedawce aby Cie poinformowal zaraz po tym jak auto bedzie juz u niego na miejscu, wtedy sobie je spokojnie zobaczysz, a odbierzesz i tak za kilka dni jak je przygotuj±.
Awatar użytkownika
By malydaras -  19 mar 2008, 19:51
 mazowieckie
#8432
Dla dilera super uk³ad, klient wp³aca, rejestruje a jak mu potem co¶ siê nie spodoba to niech spada. Pamiêtaj, ¿e takiej kolejno¶ci postêpowania nie masz zapisanej w umowie. Masz pe³ne prawo do obejrzenia zamówionego towaru na zgodno¶æ z umow± przed zap³at±.
Poza tym sprzedawca poinformowa³ Ciê, ¿e: 'dzwoni i informuje mnie ¿e samochód jest gotowy do odbioru', no to przychodzisz i dokonujesz odbioru :lol:.
Awatar użytkownika
By krz_p -  19 mar 2008, 20:12
 wielkopolskie
#8434
co do rabatu to du¿o zale¿y od tego czy jest to auto z tzw. placu czy do produkcji, czy mo¿e stoi u dealera na placu lub w salonie
najtrudniej jest uzyskaæ dobry rabat na auto do produkcji, a naj³atwiej na takie stoj±ce ju¿ u danego dealera

3,7% to ¶miech, 5-6% mo¿na mieæ wchodz±c prosto z ulicy
Awatar użytkownika
By tygrysek -  19 mar 2008, 21:32
 -------
#8435
Hulaj pisze:Trzeba sprawdzaæ wszystko co siê da, polscy dilerzy to byle wypchn±æ auto z salonu , pó¼niej to tylko p³aæ i p³acz. Znam osobi¶cie przypadek z salonu renault ¿e sprzedano meganke która spad³a z lawety w transporcie!

To ma byæ szczê¶liwy dzieñ nie daj go sobie obrzydziæ.

Pozdrawiam, powodzenia.
Znam identyczny przypadek Nowego Civica .... Cz³owiek siê z nim rok wozi³ bo z zawieszeniem by³y non-stop problemy .... Wreszcie sprzeda³ bo nie mia³ si³y ani czasu walczyæ :(
Awatar użytkownika
By Bruce -  19 mar 2008, 23:17
 mazowieckie
#8437
malydaras pisze:guzzi, najwa¿niejsze to nie spiesz siê i sprawdzaj tak d³ugo jak bêdziesz mia³ ochotê, w koñcu zostawiasz u dilera kupê kasy :wink:. Zastosuj prost± sztuczkê - nie wp³acaj nic oprócz zaliczki i spokojnie przyjd¼ na odbiór autka. Jak wszystko bêdzie OK to pójdziesz do banku, wp³acisz, we¼miesz potwierdzenie przelewu i tyle. Pamiêtaj, dopóki diler nie ma Twojej kasy na koncie to Ty rz±dzisz :lol:.
Nie przygotuja samochodu do momentu az nie bedzie wplaty.
Nikt nie wyda auta na podstawie kwitu przelewu z Banku, pieniazki musza byc na koncie Dealera, dyspozycja Ksiegowej, ze mozna wydac auto.
Zaliczka zostaje zwrocona, wtedy kiedy Dealer sprzeda samochod z ktorego zrezygnowales.
Awatar użytkownika
By Bruce -  19 mar 2008, 23:23
 mazowieckie
#8438
krz_p pisze:co do rabatu to du¿o zale¿y od tego czy jest to auto z tzw. placu czy do produkcji, czy mo¿e stoi u dealera na placu lub w salonie
najtrudniej jest uzyskaæ dobry rabat na auto do produkcji, a naj³atwiej na takie stoj±ce ju¿ u danego dealera
Rabat jest taki sam na placowe auto jak i do produkcji.
Nie ma rabatow na samochody stojace na ekspozycji.
krz_p pisze:3,7% to ¶miech 5-6% mo¿na mieæ wchodz±c prosto z ulicy
Ostro przesadziles z takim stwierdzeniem.
Kolega pracuje w jednym z salonow Vw.
Awatar użytkownika
By malydaras -  20 mar 2008, 0:10
 mazowieckie
#8439
Bruce, oczywi¶cie, ¿e na podstawie samego potwierdzenia przelewu salon nie wyda auta, ale w moim przypadku ten papierek przyspieszy³ pracê ksiêgowej. I zgadzam siê z Tob±, ¿e diler nie rozkonserwuje autka bez sfinalizowania sprzeda¿y, ale mo¿na obejrzeæ takie autko bez problemu i jak nic z³ego nie wyjdzie to idziemy do banku, potem odbiór papierów, rejestracja, ubezpieczenie a w tym czasie niech sobie serwis pucuje golfa, montuje alarmy itd.
A jak nasz egzemplarz oka¿e siê np. poobijany albo powtórnie lakierowany to inaczej podchodzi siê do sytuacji, gdy wp³acili¶my tylko np. 2kpln zaliczki, a inaczej przy pe³nej wp³acie.
By pawel_1977 -  20 mar 2008, 1:08
 -------
#8440
Z tymi znizkami u dealera to wlasnie roznie jest - na samym poczatku myslalem aby kupic nowa Octavie TDI (do produkcji) - poszedlem do najblizszego salonu Skody w Warszawie i tak po prostu z ulicy dali mi 5% + 1990 PLN(na ubezpieczenie). Ta oferta potem okazala sie najmocniejsza ale wszedzie znizki oscylowaly w tym zakresie. U VW powiedzieli mi ze maja maja bardzo male marze... :?:

A tak jezeli chodzi o zaliczke - to na ile normalnie mozna sie zgodzic? Wszedzie w VW chca ode mnie 10%. Czy to OK?
By Jedi -  20 mar 2008, 1:20
 -------
#8441
pawel_1977 pisze: A tak jezeli chodzi o zaliczke - to na ile normalnie mozna sie zgodzic? Wszedzie w VW chca ode mnie 10%. Czy to OK?
Zaliczke tez mozesz negocjowac, ja chyba da³em 1tys z³ i auto juz mi ¶ci±gali , 10% to troche za du¿o, ja bym sie nie zgodzil na taka zaliczke, 2tys max i powinni bez problemu zamawiac auto do produkcji b±dz sciagac z g³ównego sk³adu.
By Pipen -  20 mar 2008, 7:51
 -------
#8442
pawel_1977 pisze:Czy ze swojego doswiadczenia mozecie polecic / odradzic mi ktorys z tych salonow? Slyszalem, ze ktos bardzo odradzal Danelczyka w Lublinie.
wracaj±c do wcze¶niejszego w±tku dobrze s³ysza³e¶. Firma nie ma za dobrej opinii. ¯aden z moich znajomych z Lublina kupuj±cych VW nie robi³ tego u Danelczyka, wszyscy je¼dzili do Wawy lub Stalowej Woli w Autorudzie (tam podobno mozna wytargowaæ niez³± cenê)
Awatar użytkownika
By malydaras -  20 mar 2008, 9:31
 mazowieckie
#8446
cyprianmeister, samochodów nowych z felerami jest b.ma³o, chodzi o to ¿eby¶ zminimalizowa³ ryzyko, ¿e to Ty w³a¶nie trafisz na taki. Gdyby¶ kupowa³ auto u¿ywane za powiedzmy 10-20kpln sprawdzi³ by¶ lakier? A tu wydajesz kilka razy wiêcej.

Jesli chodzi o zaliczkê to ode mnie te¿ chcieli 10%, a skoñczy³o siê bez ¿adnego problemu na 2kpln.