Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By krz_p -  08 lip 2008, 13:44
 wielkopolskie
#10649
Maciek_Sdz pisze:Chodzi bardziej o takie niestandardowe nowinki :P
Np. waga pod siedzeniem pasa¿era, której nie ma w EU, lepiej rozbudowany system audio z MP3 itp.
czujnik obecno¶ci pasa¿era jest (czyli tzw. waga w siedzeniu pasa¿era)
audio z mp3 te¿ jest od po³owy 2007
Awatar użytkownika
By maluszek -  08 lip 2008, 17:02
 mazowieckie
#10653
1. S± ró¿nice wynikaj±ce z ró¿nic w prawie drogowym, np. obrysy przednie.

2. S± ró¿nice wynikaj±ce z wymogów bezpieczeñstwa, np. brak zamykanej pó³ki pod w³±cznikiem ¶wiate³: wynika to z tego, ¿e pod desk± jest dodatkowa tona blach chroni±cych kolano przy zderzeniu.

3. S± niczym nie uzasadnione ró¿nice, np. wy¿sze zawieszenie (niech mi kto¶ to uzasadni, dlaczego GTI wygl±da jakby mia³ je¼dziæ po bezdro¿ach?)

4. S± ró¿nice wynikaj±ce z ciêcia kosztów (tych jest mnóstwo), np. tylne ¶wiat³a nie maj± pomarañczowego kierunku, lusterka wsteczne

5. S± wreszcie ró¿nice polegaj±ce na tym, ¿e nie mo¿na wybraæ wielu opcji dostêpnych w EU, a to z tego powodu, ¿e i sprzedawcy i kupuj±cy by siê pogubili. Tu wszystko musi mieæ mo¿liwo¶æ wpisania w szablonik.

Kwestia miejsce produkcji: z tego co mi wiadomo Golfy/Rabbity/GTI s± robione w EU, Jetty w MX. Bez wzglêdu na to gdzie je¿d¿±. Czyli Jetta je¿d¿±ca po EU te¿ by³a wyprodukowana w MX. A GTI, które dzisiaj przemknê³o ko³o mnie pochodzi z EU. £atwo to sprawdziæ po VIN'ie.
By Maciek_Sdz -  08 lip 2008, 17:37
 -------
#10654
Mój zosta³ wyprodukowany w Niemczech , w zak³adach VW :P
By Pipen -  08 lip 2008, 21:31
 -------
#10655
sk±d zatem takie kolosalne ró¿nice w cenie. Wg strony podstawowa wersja Rabbita kosztuje w US od 15600$ czyli jaki¶ ok. 33000 z³otych. A gdzie c³a podatki etc?
Awatar użytkownika
By maluszek -  08 lip 2008, 23:53
 mazowieckie
#10657
Pipen pisze:sk±d zatem takie kolosalne ró¿nice w cenie. Wg strony podstawowa wersja Rabbita kosztuje w US od 15600$ czyli jaki¶ ok. 33000 z³otych. A gdzie c³a podatki etc?
No w³a¶nie. Cena $15,600 jest bez podatku. To standard w US, ¿e cene siê podaje netto. Ka¿dy stan dolicza swój podatek od sprzeda¿y. W mojej okolicy to jest kole 5%. C³a pewnie nie ma, albo jak jest to ze 2%, wliczone w cenê.

Ró¿nice w cenie wynikaj± z popytu i poda¿y. Za t± cenê co w EU nikt by tutaj Golfa/Rabbita nie kupi³. Za $10k mo¿na mieæ nówkê amerykañskiego syfacza kurdupla typu Chevy Aveo do którego strach podej¶æ, a co dopiero je¼dziæ. Za $12k mo¿na ju¿ jak±¶ Honde/Toyote wyj±æ. To ilu by by³o chêtnych na Golfa/Rabbita za $20k?

Nie mam dostêpu do tych danych, ale chêtnie sam bym zobaczy³ jaka jest mar¿a na samochodach w EU vs. US. Po wywaleniu opcji i obciêciu kosztów mo¿e nie byæ takiej kolosalnej ró¿nicy.
By augustyniak -  27 lip 2008, 10:05
 -------
#10832
a warto w ogole kupic gti z usa?
mam mozliwosc kupic takiego o
ponad 30% taniej niz europejczyka
ale nie chce wdepnac w duzy problem
serwisowy czy drogich i niedostepnych
czesci. czekam na opinie
Awatar użytkownika
By maluszek -  27 lip 2008, 16:52
 mazowieckie
#10840
augustyniak pisze:a warto w ogole kupic gti z usa?
a przeczyta³e¶ ten ca³y w±tek?
augustyniak pisze:mam mozliwosc kupic takiego o
ponad 30% taniej niz europejczyka
ale nie chce wdepnac w duzy problem
serwisowy czy drogich i niedostepnych
czesci. czekam na opinie
czê¶æ czê¶ci musisz od razu zmieniæ na europejskie (np. lampy przód ty³). a reszta jest taka sama, albo ma odpowiednik europejski.
By augustyniak -  28 lip 2008, 0:45
 -------
#10847
przeczytalem a po twoim pytaniu po raz drugi bo
juz myslalem ze cos przegapilem. jak kolega skonczy
robic swoje gti i pojedzie na pierwsza wymiana oliwy
itd to niech da znac czy wszystko ok
Awatar użytkownika
By korniewicz -  29 lip 2008, 23:23
 -------
#10911
Bardzo dobre porównanie Golfa GTI Euro a z Golfem GTI USA mo¿na znale¼æ w najnowszym VW Trends.

Konkluzja jest taka, ¿e wiêkszych ró¿nic nie ma no mo¿e prócz szerszych foteli dla fanów Big Macka i podstawkach na napoje C&C.
By Adi6666 -  16 sie 2008, 22:44
 -------
#11386
korniewicz pisze:Bardzo dobre porównanie Golfa GTI Euro a z Golfem GTI USA mo¿na znale¼æ w najnowszym VW Trends.

Konkluzja jest taka, ¿e wiêkszych ró¿nic nie ma no mo¿e prócz szerszych foteli dla fanów Big Macka i podstawkach na napoje C&C.
czyta³em, porównanie mieli ciekawe, innne jeszcze: tylni zderzak (wiadomo), radio, fotele, felgi, najlepsze ¿e nawet bardziej zachwalali wersje amerykañsk± z manualem (wiadomo, subiektywne oduczucie)
By Adi6666 -  17 sie 2008, 10:55
 -------
#11395
Maciek_Sdz pisze:
augustyniak pisze:przeczytalem a po twoim pytaniu po raz drugi bo
juz myslalem ze cos przegapilem. jak kolega skonczy
robic swoje gti i pojedzie na pierwsza wymiana oliwy
itd to niech da znac czy wszystko ok
Na serwisie to ja by³em w czerwcu w Sobkolu w Nadarzynie.
Mechanicy mówi± ,¿e wszystko to samo i nie ma jaki¶ ró¿nic w serwisowaniu , je¶li chodzi o wersje EU.
Jutro wrzucê fotki mojego GTI , bo jako¶ ostatnio zabiegany jestem i nie mia³em czasu wchodziæ na forum..
Augustyniak, op³aca siê kupiæ z USA , lecz uwa¿aj co kupujesz , bo wiêkszo¶æ na allegro to s± auta po dzwonie sporym , nie takim lekkim wgniocie na masce jak ja mam :)
Co do wymiany lamp , to ja ¿adnych nie wymieni³em.
Wymiana przednich ksenonów na ksenony z Europy to jest jaki¶ bezsens!
Przecie¿ nie o¶lepiaj± innych kierowców, a ¶wiec± jak normalne.
Jedyne co , to mogliby siê doczepiæ do czerwonych migaczy z ty³u , ale pomimo kilku kontroli nikt jeszcze siê do tego nie przyczepi³ :P
xenonów siê nie wymienia akurat z nimi nie ma problemów i w³a¶nie z nimi naj³atwiej
a czerwone lampy migacza -> kwestia czasu, kontroli i dok³adno¶ci policjantów, akurat w jednym z programów Uwaga Pirat kobietka w TT ze stanów za to straci³a dowód :cry:
ogólnie technicznie nie ma w tym akurat modelu i wersji wiêkszych k³opotów
a ndolar idzie w górê powoli wiêc ró¿nie to bywa i ró¿nie siê op³aca
Awatar użytkownika
By krz_p -  17 sie 2008, 13:46
 wielkopolskie
#11398
Maciek_Sdz pisze:Jedyne co , to mogliby siê doczepiæ do czerwonych migaczy z ty³u , ale pomimo kilku kontroli nikt jeszcze siê do tego nie przyczepi³ :P
to akurat diagnosta na przegl±dzie powinien wychaczyæ, dodatkowo nie masz ¶wiat³a przeciwmgielnego z ty³u, co jest wymagane przepisami
trafisz na trochê bardziej kumatego mi¶ka, który ciê zatrzyma do kontroli i dalej ju¿ bez dowodu pojedziesz
mo¿esz mieæ tak¿e problemy z uzyskaniem wyp³aty od ubezpieczyciela w razie kolizji - najechania z ty³u

koszt wymiany tylnych ¶wiate³ jest niewielki, dlatego lepiej sobie oszczêdziæ problemów, przy okazji nale¿a³oby wymieniæ prze³±cznik ¶wiate³ na wersjê UE i pod³±czyæ przeciwmgielne z ty³u, z czym mo¿e byæ problem
By Maciej (bzik) -  18 sie 2008, 8:19
 -------
#11416
Z wstawieniem przeciwmgielnego nie ma a¿ tak wielkiego problemu fakt czerwone kierunki nie mog± byæ u mnie nie chcieli pu¶ciæ auta na przegl±dzie a pó¼niej mia³em ma³y problem bo tylne ¶wiat³a s± diodowe ale nie maj± znaczka "E" ale jako¶ przesz³o bo ¶wiec± identycznie, do przednich ¶wiate³ (mam zwyk³e) te¿ siê czepiali ale ¿e za³amanie ¶wiat³a jest identyczne jak w autach na Europe (oprócz Anglii) te¿ mnie pu¶cili.
Je¿eli chcesz je¼dziæ zgodnie z przepisami powiniene¶ wed³ug nich zmieniæ wszystkie ¶wiat³a (4) i w³±cznik, ale wystarcz± tylko tylne i w³±cznik.
By Lukasz_WD -  10 wrz 2008, 21:54
#12064
Witam ja tez doczeka³em sie swojego GTI tez z COPARTU sciaga³em i równiez trafi³o mi sie rewelacyjnie. jedyny problem jaki teraz mam to w³asnie zmiana tylnych kierunkowskazów. ( sa czerwone, ale podobno sa magicy co to prerabiaja) natomiast bixenony na ca³ym swiecie(oprocz ruchu lewo stronnego) sa takie same wiec lampy z USA moga byc w UE uzywane :D niestety nie dosta³em z autkiem zderzaka przedniego wiec musia³em kupic z UE i teraz jak w nocy otwieram maske to ¶wieci mi silnik ( bo obrysówki ¶wiec± :P ) a i co do w³acznika tez bzdura nie trzeba go wynieniac... i tak musisz jezdzic na swiatlach i tak a w wersjach US na pozycji "o" swiat³a sie swieca... :D
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9