Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By Jedi -  18 cze 2008, 14:21
 -------
#10241
Mam troche problemów ze skrzyni± biegów, która pratycznie od nowo¶ci nie pracuje w moim Golfie tak jak trzeba. Przy redukcji biegów do¶æ czêsto zdarza siê, ¿e skrzynia "haczy", a czasem w ogóle nie da sie zredukowaæ biegu, a nawet powórciæ na poprzedni. Chcia³em Was zapytaæ czy mo¿e podejrzewacie w czym mo¿e byæ problem lub mo¿e ktos mia³ podobny? Skrzynia 6-biegowa.
Czyta³em kiedy¶ w jednej z gazet, ¿e podobnie by³o podczas testu Passata, te¿ w³a¶nie krytykowali, ¿e przy redukcji biegu skrzynia czasem haczy. Nie chce mi siê wierzyæ, ¿e tak jest we wszystkich egzemplarzach. Umówi³em siê ju¿ z ASO na sprawdzenie tego mankamentu, no ale mo¿e od Was siê czego¶ dowiem wcze¶niej.
By Pipen -  18 cze 2008, 14:29
 -------
#10242
mam podobny problem, ale dotyczy to tylko redukcji z 5 na 4. Czasami sie zacina, i nie przechodzi p³ynnie, chocia¿ wiem tez ze w moim poprzednim aucie redukowa³o sie trochê inaczej i mo¿e st±d to wynika. Poza tym skrzynia hula. PS Tez 6 biegowa
Awatar użytkownika
By Koptys -  18 cze 2008, 22:11
 -------
#10247
U mnie podobny objaw wystepuje przy zmianie biegow 3 <--> 4. Skrzynia 5 biegowa. Chociaz wydaje mi sie ze poprostu czasem za "lekko" probuje zmieniac przelozenie.
By maxoff77 -  18 cze 2008, 23:25
 -------
#10250
powiem szczerze ¿e i ja nie jestem zadowolony w na 100% z pracy przek³adni, mi chaczy czasami 2 i 4 bieg. na pewno zwróce na to uwage w serwisie przy przegl±dzie na 30000 km który niebawem nast±pi. 1.9 TDI BXE 5 biegowy. pozdro.
By Jedi -  19 cze 2008, 18:35
 -------
#10291
wiêc widzê, ¿e nie jestem jedynym u¿ytkownikiem Golfa z tym problemem, u mnie te¿ haczy szczególnie 2, 3 i 4 bieg. W poniedzia³ek jadê do serwisu z tym problemem i bêdê ¿±daæ naprawy, bo tak nie mo¿e byæ.
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  19 cze 2008, 21:46
 pomorskie
#10309
nie wiem co rozumiecie przez haczy..... ja mam jedynie takie zyczenie zeby wsteczny wchodzil bardziej gladko
Awatar użytkownika
By npb -  19 cze 2008, 23:33
 -------
#10323
u mnie wszystko w skrzyni wchodzi g³adko, no poza jednym, rano gdy wyprowadzam auto z gara¿u, zatrzymuje sie przed i zamykam bramê gara¿ow± (automat wkrótce :) ) i gdy ponownie wrzucam wsteczny to czasami (nie zawsze) jest zgrzyt, skrzynia 5-biegowa, silnik 1.4 FSI (BKG)
Awatar użytkownika
By maluszek -  20 cze 2008, 0:10
 mazowieckie
#10326
U mnie dwójka przy dynamicznym starcie i wsteczny czasem.

Ogólnie s³ysza³em opinie, ¿e skrzynie vw to najs³absze ogniwo samochodu i ¿e vw jeszcze dobrej skrzyni nie zrobi³o.
By Jedi -  20 cze 2008, 1:31
 -------
#10330
maluszek pisze:U mnie dwójka przy dynamicznym starcie i wsteczny czasem.

