Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By buzzer11 -  13 gru 2012, 15:12
 -------
#88746
witam,

rozkodowałem sobie nr VIN swojego bolida.
Wg. VIN mam 8AA czyli brak radia a radio w rzeczywistości jest (chyba że może chodzi o jakieś inne radio)
Mam wyłącznik ASR i jak go wcisnę to się zapala kontrolka na desce ale nie ma nic mowy o ASR w VIN`ie.
Jest tylko o ABS: [1AC] : Anti-lock brake system (ABS).

Tak samo mam w rozkodowaniu VIN symbol "7AS - anti-theft alarm system..." a nie mam go w naklejce z symbolami

Jak to z tym jest?
By kuba94 -  13 gru 2012, 15:40
 pomorskie
#88748
Może masz vin od innego auta a budę od innego ktoś zrobił ulepa , ale tak na poważnie , jest też taka możliwość że diler doposażał na miejscu np. w radio i wtedy nie będzie tego na wklejce. Ja mam na wklejce koła blaszaki a wyjechałem z salonu na alu diler założył bo domówiłem.
By buzzer11 -  13 gru 2012, 15:53
 -------
#88749
No dobra ale nie mam nic o ASR w VIN`ie. Tego to raczej dealer nie dokładał.
Co do ulepa to raczej nie. wszystko jest na miejscu.

Pytałem się właśnie w ASO i mi powiedzieli, że opisy są w języku angielskim i często się tak zdarza, że są inaczej opisane niż w rzeczywistości.
By Kiler -  13 gru 2012, 20:09
 wielkopolskie
#88768
A MOŻE ten ASR nie jest oznaczany w VINie bo każdy golf ma właśnie ASR i nie występują wersje bez niego . Oczywiście jak jest np ESP to już się go uwzględnia ale po co uwzględniać coś co jest w każdym samochodzie . TO tak jak by umieszczać w VINie że samochód ma przednią szybę
Ostatnio zmieniony 13 gru 2012, 20:11 przez Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
By mwsoft -  14 gru 2012, 1:44
 dolnośląskie
#88792
W MK5 występują tylko dwa rodzaje systemu ABS - z ESP i bez.
Oba mają ASR, EDL, TCS..... FBI, CIA, ABW i CBA... żarcik :lol:

Bez ESP to 1AC.
Z ESP to 1AT i możliwe 1AS jeśli mnie pamięć nie myli.

Co do syrenki, to może faktycznie była dokładana.
Może też być tak, że nie działa, bo moduł komfortu jest niewłaściwy - ja miałem z tym mega jaja, syrenka pikała mi przy zamykaniu/otwieraniu kiedy chciała :) Po wymianie komfortu zaczęło wszystko działać jak trzeba. Ale znalezienie właściwego numeru w Etce to masakra, w każdej pozycji/roczniku są inne kody wyposażenia i kupy się to nie trzyma.
By buzzer11 -  14 gru 2012, 8:16
 -------
#88794
No Panie wielki szacun za rozkodowanie mi tego tematu.
Czyli 1AC to ASR+ABS+EDL+TCS.

Teraz wszystko jasne tle że nie mogę znaleźć nigdzie ABW w aucie :D :D :D to oczywiście żart :D

Co do syrenki to w oddzielnym do tego temacie mam już info gdzie w VCDS zobaczyc czy ta syrenka jest włączona czy może ktoś ją wyłączył.
By mwsoft -  14 gru 2012, 13:14
 dolnośląskie
#88802
buzzer11 pisze: Co do syrenki to w oddzielnym do tego temacie mam już info gdzie w VCDS zobaczyc czy ta syrenka jest włączona czy może ktoś ją wyłączył.
Może być włączona, a komfort może i tak poprawnie z nią nie współpracować, jeśli jest niewłaściwy.
By buzzer11 -  14 gru 2012, 14:27
 -------
#88811
Sprawdzałem teraz ojca VIN i on ma ESP i potwierdza się to co napisałeś tj 1AT to ESP.

Syrenka chyba powinna być od początku tylko ktoś ją może odłączył w VCDS bo w VIN mam tak:
7AS - Anti-theft alarm system, passenger compartment control, backup horn and towing protection
By orh -  15 gru 2012, 9:38
 małopolskie
#88845
Kurczę jak tak czytam to może lepiej żeby u mnie nikt nie czytał kodów bo się może załamać :lol: Trond jakich dużo z fabryki wyszło a w rzeczywistości to się "trochę" różni od fabryki , jak nic przeszczep z kilku sztuk :mrgreen: