Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By Jedi -  02 lip 2008, 23:18
 -------
#10566
mo¿ecie mi jeszcze powiedzieæ jak u Was dok³adnie objawia siê to haczenie? np redukujecie z 4 na 3ke i lekko nie chce wejsc, tylko trzeba mocniej "wbiæ" 3ke?

by³em w ASO, zostawi³em auto na 2 dni, dzisiaj w po³udnie odebra³em, po naprawie niby, ale nadal to samo, jutro jade do nich znowu, ju¿ siê zastanawiam mo¿e takie beznadziejne skrzynie ma vw?
By Pipen -  03 lip 2008, 7:35
 -------
#10569
po ostatniej dyskusji zacz±³em siê uwa¿niej przygl±daæ skrzyni. I tak:
-zdecydowanie najwiêkszy problem to dwójka. Haczenie pojawia sie przy dynamicznym starcie lub po redukcji po szybkiej je¼dzie, czasami potrafi nawet niemi³o zazgrzytaæ. Zjawisko mo¿na zlikwidowaæ wrzucaj±c bieg delikatnie z du¿ym wyczuciem. Niestety jest to ma³o praktyczne, przy je¼dzie na trasach wymagaj±cych czêstych zmian biegów.
-podobnie, chocia¿ w mniejszym zakresie rzecz ma siê z czwórk± po redukcji z pi±tki, przy czym tu haczenie nie jest tak mocne, skrzynia stawia po porostu wiêkszy opór przy wchodzeniu biegu-
-biegi nieparzyste, chodz± bez problemu w obie strony.
-wciskanie biegów na si³ê nie rozwi±zuje problemu, lepiej sprawdza siê delikatne operowanie lewarkiem, chocia¿ jak ju¿ wspomnia³em dla biegów nieparzystych nie ma to a¿ tak du¿ego znaczenia i wybaczaj± one wiêcej ewentualnych b³êdów przy zmianie
By Jedi -  03 lip 2008, 10:50
 -------
#10574
u mnie w przód jest bardzo dobrze, problem pojawia siê tylko i wy³±cznie przy redukcji (biegi 2,3,4), czasem trzeba szybko zredukowaæ ¿eby np wyprzedziæ i niestety ale siê po prostu nie da, musze wróciæ na wy¿szy bieg. Z Waszych wypowiedzi te¿ widze, ¿e z niektórymi skrzyniami jest co¶ nie tak, chociaz u ka¿dego mo¿e nieco inny problem, co nie zmienia faktu, ¿e nie pracuj± one precyzyjnie.

Jestem jeszcze w przysz³ym tygodniu umowiony na wymiane wybieraka. Chocia¿ ju¿ mnie to zaczyna powoli denerwowaæ, w sumie fajne auto, ale skrzynia nie do przyjêcia.
By martinez -  04 lip 2008, 1:26
 -------
#10580
moim zdanie skrzynia to najslabsze ogniwo
mnie wkurza wsteczny - fatalnie

jezdzilem mk3 i jak bylo wszystko odpowiednio nasmarowane to skrzynia chodzila idealnie
Awatar użytkownika
By Jaro -  04 lip 2008, 14:58
 śląskie
#10588
ja mam problem z 1, przy wrzucaniu cos haczy a jak juz wejdzie to zdarza sie ze po puszczeniu sprzegla wyskakuje i co najlepsze auto jest nowe ma 2 tygodnie i juz awaria:( musze podjechac na serwis i niech to sprawdza
By Jedi -  18 lip 2008, 1:25
 -------
#10734
wybierak wymieniony, problem ze skrzyni± pozosta³...przy okazji jeszcze wymiana mia³a trwaæ godzine, trwa³a ca³± dobe, bo po wymianie wybieraka okaza³o siê, ¿e el, szyby i lusterka nie dzia³aj± (w ogóle nie wiem po co je otwierali przy wymianie wybieraka), kiedy pod³±czyli akumulator po wymianie. W ogóle to jakie¶ cuda chyba siê dziej±, bo 2gi raz po próbie naprawy skrzyni (2 razy by³ wyjmowany akumulator) przepali³ mi siê tak¿e bezpiecznik, kiedy ustawi³em dmuchawe na pozycje 4

a odno¶nie skrzyni ma kto¶ jeszcze jakie¶ pomys³y? wymieniono mi ju¿ synchronizatory 2,3,4,5 biegu, ko³a zêbate, ko³a przesuwne oraz wybierak, a haczenie skrzyni jak by³o tak pozosta³o, nic siê nie zmieni³o.
By Mandi -  18 lip 2008, 7:39
 dolnośląskie
#10735
mnie kiedy¶ skrzynia haczy³a w golfie II po wymianie sprzêg³a powód zle by³a spasowana skrzynia z silnikiem ...to mo¿e to ale waptpie zeby w nowy mautem :)


pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Bruce -  18 lip 2008, 13:58
 mazowieckie
#10739
Jedi pisze:wybierak wymieniony, problem ze skrzyni± pozosta³...przy okazji jeszcze wymiana mia³a trwaæ godzine, trwa³a ca³± dobe, bo po wymianie wybieraka okaza³o siê, ¿e el, szyby i lusterka nie dzia³aj± (w ogóle nie wiem po co je otwierali przy wymianie wybieraka), kiedy pod³±czyli akumulator po wymianie. W ogóle to jakie¶ cuda chyba siê dziej±, bo 2gi raz po próbie naprawy skrzyni (2 razy by³ wyjmowany akumulator) przepali³ mi siê tak¿e bezpiecznik, kiedy ustawi³em dmuchawe na pozycje 4

a odno¶nie skrzyni ma kto¶ jeszcze jakie¶ pomys³y? wymieniono mi ju¿ synchronizatory 2,3,4,5 biegu, ko³a zêbate, ko³a przesuwne oraz wybierak, a haczenie skrzyni jak by³o tak pozosta³o, nic siê nie zmieni³o.
Staraj sie miec wszystkie w/w naprawy w ksiazce serwisowej.
Mysle, ze powinni wymienic skrzynie biegow na nowa.
By Jedi -  18 lip 2008, 15:08
 -------
#10742
do ksi±¿ki nic mi nie wpisywali, ale mam wszystkie zlecenia na osobnych kartkach.

te¿ mi siê wydaje, ¿e chyba bêdzie trzeba wymieniæ ca³± skrzynie, ciekawe tylko czy bêd± chcieli czy jeszcze bêd± co¶ kombinowaæ.
Awatar użytkownika
By Bruce -  18 lip 2008, 15:09
 mazowieckie
#10743
Jedi pisze:do ksi±¿ki nic mi nie wpisywali, ale mam wszystkie zlecenia na osobnych kartkach.

te¿ mi siê wydaje, ¿e chyba bêdzie trzeba wymieniæ ca³± skrzynie, ciekawe tylko czy bêd± chcieli czy jeszcze bêd± co¶ kombinowaæ.
Cwaniaczki w tym Twoim serwisie.
Kaz wpisac wszystko w ksiazke, jak sie zacznie cos sypac, nie doprosisz sie naprawy w ramach gwarancji :evil:
By Jedi -  18 lip 2008, 16:31
 -------
#10746
Bruce pisze:
Jedi pisze:do ksi±¿ki nic mi nie wpisywali, ale mam wszystkie zlecenia na osobnych kartkach.

te¿ mi siê wydaje, ¿e chyba bêdzie trzeba wymieniæ ca³± skrzynie, ciekawe tylko czy bêd± chcieli czy jeszcze bêd± co¶ kombinowaæ.
Cwaniaczki w tym Twoim serwisie.
Kaz wpisac wszystko w ksiazke, jak sie zacznie cos sypac, nie doprosisz sie naprawy w ramach gwarancji :evil:

a te zlecenia, które mam nie wystarcz±? sam te¿ siê zastanawia³em, ale pomy¶la³em, ¿e pó¼niej przy sprzeda¿y mo¿e kto¶ krzywo patrzeæ na to, ¿e co¶ by³o przy skrzyni robione.
Awatar użytkownika
By Bruce -  18 lip 2008, 18:52
 mazowieckie
#10747
Mozesz miec problemy z egzekwowaniem gwarancji na podstawie faktur.

Wiesz, kwestia dla Ciebie do przemsylenia.
Wg. mnie jak ktos bedzie kupowal od Ciebie samochod i zobaczy ze byla wymieniana skrzynia biegow, to nic wielkiego, zlego sie nie stanie.
Bedzie bardziej ufny, ze jest prawdziwa historia i samochod mial defekt, ktory zostal wyleczony.
By Jedi -  18 lip 2008, 22:18
 -------
#10749
Bruce pisze:Mozesz miec problemy z egzekwowaniem gwarancji na podstawie faktur.

Wiesz, kwestia dla Ciebie do przemsylenia.
Wg. mnie jak ktos bedzie kupowal od Ciebie samochod i zobaczy ze byla wymieniana skrzynia biegow, to nic wielkiego, zlego sie nie stanie.
Bedzie bardziej ufny, ze jest prawdziwa historia i samochod mial defekt, ktory zostal wyleczony.

mo¿e masz racje i faktycznie lepiej jakby mi wpisali wszystkie naprawy do ksi±¿ki, zastanowie siê jeszcze, jade w czwartek do serwisu, zobacze co mi powiedz±.
By Pipen -  01 sie 2008, 23:02
 -------
#10970
chyba mnie szlag trafi nied³ugo z t± skrzyni±. Od jakiego¶ czasu 2 obowi±zkowo musi "zgrzytn±æ" przy wrzucaniu, chyba ¿e robi siê to w delikatny sposób z du¿ym wyczuciem. Kto¶ ma pomys³ co to mo¿e byæ, jadê wprawdzie w przysz³ym tygodniu do mechanika,ale nie wiem czy ju¿ powinienem zbieraæ kasê na naprawê... :cry:
By liom007 -  05 paź 2008, 21:53
 -------
#12376
Pipen ja mam ten sam problem ze skrzyni±.Upora³e¶ siê z tym problemem "zgrzytniêcia" na 2?By³em w ASO ale oni nie bardzo wiedzieli co z tym zrobiæ. :cry:
Je¶li kto¶ wie co z tym zrobiæ to proszê o jakie¶ dobre rady.Bo strasznie mnie to wkurza. :evil: