Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By Jarek Tomczak -  24 mar 2013, 13:23
 -------
#94797
Witam serdecznie, mam pytanie jak poznać oryginalną książkę serwisową do Golfa mk5.

Wiem że można zweryfikować je zawartość w ASO w systemie VW, problem się pojawia jeśli auto przyjechało z Francji lub Włoch z tego co słyszałem tam często info. o serwisie nie są wprowadzane do bazy. Dodatkowo trzeba tam jechać z właścicielem.

Wklejka która jest w bagażniku i książce jest łatwa do porobienia - moim zdaniem.

Pieczątki serwisowe też do są do podrobienia, oczywiście info. można sprawdzić w Internecie lub zadźwonić do serwisu, ale wtedy trzeba znać język obcy.

Ostania rzecz która rzuciła mi się w oczy podczas przeglądania książek. Moim zdaniem (proszę o potwierdzenie lub obalenie tej hipotezy :) ) elementy książki oryginalnej są mniej więcej z tego samego okresu tolerancja do np 6 m-cy co samochód. Natomiast te które wzbudzały moje podejrzenia często składały się z części wydanych na przestrzeni dwóch lat.

Wrzucam przykładowe zdjęcia książki wraz z datami wydania. Proszę o pomoc w temacie :) .


Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 mar 2013, 13:28 przez Jarek Tomczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  25 mar 2013, 9:03
 pomorskie
#94858
Nie pisz posta pod postem :!: po drugie oryginalne książki handlarze kupują na allegro a nawet w ASO, żaden problem potem ją przy piwku wypełnić, tylko weryfikacja VIN-u w zbiorach ASO prawdę ci powie a nie żadna książka dołączona do auta, spotkałem się nawet z przypadkiem gdzie gość miał niby pełne wydruki z TUV a jak się okazało też były sfałszowane
#94938
mettenos pisze:Nie pisz posta pod postem :!: po drugie oryginalne książki handlarze kupują na allegro a nawet w ASO, żaden problem potem ją przy piwku wypełnić, tylko weryfikacja VIN-u w zbiorach ASO prawdę ci powie a nie żadna książka dołączona do auta, spotkałem się nawet z przypadkiem gdzie gość miał niby pełne wydruki z TUV a jak się okazało też były sfałszowane
Ok dzięki za info :) , z podrabianymi książkami serwisowymi miałem chyba częściej styczność niż z oryginalnymi w czasie oglądania aut :( .
Prośba do osób które są w 100% pewne że mają oryginalna książkę serwisową z jakich części się składa oraz jakie są ich daty wydania a rocznik auta.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  26 mar 2013, 8:38
 kujawsko-pomorskie
#94947
Ja mam auto kupione u Polskiego Dealera i jest tak:
Auto z 2006 roku a dokumentacja z 2004 roku + uzupełnienia też z 2004 roku.

W dokumentacji znajduje się:

Dokumentacja samochodu GOLF
- Indeks
- Serwis
- Bezpieczeństwo
- Działanie

- 0.1 Ogólny spis haseł

Serwis

- 1.1 Książka przeglądów
- Uzupełnienie do książki przeglądów
- Uzupełnienie do książki przeglądów

Bezpieczeństwo

- 2.1 - Bezpieczeństwo

Działanie

- 3.1 Obsługa
- 3.2 Porady
- 3.3 Dane techniczne
- Uzupełnienie - obsługa i dane techniczne
- Uzupełnienie - obsługa i dane techniczne
- 3.4 Radio

Dożywotnia Gwarancja Mobilna Volkswagen

W Podróży po Polsce

Dokumentacja alarmu