Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  22 mar 2008, 15:13
 pomorskie
#8509
Witam!

Zamowienie Golfera w salonie w moim przypadku wyszlo dosc spontanicznie , odbieram go gdzies za 2 tyg , bylem wczesniej na jezdzie probnej 1.4 TSI 140-konnym i zakochalem sie w jego pomruku , przy zamawianiu dzien pozniej jednak i sprzedawca i ojciec doradzali mi 1.9 TDI ... ze sprawdzony silnik , ze 105KM w zupelnosci wystarczy , ze oszczedny no i zaklepalismy . Teraz podczas oczekiwania na auto srednio raz w tygodniu zaluje tego wyboru - relatywnie malo jezdze , dzwiek tego nowego silnika benzynowego jest boski , jest tez dosc oszczedny jak na ta moc , no i wlasnie - moc:) poza tym jest sporo tanszy niz diesel przy zakupie . Ludzie - powinienem zalowac :D ?? czy to oni mieli racje :) ?
Awatar użytkownika
By krz_p -  22 mar 2008, 15:35
 wielkopolskie
#8511
jedyna rada to po odbiorze zrobiæ program
chocia¿ d¼wiêku to nie poprawi

nie da rady zmieniæ zamówienia?
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  22 mar 2008, 15:41
 pomorskie
#8512
zmienic to chyba tylko na tej zasadzie ze zrobic nowe a zaliczke dopiero mogli by mi oddac jesli by sprzedali tego.. ojca rozumiem bo on zawsze TDI lubil , ale czemu ten sprzedawca tak namawial na diesla to nie wiem , dla mnie ten nowy 1.4 TSI to rewelka , osobiscie tylko bym sie bal tego ze nie jest on jeszcze przetestowany przez nikogo dluzej niz rok zdaje sie , dzwiek TDI jest nawet cool , szkoda tylko ze nie ma te 140KM :) program narazie odpada jak juz to dopiero po gwarancji czyli gdzies za 2 lata

jest ktos w stanie wogle pokazac mi ze 1.9tdi jest git i zebym sie nie martwil :D?
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  22 mar 2008, 16:36
 pomorskie
#8515
1.9 tdi przemawia do mnie jedynie z racji tego ze mniej na wahe idzie, ze nie trzeba go krecic na wysokie obroty zeby zaczal sie zbierac , i w sumie.... to tyle :D aha no i cos slyszalem ze latwiej sprzedac cos takiego potem ... ale jesli TSI okaze sie rzeczywiscie takim hitem na jaki wyglada to raczej watpie ze TDI beda jeszcze tak popularne ....... shiiiiiit !
By Jedi -  22 mar 2008, 16:37
 -------
#8517
to mo¿e spróbuj jeszcze zmienic, porozmawiaj ze sprzedawca, mo¿e da siê jeszcze zmienic.
Ja bym sie nie da³ namówic...ludzie zwariowali na punkcie diesli :shock: niby mniej spalaja i komfort jazdy jest o tyle lepszy, ze rzadziej sie tankuje, ale ja chyba nigdy sie nie przekonam, dla mnie zdecydowanie benzyna :-)

hmm a jak Cie przekonac, ze tdi to lepszy wybór...no na pewno zauwazalnie mniej spali, mimo, ze TSI nie spala wiele, w dodatku jesli odpowiada Ci charakterystyka dielsa (bo s±dze, ze dzwiêk raczej nie ;)) to bedziesz zadowolony, ja moze nie lubie, ale obecne diesle ca³kiem przyzwoicie jezdza :) no i masz racje, na pewno TDI ³atwiej potem sprzedasz


ps. TSI tez nie trzeba krecic zeby sie zbiera³, a max moment ma jeszcze nizej niz 1.9 TDI i w lepszym zakresie :)
Awatar użytkownika
By Bruce -  22 mar 2008, 17:48
 mazowieckie
#8518
1.4 122 KM ma tylko turbine.
1.4 140 Km ma kompressor i turbine.
Silnik 1.4 122 KM, sprzedawany od okolo 3 miesiecy.
Raczej nie miales okazji prowadzic Golfa z silnikiem 1.4 122KM.
Teraz wydluzyli czas oczekiwania na silniki TSI nawet do 5 miesiecy.
Maja tyle zamowien na TSI, ze sie nie wyrabiaja.
Mysle, ze miales na mysli wersje 140KM :wink:
Wiec, wybor padl na diesla i mysle, ze dobrze wybrales :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  22 mar 2008, 18:54
 pomorskie
#8520
tak tak ja caly czas mowie o 140 KM , 5 miesiecy ? LOL , przesadzili :) wreszcie ktos powiedzial ze dobrze sie stalo ze TDI !! no ! ;D podniescie na duchu , bo kurde bede sie zamartwial :]
Awatar użytkownika
By team-am -  22 mar 2008, 19:08
 łódzkie
#8521
Jezeli nie jezdzisz duzo próbowa³bym zmienic zamówienie. Niby z TDI mozna zrobic ok 140KM ale z TSI mozna zorbic 170-180KM ;)
By Jedi -  22 mar 2008, 19:55
 -------
#8525
team-am pisze:Jezeli nie jezdzisz duzo próbowa³bym zmienic zamówienie. Niby z TDI mozna zrobic ok 140KM ale z TSI mozna zorbic 170-180KM ;)
ano walsnie, to kusz±ca propozycja, ciekawe czy np w mastersie robili juz taki silnik. Jesli chodzi o TSI 122KM a 140KM, to roznica w cenie jest nieduza, wiec lepszym wyborem wydaje sie 140KM :) z kolei TSI 170KM juz duzo wiecej kosztuje, wiec tutaj lepiej jeszcze troszke dolozyc i kupic GTI.
By Szpandel -  23 mar 2008, 20:34
 -------
#8566
Ja na Twoim miejscu zdecydowanie wybra³bym 1.9 TDI ;)
Po drobnych modach masz stosunkowo szybkie auto, które bêdzie pali³o tyle co nic ;) kase ktora zaoszczedzisz na mniejszym spalaniu, mozesz zainwestowac w kolejne konie mechaniczne :twisted:

Kolejnym plusem jest to, ¿e 1.9TDI to mocno sprawdzona konstrukcja ;)

pozdr.
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  23 mar 2008, 21:43
 pomorskie
#8571
taa dokladnie , wlasciwie to czytalem troche i gadalem z ludzmi , i nie zaluje tego 1.9tdi teraz , virusik jak najbardziej ale po gwarancji , mam nadzieje ze i tak bedzie power znosny , bo nie wiem czy mowilem ale przesiadam sie z punciaka wersja 1 ,silnik 1.1 55KM :D :D:D heheh takze chyba bedzie troche lepiej , z tego co patrzylem to punciak ma nieco ponad 17sek do setki a ten golfik oryginalnie ma 11sek bez virusowania chipa
By Szpandel -  23 mar 2008, 22:11
 -------
#8576
ja zrobi³em 1.4 80HP 24 tys. km i twierdze ze nawet ten silnik jest wielce ok- nie odczulem wiekszej roznicy przy przejazdzce 1.6... choc golf prowadzi sie tak ¶wietnie, ¿e a¿ siê prosi o mocny silnik..

Bardzo dobrze dobrane prze³o¿enia bardzo sprzyjaj± komfortowemu przemieszczaniu siê takim 1.4..

Ka¿dy mi mówi.. "1.4?! przecie¿ to nie je¼dzi.." a jako¶ wszyscy gdy zasi±d± za kó³kiem/usi±d± jako pasa¿er, stwierdzaj±, ¿e jest naprawde ok ;)

Tak¿e ja my¶lê, ¿e bedziesz zadowolony z tego dieselka ;) a dlaczego wirus po gwarancji? :twisted:
ja bym na pewno nie dotrwa³..

pozdr.
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  23 mar 2008, 22:21
 pomorskie
#8577
aha i jeszcze jedno , skrzynia bedzie 6-ciobiegowa + wsteczny , teoretycznie to powinno robic przy przyspieszaniu
Awatar użytkownika
By tygrysek -  24 mar 2008, 8:53
 -------
#8591
cyprianmeister pisze:aha i jeszcze jedno , skrzynia bedzie 6-ciobiegowa + wsteczny , teoretycznie to powinno robic przy przyspieszaniu
Bêdziesz napewno zadowolony (ja przesiad³em sie z Polo 9N3 1,2 60KM) tez oko³o 17 sek do 100. Tu jednak moment robi swoje ... a jeszcze bardziej zadowolony bêdziesz jak postanowisz sprzedaæ ... w PL Diesel od pierwszego w³a¶ciciela to skarb - i kolejka siê tworzy :) Poza tym wynagrodzi Ci to niskim spalankiem :) Mi³ej Jazdy
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  24 mar 2008, 10:21
 pomorskie
#8594
dzieki chlopaki za otuche :) mysle ze macie racje hehe 8) poza tym nawet jesli te nowe benzynki okaza sie tak dobre to zawsze mozna wymienic po paru latach , wtedy juz na pewno ta konstrukcja turbinowo kompresorowa bedzie bardziej sprawdzona i dopracowana ... rok czy dwa to dosc malo jak na silnik nowy w produkcji

tygrysek , a Ty zauwazyles ze po ilu kilosach Golfer sie dotar³ ? Ja planuje wogle troche w paliwo zainwestowac i docierac go na poczatku na trasie zeby mial latwiej bo miasto wiadomo ze bebe jest a o Golfera zamierzam dbac :D


PS. Mnie osobiscie jeszcze ciesza te 3 pakiety wyposazenia , a glownie przyciemniane szyby , alufele , bi-xenon i ESP , to tez mi pomaga nie zalowac ukochanego pomruku TSI :)