Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By Pipen -  20 cze 2008, 10:18
 -------
#10339
chyba wsadzi³e¶ kij w mrowisko... :twisted:

Prawdê mówi±c, ja zmieniam dosyæ czêsto (co 10kkm), robiê tak teraz, ale tak¿e przy wcze¶niejszych autach. Czy¿bym wyrzuca³ pieni±dze w b³oto?
Awatar użytkownika
By Bard -  20 cze 2008, 14:49
 -------
#10353
Pipen pisze:chyba wsadzi³e¶ kij w mrowisko... :twisted:

Prawdê mówi±c, ja zmieniam dosyæ czêsto (co 10kkm), robiê tak teraz, ale tak¿e przy wcze¶niejszych autach. Czy¿bym wyrzuca³ pieni±dze w b³oto?
Moim skromnym zdaniem silniki 20 lat temu roznily sie znacznie od terazniejszych i oleje takze. Nie chce raczej sprawdzac tej teorii na swoim aucie. Pozatym czy wymiana oleju to az taki straszny wydatek?
By Pipen -  20 cze 2008, 15:03
 -------
#10354
Bard pisze: Pozatym czy wymiana oleju to az taki straszny wydatek?
wychodzê z tego samego za³o¿enia, ponadto nie zauwa¿y³em, ¿eby po wymianie silnik pali³ wiêcej lub gorzej pracowa³. Wrêcz przeciwnie, wydaje mi siê ¿e robi siê cichszy i zrywniejszy, chyba ze to si³a autosugestii..
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  20 cze 2008, 15:07
 pomorskie
#10355
wydaje mi sie ze to jakis smiech jest ta wypowiedz :) jasne nie mozna przesadzac i wylewac w kolko dobry olej ale niewatpliwe takie ekstrema jak pare lat bez wymiany to glupota no chyba ze ktos chce eksperymentowac.. ja mam longlife castrol wlany i standardowo 2lata/30tys km
Awatar użytkownika
By PotaS -  20 cze 2008, 16:15
 warmińsko-mazurskie
#10357
W tych wypowiedziach jest info ¿e przez 20 lat jego ¿ona nie wymienia³a oleju ale chyba w kilku samochodach. Bo nie s±dzê ¿eby posiada³a jeden przez 20 lat :)

W jednym mu przyznajê racjê ¿e jeste¶my robieni w bambuko przez wszystkie wielkie koncerny. I to w ró¿nych dziedzinach nie tylko paliwowej czy olejowej . Tak¿e nie zdziwi³bym siê gdyby jego twierdzenia mia³y jakie¶ podstawy.
Awatar użytkownika
By maluszek -  20 cze 2008, 16:33
 mazowieckie
#10359
Jak mia³em 1.8T benzyna, wymienia³em olej co 5k mil (8k km) i CZU£EM ró¿nicê. Tyle, ¿e la³em jakie¶ tam pierwszy lepszy syntetyk.

Teraz oleje robi siê pod specyfikacje producenta, wiêc jest du¿a szansa, ¿e spe³niaj± normy znacznie d³u¿ej ni¿ kiedy¶. Plus ca³a teoria smarowania wêglem wygl±da na w miarê sensown±.

Po tej stronie bajora zalecaj± ludziskom zmianê oleju co 3k mil (5k km). I wiêkszo¶æ naiwniaków to ³yka. Znam nawet takich co jak siê dowiedzieli, ¿e pierwsza zmiana oleju w Mini Cooper S jest po 15k mil, to sami zmieniali olej wcze¶niej.

Skoro BMW w swoich silnikach turbinowych pozwala na takie d³ugie przebiegi, to co¶ w tym musi byæ.