Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By mauritus -  22 paź 2013, 12:20
 -------
#109107
Witam serdecznie wszystkich :D , mam prośbę otóż kupiłem w lipcu golfika z 2005 r przejechane 103,000, wszystko super, wygląda naprawdę rewelacyjnie. Niemka :) zapewniała mnie że wszystko było robione w autoryzowanych serwisach vw co też potwierdza książka serwisowa :). Powiedziała również że samochód jest już po dużym przeglądzie w vw. Skoro tak powiedziała to założyłem że rozrząd na bank był zrobiony. Ale coś mnie tknęło i zażyczyłem sobie sprawdzenie auta pomógł mi w tym znajomy który ma tam jakieś dojścia. Otrzymałem obszerny raport mojego samochodu z 16- ma łącznie wpisami, tylko ze część z nich jest po niemiecku :( chciałbym się tylko upewnić żeby nie zrobić sobie kuku. Poniżej zamieszczam jedna stronę z tego raportu która moim zdaniem informuje o jakiś pracach związanych z rozrządem. A moje rozumowanie jest takie ze przy prawie 60,000 była robiona inspekcja rozrządu a wymiana nastąpiła przy prawie 90,000. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie, z góry dziękuje za pomoc.
Obrazek
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  22 paź 2013, 18:47
 pomorskie
#109143
GQ1 to interwał wymiany oleju, filtrów ale nie ma nic wspolnego z rozrządem, QG1 to wymiana wg wskazań komputera jednak nie później niż co 30 tys km i nie później niż 24 miesiące, dziwię się że przy tak małych przelotach stosowali serwis long life, ale zapewne klient wybrał taki sposób serwisu, sam mam kumpla, który serwisuje swoje Audi w QG1 a pomiędzy tym sam wymienia olej i filtr na własną rękę

na tym co pokazujesz nie ma nigdzie info o wymianie rozrządu
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  05 lis 2013, 9:46
 pomorskie
#110218
nie widzę zapisu odnosnie wymiany rozrządu, spotkałem się że w benzyniakach BCA,BGU,BSE,BSF w DE stosują interwał 120kkm, więc wg mnie czeka cię wymiana rozrządu, masz auto z 2005 roku więc 8 lat więc powinieneś się już nie oglądać
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  05 lis 2013, 12:07
 pomorskie
#110234
mauritus pisze:Dzięki :D , czy cos konkretnego było wymieniane ?
przecież wszystko masz na wydrukach, wystarczy użyć jakiegoś trnslatora jak np. http://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT#de/pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Orientujesz sie może ile bym zapłacił za rozrządu w ASO?
zależy, czasem są promocje, normalnie jakieś 1200 zł z robocizną, ale temat o twoim wydruku więc nie schodźmy na rozrząd