Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By pawel_1977 -  24 maja 2008, 0:06
 -------
#9910
Witajcie,

Niedlugo bede odbieral mojego Golfa z salonu i tak sie zastanawialem nad oferta VW przedluzenia gwarancji - mozna nawet do 5 lat. Jak myslicie czy warto? Przedluzenie (pelne) gwarancji o rok - czyli na 3 rok kosztowaloby mnie 1340zl, na 3 i 4 rok - 2310zl a na 5 rok 3370zl.
Czy taki wydatek Waszym zdaniem ma w ogole sens, czy mozna uznac Golfa za samochod bezawaryjny? :)
Awatar użytkownika
By krz_p -  24 maja 2008, 8:08
 wielkopolskie
#9911
to nie jest typowa gwarancja producenta (czy importera), wykupujesz dodatkowe ubezpieczenie od napraw, tylko nie wiem na jakiej zasadzie to potem dzia³a
czy bulisz za naprawê z w³asnej kieszeni, a potem ubezpieczyciel zwraca koszty, czy od razu id± do niego z rachunkiem

wykupiæ tê "gwarancjê" mo¿na do 18 miesi±ca, tylko jest dro¿ej o jakie¶ 25%
jak siê wykupi w pierwszych 6 miesi±ca to ceny s± jak powy¿ej

sam siê nad tym zastanawiam, bo jednak bardzo du¿o elementów jest wy³±czonych z tej gwarancji np. silnik bez osprzêtu, skrzynia biegów ale bez mechanizmów zmiany biegów itp.
no i z tego co przeczyta³em to dotyczy tylko nag³ych awarii
By pawel_1977 -  26 maja 2008, 21:46
 -------
#9926
Z tego co udalo mi sie wyczytac w ulotce VW to ta gwarancja w swojej najdrozszej wersji teoretycznie obejmuje wszystko, choc rzeczywiscie warto to sprawdzic. Jest napisane przynajmniej "zakres pelny" lacznie z elemantami nie wylaczonymi z "OWU". To chyba ogolne warunki ubezpieczenia czyli sprawdzalo by sie to co powiedziales, ze to bardziej ubezpieczenie niz gwarancja. Ciekawe tylko czy za granica tez to dziala??? :?
Awatar użytkownika
By krz_p -  27 maja 2008, 8:14
 wielkopolskie
#9928
pawel_1977 je¿eli dzia³a za granic± to pewnie na tej zasadzie, ¿e wyk³adasz kasê na naprawê i mo¿e po powrocie do PL ci zwróc± za naprawê
mo¿e nie byæ ³atwo wywalczyæ zwrot za tak± naprawê