Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By Jedi -  04 cze 2008, 23:42
 -------
#9988
pawel_1977 pisze: - wylacznie brzeczenia przy niezapietych pasach (zobaczymy czy sie na to zgodza)

ostatnio na przegl±dzie walczy³em zeby mi to wy³±czyli i niestety, nie mog±...diagnosta t³umaczy, ze nie moze bo gdyby cos sie stalo i pozniej doszlo, ze to wylaczyli to oni jako salon i on jako osoboa, ktora to zrobila mieliby problemy itd...dla mnie totalne bzdury, przeciez gti pirelli i ed 30 tego nie ma, wiec w czym problem niby? no nic trzeba to po prostu w inny sposob.

u mnie tez wycieraczki nie poprawiaj± po 5sek, nie wiem jak bylo we wczesniejszych golfach, ale, w innych modelach koncernu VW przez kilka lat bylo to stosowane, ale teraz chyba w koncu z tego zrezygowali i dobrze.
Awatar użytkownika
By maluszek -  05 cze 2008, 0:01
 mazowieckie
#9989
pawel_1977 pisze:- funkcja SAFE centralnego zamka (podobno standardowo jej nie wlaczaja)
A do czego to s³u¿y?
pawel_1977 pisze:- wylaczenie odryglowania po wyjeciu kluczyka ze stacyjki (wydaje mi sie bez sensu, mozna przeciez samemu pociagnac za klamke wenetrzna kiedy sie chce)
Bez sensu? Jak tego nie w³±czysz, to wyobra¼ sobiê tak± sytuacjê: zatrzymujesz samochód, wyjmujesz kluczyk, wysiadasz (poci±gaj±c za wewnêtrzn± klamkê), chcesz co¶ wzi±æ z tylnego siedzenia, szarpiesz za klamkê, a tu nic, drzwi zablokowane.
pawel_1977 pisze:- wlaczenie pomocniczego ogrzewania powietrza (mam nadzieje, ze bedzie w 1.9 TDI)
Mnie siê wydaje, ¿e to jest standard w ka¿dym TDI.
pawel_1977 pisze:- ustawienie wszystkich swiatel na max. jasnosc (podobno mozna tym regulowac)
Nie bardzo wiem, co masz na my¶li, ale zmniejszona jasno¶æ jest ustawiona fabrycznie dla:
- ¶wiate³ dziennych (lampy przednie)
- tylnych ¶wiate³ pozycyjnych LED (Jetta), ¿eby nie wygl±da³y jak ¶wiat³a stopu.
pawel_1977 pisze:Slyszalem tez o ostatnim machnieciu wycieraczek - czy to jest to takie machniecie po ok 5 sekundach od kiedy przestaly pracowac wycieraczki?
Co¶ na kszta³t. Takie pseudo starcie tego co jeszcze sp³ynê³o po szybie. Mo¿na to zakodowaæ.
pawel_1977 pisze:Ciekawy tez jestem czy da sie rozsynchronizaowac aktywacje wycieraczek po wlaczeniu spryskiwacza? Wkurza mnie gdy chce tylko spryskac szyby i nastepnie umyc je recznie a tu wycieraczka zaraz wszystko sobie przywlaszczy... 8)
Nie ma mo¿liwo¶ci. Tak z ciekawo¶ci: robisz to w czasie jazdy ;-P ?
By pawel_1977 -  05 cze 2008, 2:42
 -------
#9990
Funkcja SAFE centralnego zamka to bardzo fajna rzecz - jezeli drzwi sa zamkniete pioltem i potem ktos wybije szybe to i tak drzwi nie otworzy nawet od wewnatrz. Moze jedynie wejsc do drodka przez szybe. Widzialem to w Skodach i w Oplach - wydaje mi sie to byc dobrym dodatkowym zabezpieczeniem przed nieproszonymi goscmi.

Apropo tego odryglowywania po wyjeciu kluczyka z stacyjki to myslalem ze i tak wszystki drzwi otwieraja sie jezeli pociagniesz od wewnatrz za klamke - to tak w Golfie nie jest?

O ustawianiu jasnosci swiatel to widzialem juz jakies posty w tematach zwiazanych z podlaczaniem autka do komputera. No nie wiem, moze zle zrozmialem ale wydawalo mie sie, ze jasnoscia swiatel mozna regulowac? O, nawet SlawekJurek porusza zagadnienie sterowania intensywnoscia swiecenia zarowek w temacie "sterowanie oswietleniem".

A chcialem rozsynchronizowac wycieraczki i spryskiwacz poniewaz, czesto na postoju, przed jazda chce pozadnie umyc szybe i potrzebne jest mi troche plynu, ktory to za chwile zostaje rozchlapany przez wycieraczke ze wszystkich stron. Poza tym, jezeli np. zabraknie pluynu w zbiorniczku albo przweody sie zapowietrza to juz naprawde nie trudno o porysowana szybe.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2008, 11:42 przez pawel_1977, łącznie zmieniany 1 raz.
By Pipen -  05 cze 2008, 7:44
 -------
#9991
pawel_1977 pisze:Poza tym, jezeli np. zabraknie pluynu w zbiorniczku albo przweody sie zapowietrza to juz naprawde nie trudno o porysowana szybe.
spokojnie, golfik odpowiednio wcze¶niej ciê poinformuje o brakach w zbiorniku na p³yn. A tak na marginesie, to takie rozsynchronizowanie spryskywiacza i wycieraczek, widzia³em chyba tylko w maluchu :lol:
Awatar użytkownika
By krz_p -  05 cze 2008, 8:18
 wielkopolskie
#9993
pawel_1977 pisze:Funkcja SAFE centralnego zamka to bardzo fajna rzecz - jezeli drzwi sa zamkniete pioltem i potem ktos wybije szybe to i tak drzwi nie otworzy nawet od wewnatrz. Moze jedynie wejsc do drodka przez szybe. Widzialem to w Skodach i w Oplach - wydaje mi sie to byc dobrzym dodatkowym zabezpieczeniem przed nieproszonymi goscmi.

Apropo tego odryglowywania po wyjeciu kluczyka z stacyjki to myslalem ze i tak wszystki drzwi otwieraja sie jezeli pociagniesz od wewnatrz za klamke - to tak w Golfie nie jest?
ad. SAFE - to standard

ad. odryglowania - nie otwieraj± siê wszystkie drzwi po poci±gniêciu za klamkê, pierwsze poci±gniêcie za klamkê powoduje odryglowanie drzwi za klamkê których poci±gniêto, dopiero drugie poci±gniêcie otwiera dane drzwi, po to w³a¶nie jest odryglowanie drzwi po wyjêciu kluczyka aby siê nie szarpaæ z klamkami
By pawel_1977 -  05 cze 2008, 11:45
 -------
#9994
Pipen pisze:
pawel_1977 pisze:Poza tym, jezeli np. zabraknie pluynu w zbiorniczku albo przweody sie zapowietrza to juz naprawde nie trudno o porysowana szybe.
spokojnie, golfik odpowiednio wcze¶niej ciê poinformuje o brakach w zbiorniku na p³yn. A tak na marginesie, to takie rozsynchronizowanie spryskywiacza i wycieraczek, widzia³em chyba tylko w maluchu :lol:
Mam to w Punto I i bardzo mi to odpowiadalo no ale to juz inne czasy.
By pawel_1977 -  05 cze 2008, 12:16
 -------
#9996
No i bylem w salonie i ogladalem samochod - jeszcze brudny i zabezpieczony wszystkimi tasmami. Wszystko wydaje sie byc OK, no ale jedna rzecz wpadla mi w oko - plastikowa konsola srodkowa od strony pasazera jest porysowana. Powiedzialem im zeby to usuneli ale z doswiadczenia wiem ze to nie takie proste. Wolalbym uniknac sytuacji w ktorej nic z tym nie zrobia i beda mnie przekonywac psychologicznie, ze to nic takiego, ze tego nie widac i w ogole samochod jest taki super...

A tak apropo tych funkcji do ustawienia w komputerze to oczywiscie brzeczyka pasow nie moga dezaktywowac, intensywnoscia swiecenia swiatel podobno nie da sie regulowac a o dodatkowym podgrzewaczu powietrza w dieslach nie slyszeli - przynajmniej w Golfach. Dziwne, no ale jezeli mowicie, ze jest to na pewno bedzie i w moim. :)
Maja wlaczyc swiatla dzienne, bo inaczej trzeba by, jak slyszalem, caly czas pamietac o recznym wlaczaniu/wylaczaniu swiatel. Poprosilem tez o ustawienie coming home/leaving home na minimalny czas swiecenia.

Z milych niespodzianek - zauwazylem, ze standardowo zamontowali schowek na okulary przy swiatelkach oraz dodatkowe nawiewy nad deska rozdzielcza (podobno to bylo tylko w wersji comfort). Chociaz z tego ostatniego to nie wiem czy sie cieszyc bo zamiast nawiewow zawsze byl tam schowek- pó³eczka, no ale tak tez wyglada ladnie :)
Awatar użytkownika
By krz_p -  05 cze 2008, 12:35
 wielkopolskie
#9997
pawel_1977 pisze:
Maja wlaczyc swiatla dzienne, bo inaczej trzeba by, jak slyszalem, caly czas pamietac o recznym wlaczaniu/wylaczaniu swiatel. Poprosilem tez o ustawienie coming home/leaving home na minimalny czas swiecenia.
haha ale siê znaj±, je¿eli masz funkcjê coming home/leaving home to w³±czenie funkcji ¶wiate³ dziennych jest bez sensu
przecie¿ ¶wiat³a same siê za³±cz± przy otwarciu auta i zgasn± po jego zamkniêciu, o niczym nie trzeba pamiêtaæ, a tak zawsze po przekrêceniu stacyjki bêd± ¶wiat³a w³±czone,
prawie zapomnia³em, ¿e pokrêt³o od ¶wiate³ mam w aucie

masz MFA+? bo je¶li tak to funkcj± coming/leaving home sam mo¿esz sterowaæ
By kuba94 -  05 cze 2008, 12:40
 pomorskie
#9998
Z dodatkowego nawiemu to sie ciesz ,ja mialem poleczke i zamienilem na nawiem duzo lepszy tyle ze mnie kosztowalo 250zl ale warto lepiej wyglad i nie trzeszczy tak jak ta poleczka .a co do porysowanej deski to walcz jak juz nie bedzie wyjscia to niech zjada z ceny bo to mozna wynegocjowac .Ale oni racze wola dac ci jakis gadzet zamias zjechac z ceny .Ja bym bral parktronic jak nie masz . :cry: ja musialem sam dokladac a to fajna rzecz
By Pipen -  05 cze 2008, 13:51
 -------
#9999
pawel_1977 pisze:Z milych niespodzianek - zauwazylem, ze standardowo zamontowali schowek na okulary przy swiatelkach oraz dodatkowe nawiewy nad deska rozdzielcza (podobno to bylo tylko w wersji comfort). Chociaz z tego ostatniego to nie wiem czy sie cieszyc bo zamiast nawiewow zawsze byl tam schowek- pó³eczka, no ale tak tez wyglada ladnie :)
obie sprawy sa fajne, chocia¿ schowek na okulary ma swoje minusy, nie polecam zostawiaæ tam nic w czasie gdy samochód stoi w pe³nym s³oñcu. Schowek jest pod dachem i po za³o¿eniu okularów które le¿a³y tam parê godzin maj± one tak± temperaturê, ze siê ¶cina bia³ko w oczach.. :lol:

a co do nawiewów to nie s± montowana tylko w comfortline. Ja mam je w swoim trendline.
Awatar użytkownika
By maluszek -  05 cze 2008, 15:56
 mazowieckie
#10001
pawel_1977 pisze:Funkcja SAFE centralnego zamka to bardzo fajna rzecz - jezeli drzwi sa zamkniete pioltem i potem ktos wybije szybe to i tak drzwi nie otworzy nawet od wewnatrz. Moze jedynie wejsc do drodka przez szybe. Widzialem to w Skodach i w Oplach - wydaje mi sie to byc dobrym dodatkowym zabezpieczeniem przed nieproszonymi goscmi.
Z tego co mi wiadomo funkcja SAFE wymaga zamków, które z ni± wspó³pracuj±, ale musia³bym to jeszcze sprawdziæ.

Podobnie wydaje mi siê, ¿e funkcja SAFE tak naprawdê dzia³a dwustopniowo: pierwsze przyci¶niêcie pilota zamyka drzwi, a dopiero drugie wy³±cza mo¿liwo¶æ otwarcia od wewn±trz. Ale znów mogê siê myliæ, bo wersje US nie maj± takiego bajeru wiêc nie mam jak sprawdziæ.
Awatar użytkownika
By krz_p -  05 cze 2008, 20:51
 wielkopolskie
#10002
maluszek pisze:Podobnie wydaje mi siê, ¿e funkcja SAFE tak naprawdê dzia³a dwustopniowo: pierwsze przyci¶niêcie pilota zamyka drzwi, a dopiero drugie wy³±cza mo¿liwo¶æ otwarcia od wewn±trz. Ale znów mogê siê myliæ, bo wersje US nie maj± takiego bajeru wiêc nie mam jak sprawdziæ.
mylisz siê, wszystko dzia³a za jednym naci¶niêciem przycisku na pilocie
By pawel_1977 -  06 cze 2008, 0:10
 -------
#10003
maluszek pisze:
pawel_1977 pisze:Funkcja SAFE centralnego zamka to bardzo fajna rzecz - jezeli drzwi sa zamkniete pioltem i potem ktos wybije szybe to i tak drzwi nie otworzy nawet od wewnatrz. Moze jedynie wejsc do drodka przez szybe. Widzialem to w Skodach i w Oplach - wydaje mi sie to byc dobrym dodatkowym zabezpieczeniem przed nieproszonymi goscmi.
Z tego co mi wiadomo funkcja SAFE wymaga zamków, które z ni± wspó³pracuj±, ale musia³bym to jeszcze sprawdziæ.

Podobnie wydaje mi siê, ¿e funkcja SAFE tak naprawdê dzia³a dwustopniowo: pierwsze przyci¶niêcie pilota zamyka drzwi, a dopiero drugie wy³±cza mo¿liwo¶æ otwarcia od wewn±trz. Ale znów mogê siê myliæ, bo wersje US nie maj± takiego bajeru wiêc nie mam jak sprawdziæ.
Dwustopniowe zalaczanie funkcji SAFE, tak wlasnie jak opisales, widzialem w Astrze II. W Skodzie i to jeszcze tej "starej", ladniejszej Fabii dzialalo juz jednostopniowo. Mialem tez do czynienia z nowym Seatem Leonem, ale ta funkcja nie byla tam wlaczona.
By pawel_1977 -  06 cze 2008, 0:55
 -------
#10004
krz_p pisze:
pawel_1977 pisze:
Maja wlaczyc swiatla dzienne, bo inaczej trzeba by, jak slyszalem, caly czas pamietac o recznym wlaczaniu/wylaczaniu swiatel. Poprosilem tez o ustawienie coming home/leaving home na minimalny czas swiecenia.
haha ale siê znaj±, je¿eli masz funkcjê coming home/leaving home to w³±czenie funkcji ¶wiate³ dziennych jest bez sensu
przecie¿ ¶wiat³a same siê za³±cz± przy otwarciu auta i zgasn± po jego zamkniêciu, o niczym nie trzeba pamiêtaæ, a tak zawsze po przekrêceniu stacyjki bêd± ¶wiat³a w³±czone,
prawie zapomnia³em, ¿e pokrêt³o od ¶wiate³ mam w aucie

masz MFA+? bo je¶li tak to funkcj± coming/leaving home sam mo¿esz sterowaæ
MFA+ niestety nie bedzie. A z ta funkcja Coming home / Leaving home to nie jest tak, ze tylko po zmroku zapalaja sie automatycznie swiatla?? Nie znam tej funkcji ale wydawalo mi sie logiczne, ze od tego jest czujnik na szybie aby po zmroku, albo przy wjezdzie do tunelu zapalic swiatla...
No to chyba jutro przedzwonie do salonu i poprosze aby tych swiatel dziennych jednak nie aktywowali. A czy orientujecie sie na jaki minimalny czas mozna ta funkcje Coming home / Leaving home ustawic?
By Pipen -  06 cze 2008, 7:39
 -------
#10005
pawel_1977 pisze: MFA+ niestety nie bedzie. A z ta funkcja Coming home / Leaving home to nie jest tak, ze tylko po zmroku zapalaja sie automatycznie swiatla??
szkoda ¿e bez MFA +, sam bym u siebie chetnie wsadzi³, a co do ¶wiate³ek, to i tak z czujnika zmierzchu siê u nas nie nacieszysz... chyba ¿e zmieni± przepisy. Funkcja cominghome tez przydaje siê tylko jak parkujesz na parkingu. jak go chowasz do gara¿u na noc to jest zupe³nie bez sensu.