Ogólnie s³ysza³em opinie, ¿e skrzynie vw to najs³absze ogniwo samochodu i ¿e vw jeszcze dobrej skrzyni nie zrobi³o.

mo¿e faktycznie tak jest, chocia¿ np. w skodach i audi jako¶ nie pamiêtam, ¿eby skrzynie ¼le pracowa³y, nawet zwraca³em uwage, ¿e bardzo dobrze pracuj±...
wracaj±c do golfa to mam nadzieje, ¿e co¶ siê bêdzie da³o w serwisie z tym zrobiæ, bo chyba, a¿ takiej tandety vw nie robi.
Awatar użytkownika
By malydaras -  20 cze 2008, 7:50
 mazowieckie
#10332
W mojej 5-biegowej JCR biegi do przodu wchodz± OK, natomiast wsteczny przy szybszym wrzucaniu haczy. Ale nauczy³em siê wrzucaæ wsteczny miêkko, tzn. zauwa¿y³em, ¿e nie mogê pchaæ wajchy w bok do oporu i wtedy jest OK.
Awatar użytkownika
By Bruce -  20 cze 2008, 11:14
 mazowieckie
#10343
U mnie przy wrzucaniu 3, 4, 2 haczy...
Testowalem juz dociskanie sprzegla palcami z (bolem :twisted: )
i troche da sie to haczenie wstrzymac.
Generalnie widac, ze skrzynie Vw hacza.
Jedi lepiej niech ASO sie nie dotyka do skrzyni, wiesz, mozna przedobzyc :wink:
W koncu jestesmy w Polsze :wink:
Awatar użytkownika
By maluszek -  20 cze 2008, 17:03
 mazowieckie
#10361
Mo¿e linki Ci siê naci±gnê³y i trzeba by je wyregulowaæ? Wiesz jak to siê robi? W sumie godzina roboty, tylko trzeba wyj±æ aku i ca³y filtr powietrza.
By Pipen -  20 cze 2008, 20:03
 -------
#10366
maluszek pisze:Mo¿e linki Ci siê naci±gnê³y i trzeba by je wyregulowaæ? Wiesz jak to siê robi? W sumie godzina roboty, tylko trzeba wyj±æ aku i ca³y filtr powietrza.
jak patrzê na to co robisz ze swoj± maszyn± i s³yszê ¿e co¶ zajmie ci godzinê, to juz wyobra¿am sobie moj± rozpacz jak po tygodniu grzebania w moim wykonaniu nie potrafiê z³o¿yæ wszystkiego z powrotem do kupy... :wink:
By Jedi -  21 cze 2008, 0:34
 -------
#10373
Bruce pisze:U mnie przy wrzucaniu 3, 4, 2 haczy...
Testowalem juz dociskanie sprzegla palcami z (bolem :twisted: )
i troche da sie to haczenie wstrzymac.
Generalnie widac, ze skrzynie Vw hacza.
Jedi lepiej niech ASO sie nie dotyka do skrzyni, wiesz, mozna przedobzyc :wink:
W koncu jestesmy w Polsze :wink:

u mnie do przodu zmieniej± siê dobrze, choæ nie powiem, ¿e to najlepiej pracuj±ca skrzynia jak± jecha³em, ale powiedzmy, ¿e jest ok , natomiast u problem wystêpuje przy redukcji. Tez siê troche obawiam ASO, ¿eby mi jeszcze czego¶ nie pogorszyli, no ale kurcze czy normalne jest, ¿e przy redukcji czasem nie da siê biegu wrzuciæ? ciekaw te¿ jestem co to mo¿e byæ.
Co do linek to nie wiem jak siê je reguluje.
Awatar użytkownika
By Bruce -  21 cze 2008, 14:49
 mazowieckie
#10378
Masz samochod na gwarancji Jedi z tego co pamietam.
Uderzaj do ASO.
Jak cos spartola, to nie poczujesz po kieszeni.