Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By npb -  15 lip 2008, 12:08
 -------
#10706
W³a¶nie w weekend wymieni³em ch³odnicê wody w moim 1.4 FSI z 2004 roku, nie uwa¿acie ¿e to trochê za wcze¶nie jak na Golfa do¶æ renomowanej marki jak± jest VW, naprawy staram siê wykonywaæ sam w miarê mo¿liwo¶ci i co kolejn± naprawê coraz bardziej utwierdzam siê w przekonaniu ¿e jednak Golf to za przeproszeniem kupa plastyku w dodatku marnie wykonana, np ch³odnica (1K0 121 251 P) to jednorazówka, moja zacze³a ciekn±æ bez ¿adnej przyczyny np. uderzenie kamieniem, poprostu rurki wciskane s± za pomoc± gumowych uszczelek w boczny korpus, po pewnym czasie trac± swe w³asno¶ci i przeciek gotowy, i to niby wykonania Valeo dla VW, nowy orgina³ to koszt oko³o 600 z³, u¿ywañce na alledrogo oko³o 250 ale pewnie w nie lepszym stanie jak moja ciekn±ca. Nie wspomne o przemy¶lno¶ci konstruktorów którzy dwie g³upie ¶rubki mocujace ch³odnicê umie¶cili za zderzakiem, niby normalna sprawa ka¿dy powie ale czy nie mo¿na by³o daæ ³by ¶rub od strony silnika?? Uda³o mi siê odkrêciæ te ¶ruby demontuj±c reflektory które równie¿ ³atwo nie wysz³y, dlaczego?? bo górne ¶ruby mocuj±ce tak siê zapiek³y na gwintach, ¿e nakrêtka siê oderwa³a od blaszki mocuj±cej a gwint dalej sta³, czy oni to sk³adaj± na sucho?? Oczywi¶cie nie obesz³o siê bez rozwiercania i rozcinania ¶rub. Kolejna sprawa to deska rozdzielcza i okolice d¼wigni zmiany biegów, konkretniej wy³±cznik ASR, ESP, popielniczka, tam plastyk jak i na ca³ej konsoli ¶rodkowej pokryty jest tak± czarn± foli±, jak ta folia siê przetnie np przy u¿yciu grota kluczyka, to naprawdê rewelacyjnie wygl±da to w samochodzie za worek pieniêdzy. Jako¶æ materia³ów deski oceniam bardzo nisko, mo¿e i wygl±da to efektownie ale jest zupe³nie niepraktyczne, ok do¶æ tych narzekañ, bardzo chêtnie poczytam opinie innych na temat jako¶ci naszych aut.

P.S. Nie wspomnê o ogniskach rdzy przy tylnej szybie bocznej i o puszczaj±cych szwach tapicerki siedzenia kierowcy i pasa¿era w wersji 3-drzwiowej, zapieczonych o¶kach wycieraczek przednich, czujniku otwarcia maski który siê rozlecia³ na drobne czê¶ci, i miekkim jak g.... lakierze.

Mo¿e kto¶ chêtny na zakup auta w ¶wietnym stanie, wszystkie pierdo³y które mia³y siê popsuæ - wymienione, czekam na kolejne niespodzianki które zafunduje mi mój drogocenny Golf
By MI4 -  15 lip 2008, 12:50
 -------
#10708
z t± rdz± to mnie kolega dobi³ :( zeby w 4 letnim aucie rdza wy³azi³a :shock: przeciez to nie ford. nie straszcie ta rdz± bo juz juz to przechodzi³em przy focusie, którego rdza wpiernicza³a.
Awatar użytkownika
By npb -  15 lip 2008, 12:59
 -------
#10709
z tego co wiem i czytaj±c wypowiedzi kolegów z forum to mój jak narazie jedyny przypadek (chyba)
Awatar użytkownika
By fredric -  16 lip 2008, 1:21
 mazowieckie
#10713
twoj golf jest z polskiego salonu i ty jestes pierwszym wlascicielem?
Awatar użytkownika
By npb -  16 lip 2008, 8:22
 -------
#10715
tak, golf jest z polskiego salonu, ale jestem drugim w³a¶cicielem, auto w pe³ni serwisowane w ASO przez pierwszego w³a¶ciciela.
By Szpandel -  17 lip 2008, 0:24
 -------
#10726
równie¿ i mi jakosc niektorych elementow juz dala mi sie we znaki..

