Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By pawel_1977 -  20 kwie 2008, 17:21
 -------
#9506
Jaka to jest radosc z nowego zamowionego, wymarzonego samochodziku. Ja zamowilem swojego Golfika 3 tygodnie temu i dzisiaj tak kontrolnie wszedlem na strone VW ...i szlag mnie trafil!
Okazalo sie, ze ceny spadly o ok 1200 zl (dodatkowa para drzwi teraz kosztuje 1250 zl) a poza tym w pakiecie "990" daja juz "climatronic" zamiast "climatic". :shock: Okazuje sie, ze tej klimatyzacji polautomatycznej nie ma juz w zadnej opcji, daja wszedzie automatyczna.
Tak sie zastanawiam - chce zadzwonic jutro do delaera i cos pokombinowac, zeby mi chociaz dali ten "climatronic" bo na rabat to domyslam sie, ze nie ma co liczyc...
Jak myslicie, widac wyraznie, ze w fabryce redukuja juz liczbe opcji dodatkowych w V i przygotowuja linie produkcyjne pod Golfa VI, moze wloza mi tez ten "climatronic" mimo tego, ze zamowilem samochod gdy jeszcze w standardzie byl "climatic"?
Czy salon w ogole ma jeszcze cos do gadania na etapie gdy zamowienie przekazal do producenta?? :?
Awatar użytkownika
By Bruce -  20 kwie 2008, 20:19
 mazowieckie
#9509
pawel_1977 pisze:Czy salon w ogole ma jeszcze cos do gadania na etapie gdy zamowienie przekazal do producenta?? :?
Zalezy czy zamowienie z placu albo do produkcji.
Jezeli nadali Tobie tydzien produkcji, to nic nie mozna zmienic.
Jezeli niedawno zlozyles zamowienie do fabryki to dzwon jutro, jest szansa, ze nie nadali jeszcze tygodnia produkcji.
Wszystko zalezy od silnika ktory wybrales, TSI ma duze opoznienia.
By Jedi -  20 kwie 2008, 20:40
 -------
#9511
pawel_1977 pisze:Jaka to jest radosc z nowego zamowionego, wymarzonego samochodziku. Ja zamowilem swojego Golfika 3 tygodnie temu i dzisiaj tak kontrolnie wszedlem na strone VW ...i szlag mnie trafil!
Okazalo sie, ze ceny spadly o ok 1200 zl (dodatkowa para drzwi teraz kosztuje 1250 zl) a poza tym w pakiecie "990" daja juz "climatronic" zamiast "climatic". :shock: Okazuje sie, ze tej klimatyzacji polautomatycznej nie ma juz w zadnej opcji, daja wszedzie automatyczna.
Tak sie zastanawiam - chce zadzwonic jutro do delaera i cos pokombinowac, zeby mi chociaz dali ten "climatronic" bo na rabat to domyslam sie, ze nie ma co liczyc...
Jak myslicie, widac wyraznie, ze w fabryce redukuja juz liczbe opcji dodatkowych w V i przygotowuja linie produkcyjne pod Golfa VI, moze wloza mi tez ten "climatronic" mimo tego, ze zamowilem samochod gdy jeszcze w standardzie byl "climatic"?
Czy salon w ogole ma jeszcze cos do gadania na etapie gdy zamowienie przekazal do producenta?? :?

no ³adnie, climatronic w pakiecie 990, teraz mnie nawet szkoda, ze takie dodatki za 990zl, ale trudno w sumie to juz 5 miesi±c jezdze Golfem. Wydaje mi siê, ¿e ta sytuacja jest zwi±zana raczej z tym, ¿e ju¿ nied³ugo wchodzi nowy model na rynek i dlatego chc±c uatrakcyjniæ wycofywan± za pare miesiêcy V-ke daj± takie w³a¶nie promocje.
W Twoim przypadku troche szkoda, bo zamowiles auto 3tyg temu. Sprobuj jeszcze, moze cos bedzie sie dalo zmienic. Salon kiedy wysyla zamowienie do producenta zazwyczaj jest jeszcze jakis czas na dokonanie zmiany. Nie wiem jak to bedzie w Twoim wypadku, bo tutaj chodzi bardziej o promocje, ktore nie by³y jeszcze dostepne w czasie jak skladales zamowinie.
By maxoff77 -  20 kwie 2008, 21:17
 -------
#9512
witam. wiesz tak jest ze wszystkim, ja jak bym chcia³ sobie w brode pluæ po zakupie czegokolwiek to bym osiwia³, choæ jestem prawie ³ysy w wieku 31 lat. ka¿dy towar z zachodniej granicy traci teraz warto¶æ, bo euro i dolec tani jak barszcz. taki rynek nowych aut. ja trafi³em w miare dobrze Qline TDI w ros±dnej cenie. ale nie przejmuj sie golfiacze dobrze trzymaj± cene. pozdro.
Awatar użytkownika
By Radek -  20 kwie 2008, 21:21
 -------
#9513
Kopara mi opad³a jak zobaczy³em ten cennik...
By Hulaj -  20 kwie 2008, 21:34
 mazowieckie
#9516
Po cholerê tam zagl±da³e¶? :lol:

¯arcik, trochê zwa³a z tym cennikiem ale nie ma siê co denerwowaæ takie prawa rynku. Zawsze co¶ bêdzie kiedy¶ tañsze, ³adniejsze czy lepsze. Tym sposobem to mo¿na siê zestarzeæ w jednej parze gaci :lol:
Awatar użytkownika
By Radek -  20 kwie 2008, 21:38
 -------
#9517
Zaraz zaraz, który to taki m±dry tu poda³ ten nowy cennik, niech no ja Ciê ! :lol:
By pawel_1977 -  22 kwie 2008, 0:04
 -------
#9554
Chyba jednak oplacilo sie zajrzec na ta strone VW - rozmawialem dzisiaj z dealerem, zadzwonili do Poznania i dodali mi ten climatronic :D
Jedyna zla wiadomosc to to, ze trzeba bedzie na autko czekac dluzej - podobno maja jakies przestoje w fabryce z silnikami TDI.
Awatar użytkownika
By team-am -  22 kwie 2008, 9:04
 łódzkie
#9563
To teraz wypatruj kolejnych nowych promocji zanim auto pójdzie do produkcji :P
By Pipen -  22 kwie 2008, 14:07
 -------
#9568
i tym sposobem nawet sie nie zorientujesz jak zostaniesz szczê¶liwym posiadaczem VI... :lol:
By martinez -  22 kwie 2008, 18:16
 -------
#9572
zamowilem auto pod koniec marca i jeszcze sie zalapalem na nowe ceny.
autko tansze o 1200zl. - dodatkowe drzwi
no i climatronic :D :D :D
By pawel_1977 -  03 cze 2008, 23:30
 -------
#9980
No i doczekalem sie! Wlasnie dealer poinformowal mnie, ze autko przyjechalo i moge je obejrzec :D. Poprosilem, ze chcialbym je zobaczyc jeszcze przed przegladem zerowym i nie bylo problemow.

Chcialbym przed tym przegladem zerowym poprosic ich ustawienie pewnych opcji w komputerze, ktorych lista juz przwijala sie na forum. Tak sobie pomyslalem o nastepujacych opcjach:
- funkcja SAFE centralnego zamka (podobno standardowo jej nie wlaczaja)
- autoryglowanie drzwi po przekroczeniu 15km/h
- wylaczenie odryglowania po wyjeciu kluczyka ze stacyjki (wydaje mi sie bez sensu, mozna przeciez samemu pociagnac za klamke wenetrzna kiedy sie chce)
- domykanie i otwieranie szyb z pilota
- wlaczenie pomocniczego ogrzewania powietrza (mam nadzieje, ze bedzie w 1.9 TDI)
- wlaczenie awaryjnego swiatla Stop podczas gwaltownego hamowania
- ustawienie wszystkich swiatel na max. jasnosc (podobno mozna tym regulowac)
- wylacznie brzeczenia przy niezapietych pasach (zobaczymy czy sie na to zgodza)

Slyszalem tez o ostatnim machnieciu wycieraczek - czy to jest to takie machniecie po ok 5 sekundach od kiedy przestaly pracowac wycieraczki? Ciekawy tez jestem czy da sie rozsynchronizaowac aktywacje wycieraczek po wlaczeniu spryskiwacza? Wkurza mnie gdy chce tylko spryskac szyby i nastepnie umyc je recznie a tu wycieraczka zaraz wszystko sobie przywlaszczy... 8)
By Pipen -  04 cze 2008, 7:32
 -------
#9981
pawel_1977 pisze: - wlaczenie pomocniczego ogrzewania powietrza (mam nadzieje, ze bedzie w 1.9 TDI)
to chyba standard w wersjach z climatroniciem
Awatar użytkownika
By krz_p -  04 cze 2008, 9:37
 wielkopolskie
#9983
pawel_1977 pisze:No i doczekalem sie! Wlasnie dealer poinformowal mnie, ze autko przyjechalo i moge je obejrzec :D. Poprosilem, ze chcialbym je zobaczyc jeszcze przed przegladem zerowym i nie bylo problemow.

Chcialbym przed tym przegladem zerowym poprosic ich ustawienie pewnych opcji w komputerze, ktorych lista juz przwijala sie na forum. Tak sobie pomyslalem o nastepujacych opcjach:
- funkcja SAFE centralnego zamka (podobno standardowo jej nie wlaczaja)
- autoryglowanie drzwi po przekroczeniu 15km/h
- wylaczenie odryglowania po wyjeciu kluczyka ze stacyjki (wydaje mi sie bez sensu, mozna przeciez samemu pociagnac za klamke wenetrzna kiedy sie chce)
- domykanie i otwieranie szyb z pilota
- wlaczenie pomocniczego ogrzewania powietrza (mam nadzieje, ze bedzie w 1.9 TDI)
- wlaczenie awaryjnego swiatla Stop podczas gwaltownego hamowania
- ustawienie wszystkich swiatel na max. jasnosc (podobno mozna tym regulowac)
- wylacznie brzeczenia przy niezapietych pasach (zobaczymy czy sie na to zgodza)

Slyszalem tez o ostatnim machnieciu wycieraczek - czy to jest to takie machniecie po ok 5 sekundach od kiedy przestaly pracowac wycieraczki? Ciekawy tez jestem czy da sie rozsynchronizaowac aktywacje wycieraczek po wlaczeniu spryskiwacza? Wkurza mnie gdy chce tylko spryskac szyby i nastepnie umyc je recznie a tu wycieraczka zaraz wszystko sobie przywlaszczy... 8)
u mnie standardowo wiêkszo¶æ z tych rzeczy by³a w³±czona jako ustawienie fabryczne min.
- autoryglowanie drzwi po przekroczeniu 20km/h
- odryglowanie drzwi po wyjêciu kluczyka - nie jest to bynajmniej bez sensu bo aby otworzyæ wtedy drzwi musisz poci±gn±æ klamkê 2 razy, a nie wiem czy starczy ci cierpliwo¶ci aby to za ka¿dym razem pasa¿erom przypominaæ
- domykanie i otwieranie szyb z kluczyka
- ¶wiat³a awaryjne (kierunkowskazy) w przypadku gwa³townego hamowania

co do brzêczyka od pasów to nie wiem czy siê zgodz±
aha w moim (model 2008) nie ma tego machniêcia wycieraczek po 5 sek
no i nie da siê wy³±czyæ aktywacji wycieraczek w przypadku u¿ycia spryskiwacza, osobi¶cie nie widzê sensu wy³±czania tego
Awatar użytkownika
By Radek -  04 cze 2008, 12:13
 -------
#9985
"- ustawienie wszystkich swiatel na max. jasnosc (podobno mozna tym regulowac)"

¯e co proszê :shock: pierwsze s³yszê :shock: