Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By Walu$JDM -  16 kwie 2008, 14:27
 -------
#9390
Zwracam siê do wszystkich u¿ytkowników GTI z pro¶b± o informacje, jakie problemy do tej pory trapi³y wasze auta i przy jakich przebiegach. Kupujê samochód na ok 150-200tys km i chcê wiedzieæ co mo¿e mnie spotkaæ w tym czasie.
By Jedi -  16 kwie 2008, 15:00
 -------
#9391
hmm pewnie na tym forum jeszcze nikt nie zrobil tyle km GTI. Ja jezdzilem Octavia II RS z tym samym motorem, problem mieli¶my z z±bkowaniem opon Bridgestone RE 050, a nie by³a to wina niesprawnych amortyzatorów, na Continentalach ten problem ust±pi³ ca³kowicie. Ale to tak nawiasem troche, bo GTI to nieco inne auto, tylko silnik ten sam, a o nim moge powiedziec same superlatywy, jeszcze pozniej by³ podkrêcony na 240KM i nie by³o problemów z nadmiernym zuzyciem oleju, bo czytalem kilka opinii, ¿e czasem 2.0 TFSI lubi troche "wzi±æ" oleju. Najlepiej zreszt± niech sie wypowiedz± posiadacze GTI. Jedna uwaga jeszcze, bo wiem, ¿e VW ostatnio dokona³ jaki¶ poprawek w tym silniku, zmieniaj±c tak¿e oznaczenie na 2.0 TSI, wiec jesli masz zamiar kupic auto w lipcu, to chyba ju¿ dostaniesz t± nowsz± wersje silnika.


ps. nie tak dawno by³ akurat test GTI na 100tys km, chyba w niemieckim auto-motor und sport i tam opisali kilka usterek jakie im wyskoczy³y.
Awatar użytkownika
By krz_p -  16 kwie 2008, 15:36
 wielkopolskie
#9393
Walu$JDM pisze:Zwracam siê do wszystkich u¿ytkowników GTI z pro¶b± o informacje, jakie problemy do tej pory trapi³y wasze auta i przy jakich przebiegach. Kupujê samochód na ok 150-200tys km i chcê wiedzieæ co mo¿e mnie spotkaæ w tym czasie.
jak na razie nie mam ¿adnych problemów, przejecha³em jednak dopiero 9kkm
jedyn± usterk± by³a wymiana stela¿a fotela pasa¿era, który od pocz±tku nie dzia³a³ tak jak trzeba
co do zu¿ycia oleju to musisz siê liczyæ z tym, ¿e mo¿e braæ olej (albo, ¿e raczej bêdzie braæ olej), wiêkszo¶æ u¿ytkowników 2.0TFSI (teraz ju¿ 2.0TSI) twierdzi, ¿e bierze im olej, chocia¿ zdarzaj± siê wyj±tki
u mnie przez ostatnie 2kkm nie wzi±³ ani grama oleju, ale 1l je¼dzi sobie tak na wszelki wypadek w baga¿niku
By Mandi -  16 kwie 2008, 18:13
 dolnośląskie
#9398
co Cie moze spodakæ--hmmmm tylko radosc z posaidania takiego samochodu:)
Awatar użytkownika
By Walu$JDM -  16 kwie 2008, 19:43
 -------
#9400
Heh, je¶li chodzi o branie oleju to jestem przyzwyczajony. Moja Honda ca³y czas podpija, by³ pewien okres, ¿e ³yka³a 1l na 1500km przy bardzo ciê¿kiej nodze :) ale to ju¿ uroki VTEC. Podobno w instrukcji nowego Civica Honda informuje, i¿ branie 1l na 1000km mie¶ci siê w granicach normy hehe.
Trochê obawiam siê spalania :/ je¶li bêdzie siê mie¶ci³ w ruchu miejskim w 12-13l to jako¶ dam rade, z tego co widzê jest to wykonalne, no ale w koñcu to GTI, Jeremy Clarkson by³ zachwycony :) A GT TDI z dodatkami wyjdzie dro¿ej.
By Jedi -  16 kwie 2008, 19:59
 -------
#9402
Walu$JDM pisze:Heh, je¶li chodzi o branie oleju to jestem przyzwyczajony. Moja Honda ca³y czas podpija, by³ pewien okres, ¿e ³yka³a 1l na 1500km przy bardzo ciê¿kiej nodze :) ale to ju¿ uroki VTEC. Podobno w instrukcji nowego Civica Honda informuje, i¿ branie 1l na 1000km mie¶ci siê w granicach normy hehe.
Trochê obawiam siê spalania :/ je¶li bêdzie siê mie¶ci³ w ruchu miejskim w 12-13l to jako¶ dam rade, z tego co widzê jest to wykonalne, no ale w koñcu to GTI, Jeremy Clarkson by³ zachwycony :) A GT TDI z dodatkami wyjdzie dro¿ej.
mysle, ze w 12-13l w miescie powinines sie zmiescic, ten silnik naprawde nie jest bardzo paliwozerny jak na moc i osiagi, ktore oferuje.

jesli chodzi o Jeremy'ego to pamietam jak kiedys testowali nowe Audi TT i wlasnie wtedy zachwyca³ siê jednostk± 2.0TFSI, powiedzia³ wrêcz, ¿e ¿adne 3.2 V6, tylko 2.0 TFSI :-)
Awatar użytkownika
By krz_p -  16 kwie 2008, 20:42
 wielkopolskie
#9407
Jedi pisze:mysle, ze w 12-13l w miescie powinines sie zmiescic, ten silnik naprawde nie jest bardzo paliwozerny jak na moc i osiagi, ktore oferuje.
a ja nie my¶le tylko wiem, ¿e mo¿e byæ ciê¿ko siê w 13l w mie¶cie zmie¶ciæ, wystarczy postaæ w korkach lub trochê mocniej przydusiæ parê razy i spalanie wyjdzie 14-15l, je¿d¿±c na krótkich odcinkach np. mam 6km do pracy, to na zimnym silniku spokojnie jad±c wychodzi pod 13l

je¿eli chcesz przejechaæ GTI 150-200 kkm to przejechanie tego dystansu GT TDI wyjdzie znacznie taniej, ró¿nica bêdzie nawet nie spora a b. du¿a :D
By Jedi -  16 kwie 2008, 21:02
 -------
#9412
krz_p pisze:
Jedi pisze:mysle, ze w 12-13l w miescie powinines sie zmiescic, ten silnik naprawde nie jest bardzo paliwozerny jak na moc i osiagi, ktore oferuje.
a ja nie my¶le tylko wiem, ¿e mo¿e byæ ciê¿ko siê w 13l w mie¶cie zmie¶ciæ, wystarczy postaæ w korkach lub trochê mocniej przydusiæ parê razy i spalanie wyjdzie 14-15l, je¿d¿±c na krótkich odcinkach np. mam 6km do pracy, to na zimnym silniku spokojnie jad±c wychodzi pod 13l

je¿eli chcesz przejechaæ GTI 150-200 kkm to przejechanie tego dystansu GT TDI wyjdzie znacznie taniej, ró¿nica bêdzie nawet nie spora a b. du¿a :D
tak, na krotkich odcinkach zawsze spalnie jest bardzo duze. Ja w RS'ie nie przypominam sobie, zeby bylo kolo 14-15l, ale chyba nie mialem mozliwosci nigdy zmierzyc tak dokladnie w miescie, bo do zakorkowanego miasta mam parenascie km :) wiec pewnie masz racje. Poza tym nie uzytkowalem tego auta na codzien.
GT TDI spalac pewnie bedzie kolo 7-8l na 100, GTI 10-11.
Awatar użytkownika
By team-am -  16 kwie 2008, 21:20
 łódzkie
#9415
Wedlug mnie GT TDI spali 9l gdy na tym samym odcinku GTI ok 15-17l.
By Hulaj -  16 kwie 2008, 23:16
 mazowieckie
#9419
Mój jest rocznikowo 2005, wiêc pierwsze lata produkcji. Maj± choroby wieku dzieciêcego padaj±ce zwory DV i PCV. Co rok s± jakie¶ nowe ale i tak po wirusie lubi± siê czasem wysypaæ. Z tego co wiem to na naszym forum by³a tylko jedna awaria tego typu, naprawa nie jest droga i ma³o skomplikowana.

O innych awariach ja nie s³ysza³em.

Auto lubi popiæ oleju i wysoko oktanowej benzynki. Da siê jednak zrobiæ naprawdê zaskakuj±ce wyniki w oszczêdzaniu.
Ostatnio traska 340 km w 4.43h po lubelskich terebejach spalanie wysz³o 8,6 za³adowany baga¿em w 2 osoby. Kiedy¶ uda³o mi siê na tej samej trasie nawet zej¶æ poni¿ej 8l, ale nie polecam :lol:
Miasto to 13 to norma ,ale wszystko jest mo¿liwe, w miasteczku jak mój obecny Che³m 11 (nie ma gdzie docisn±æ ) :evil:

O DSG w sieci jest ju¿ wszystko, wybór nale¿y do Ciebie :wink:
Awatar użytkownika
By Walu$JDM -  16 kwie 2008, 23:37
 -------
#9421
krz_p pisze: je¿eli chcesz przejechaæ GTI 150-200 kkm to przejechanie tego dystansu GT TDI wyjdzie znacznie taniej, ró¿nica bêdzie nawet nie spora a b. du¿a :D
ró¿nica bêdzie du¿a, ale i osi±gi inne. Z drugiej strony nieca³e 1,5sek ró¿nicy do setki, w zasadzie 8,3 to ju¿ nie najgorzej, a wiêkszo¶æ przebiegu robiê w mie¶cie wiêc powinno wystarczyæ. Z kolei GTI na trasie pokaza³o by pazur, zw³aszcza, ¿e trasa któr± pokonujê praktycznie co tydzieñ pozwala rozwin±æ skrzyd³a. Tylko, ¿e rozwijaj±c skrzyd³a GT TDI spali pewnie z 7,5L, a GTI... heh trzeba bêdzie siê z tym przespaæ parê nocy ;)
By Jedi -  16 kwie 2008, 23:55
 -------
#9422
Walu$JDM pisze:
krz_p pisze: je¿eli chcesz przejechaæ GTI 150-200 kkm to przejechanie tego dystansu GT TDI wyjdzie znacznie taniej, ró¿nica bêdzie nawet nie spora a b. du¿a :D
ró¿nica bêdzie du¿a, ale i osi±gi inne. Z drugiej strony nieca³e 1,5sek ró¿nicy do setki, w zasadzie 8,3 to ju¿ nie najgorzej, a wiêkszo¶æ przebiegu robiê w mie¶cie wiêc powinno wystarczyæ. Z kolei GTI na trasie pokaza³o by pazur, zw³aszcza, ¿e trasa któr± pokonujê praktycznie co tydzieñ pozwala rozwin±æ skrzyd³a. Tylko, ¿e rozwijaj±c skrzyd³a GT TDI spali pewnie z 7,5L, a GTI... heh trzeba bêdzie siê z tym przespaæ parê nocy ;)
do 200 to ju¿ bêdzie ko³o 5-7sek na korzy¶c GTI ;) zale¿y te¿ jeszcze co wolisz: diesla czy benzyne.
Awatar użytkownika
By Walu$JDM -  17 kwie 2008, 0:01
 -------
#9423
Lubiê je¼dziæ dieslami ale benzyn± te¿ siê dobrze ¶miga, aktualnie ¶migam benzyn± 1.8 136KM. Nie przeszkadza mi w przypadku diesla czêste machanie lewarkiem w mie¶cie, je¶li zdecydujê siê na DSG nie bêdzie to mia³o ¿adnego znaczenia. Wiêc pozostaje jedynie kwestia ekonomiczno¶ci jazdy. No i mo¿e design ma te¿ co¶ do powiedzenia, GTI ma ¶liczny przód czego nie mogê powiedzieæ z czystym sumieniem o GT. Vmax w przypadku GT na polskie drogi wystarcza, a potencja³ GTI mog³bym na codzieñ wykorzystaæ jedynie na paru ¶wiat³ach w Lublinie.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2008, 0:04 przez Walu$JDM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By team-am -  17 kwie 2008, 0:03
 łódzkie
#9424
Codzienna jazda nie zawsze wygl±da 0-100 lub 0-200 ;) Jezeli robisz dlugie trasy wez pod uwage zasiêg TDI, poza tym roznica ok 20km nie jest az tak duza :)