Otó¿ na gwarancji wymieniono mi ostatnio uszczelke pod kolektorem ssacym i dwa uszczelniacze od przegubów

Ale... vw podobno nie rzygaj± olejem.. one tak po prostu zaznaczaj± swój teren :lol:

Co do jakosci lakieru.. zgodze sie z faktem, ze jest dosc miekki.

PS. I tak go kocham ;D
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  15 sie 2008, 2:46
 pomorskie
#11326
z t± z³± jako¶ci± to bym tak nie przesadza³, zawsze znajdzie siê egzemplarz felerny, czy to VW, BMW czy Merc. Mój Mk5 - nie mam powodów do narzekania, jedynie ten wodny lakier to jest pora¿ka, VW chce byæ ekologoczny nawet w kwestii lakieru ale to pomy³ka, strasznie s³abe s± te wodne lakiery
Ostatnio zmieniony 05 mar 2011, 23:48 przez Mettenoos, łącznie zmieniany 1 raz.
By maltan -  26 sie 2008, 16:10
 -------
#11711
VW w odpowiedzi na pytanie ASO co do grubo¶ci lakieru stwierdzi³ ¿e:
"W trosce o ochronê ¶rodowiska Volkswagen wprowadzi³ do procesu produkcyjnego lakiery wodne. Z tego powodu wzros³a grubo¶æ pow³oki lakierniczej nak³adana na powierzchnie karoserii. Obecnie sk³ada siê ona z warstw fosforanu cynku, kataforezy, podk³adu wype³niaj±cego, koloru bazowego oraz lakieru bezbarwnego. Zgodnie z obowi±zuj±c± norm± grubo¶æ pow³oki lakierniczej w autach VW mo¿e wynosiæ od 50 do 350 mikrometrów. Pow³oka charakteryzuj±ca siê tymi warto¶ciami nie mo¿e byæ zatem uznana za wadliw±" Wniosek nasuwa mi siê taki, ¿e testery grubo¶ci pow³oki lakieru mo¿na wsadziæ sobie do szuflady w przypadku zakupu auta u¿ywanego. Jedynie wprawne oko i do¶wiadczenie mo¿e pomóc w podjêciu decyzji zakupu. W trakcie malowania karoserii a szczególnie drzwi lakiernik nie zwraca uwagi na wybite numery na zawiasach drzwi, mo¿na zaobserwowaæ ¿e cyfry nie s± ostre a nieraz nieczytelne (nadlane).
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  26 sie 2008, 20:55
 pomorskie
#11725
kur.... myslalem ze tylko mi sie wydaje ale nie - fotel kierowcy w 5 miesiecznym aucie skrzypi !! no kurde.... to w 11 letnim Punto jest cisza jak sie wercisz , konkretnie chodzi o oparcie ... az wstyd jechac z czyms takim do ASO , tam patrza jak na debila ale tak zwanych "debili" bylo by mnie gdyby jakosc odpowiadala temu co uzytkownik oczekuje od marki VW
Awatar użytkownika
By Bruce -  26 sie 2008, 21:09
 mazowieckie
#11727
cyprianmeister pisze:kur.... myslalem ze tylko mi sie wydaje ale nie - fotel kierowcy w 5 miesiecznym aucie skrzypi !! no kurde.... to w 11 letnim Punto jest cisza jak sie wercisz , konkretnie chodzi o oparcie ... az wstyd jechac z czyms takim do ASO , tam patrza jak na debila ale tak zwanych "debili" bylo by mnie gdyby jakosc odpowiadala temu co uzytkownik oczekuje od marki VW
Hola, u mnie tez skrzypial fotel kierowcy :?
Reklamuj w ASO, widac wiekszosc Golfow tak ma, a w ASO kity wciskaja.
U mnie zrobili tak fotel, ze .... :evil:
Przesuneli mi oparcie o 2 cm z prawej strony do przodu, jak jade w dluzsza trase, to wychodze z auta jak polamany. :evil:
Jak bede mial przeglad reklamuje, mam wpis w ksiazke.
Polecam wszystko co robia w ASO kazac wpisac w ksiazke i trzeba stac nad nimi i sprawdzac na kazdym kroku. :evil:
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  26 sie 2008, 21:16
 pomorskie
#11728
czyli reklamowales i spartolili robote ? kurde... musze zalatwic chyba to , i przy okazji moze zsuwajaca sie nakladke na kamulec reczny , ale to jak bede mial troche czasu , naprawde nie lubie byc maruda ale nazwe rzecz po imieniu : rozpierdala mnie wszelkie skrzypienie ! ok, przezylem poleczke nad nawiewem ze na wybojach skrzypi , dobra niech bedzie , ale ten fotel mnie dobil
Awatar użytkownika
By Radek -  26 sie 2008, 21:20
 -------
#11729
cyprianmeister chodzi Ci o t± piankê (czy co tam jest) w ¶rodku oparcia ?
Awatar użytkownika
By Bruce -  26 sie 2008, 21:25
 mazowieckie
#11730
cyprianmeister pisze:czyli reklamowales i spartolili robote ? kurde... musze zalatwic chyba to , i przy okazji moze zsuwajaca sie nakladke na kamulec reczny , ale to jak bede mial troche czasu , naprawde nie lubie byc maruda ale nazwe rzecz po imieniu : rozpierdala mnie wszelkie skrzypienie ! ok, przezylem poleczke nad nawiewem ze na wybojach skrzypi , dobra niech bedzie , ale ten fotel mnie dobil
Polka i fotel tez mi skrzypialy :lol:
No prosze, taki nieskrzypiacy ten Golf V :lol:
U mnie meczyli sie z sama polka ze 2 miesiace.
Patrzyli na mnie jak na debila, ale meczylem ich...
Nie jestem w stanie jezdzic autem, w ktorym cos skrzypi.
A deska nawalala konkretnie juz po 1200 km od odbioru auta :evil:
ASO wymeczylem, ale pozniej sami mowili, ze faktycznie mialem racje.
Przynajmniej jak ktos po mnie pojedzie z problemem deski, to beda wiedzieli co spartolone i jak sie zabrac za naprawe ...
O fotelu to mi powiedzieli, ze raptem 2 auta przed moim naprawiali :lol:
W jezyku ASO, nastepny ktory sie kapnal, ale zachowajmy twarz, jest Pan pierwszy :lol:
By martinez -  26 sie 2008, 21:27
 -------
#11731
jakie macie fotele - jaka wersja?
Awatar użytkownika
By Radek -  26 sie 2008, 21:28
 -------
#11732
Hehe co do skórki na rêcznym, kiedy¶ pomy¶la³em "dobrze, ¿e u mnie nie schodzi" :lol: . jednak ostatnio: patrzê...zonk :P . Zsun±³em j± bardziej, pod spodem jest plastik i taka g±bka (tzn. tam gdzie siê koñczy skórka), obklei³em to ta¶m± izolacyjn±, naciagn±³em i problemu nie ma. Dodam, ¿e nic nie widaæ, czyli wygl±da to tak jak wcze¶niej, tyle, ¿e nie schodzi.
Do ASO to nawet bym z tym nie jecha³, jeszcze by co¶ popsuli albo zwalili winê na g³o¶niki zak³adane nie u nich :lol: