Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By dex -  04 sie 2008, 10:34
 śląskie
#11030
Jak wyglada w waszych piatkach dosuszanie przedniej szyby w deszczowe dni bo od pewnego czasu zaparowywuje mi szyba przednia co wczesniej tego nie mia³em teraz tylko wl±czanie klimy mi pozostaje tylko ze jak ostatnio jecha³em w nocy to raczej potrzebne mi bylo ogrzewanie które tylko bardziej mi naparowywa³o przednia szybe auto ma pó³ roku to chyba nie bedzie to wina klimy
By kuba94 -  04 sie 2008, 13:09
 pomorskie
#11032
Czas chyba wymieniæ filtr kabinowy i bêdzie po klopocie
Awatar użytkownika
By Jaro -  04 sie 2008, 14:24
 śląskie
#11033
tez mialem ten problem wystarczy ze wlaczysz sobie kime i dasz na powiedzmy 22 (w manualu) bedzie leciec cieple powietrze a zarazem szyba nie bedzie parowac. W koncu jednym z zadan klimatyzacji jest osyszanie :)
Awatar użytkownika
By Bard -  04 sie 2008, 14:39
 -------
#11034
kuba94 pisze:Czas chyba wymieniæ filtr kabinowy i bêdzie po klopocie
To raczej watpliwe. Czasem tak niestety sie zdaza (jakas magia z wilgotnoscia? roznica temperatur itp) ze zaparuje.
Wlaczenie klimy powinno pomoc.
dex klima nie sluzy jedynie do chlodzenia :)
By chomik -  04 sie 2008, 17:09
 warmińsko-mazurskie
#11039
Wlaczenie klimy powinno pomoc.
dex klima nie sluzy jedynie do chlodzenia Smile
A u mnie daje wrêcz odwrotny efekt, kiedy w³±cze klime w deszczowe dni to szyba momentalnie paruje, dopiero po w³±czeniu ciep³ego nawiewu szyba odparowuje.
By Szpandel -  04 sie 2008, 20:22
 -------
#11049
chomik pisze:
Wlaczenie klimy powinno pomoc.
dex klima nie sluzy jedynie do chlodzenia Smile
A u mnie daje wrêcz odwrotny efekt, kiedy w³±cze klime w deszczowe dni to szyba momentalnie paruje, dopiero po w³±czeniu ciep³ego nawiewu szyba odparowuje.


bo poinno sie ustawic nawiew nie na szybe, tylko na pasazerow

pozdr.
By martinez -  04 sie 2008, 20:25
 -------
#11051
a nie masz takiego nawiewu na przednia szybe?
moment i szyba jest sucha
Awatar użytkownika
By krz_p -  04 sie 2008, 20:27
 wielkopolskie
#11052
chomik pisze:
Wlaczenie klimy powinno pomoc.
dex klima nie sluzy jedynie do chlodzenia Smile
A u mnie daje wrêcz odwrotny efekt, kiedy w³±cze klime w deszczowe dni to szyba momentalnie paruje, dopiero po w³±czeniu ciep³ego nawiewu szyba odparowuje.
bo masz zasyfiony i wilgotny filtr, po w³±czeniu klimy szyba powinna prawie natychmiast odparowaæ
aha chc±c w³±czyæ ogrzewanie wystarczy odpowiedniu ustawiæ temperaturê, nie ma potrzeby wy³±czania klimy :!:
osobi¶cie przez ca³y rok je¿d¿ê z w³±czon± klim±, wy³±czam j± jedynie latem na chwilê przed dojechaniem do celu, ¿eby siê przesuszy³a i nie wali³o przy ponownym uruchomieniu z niej
By maxoff77 -  04 sie 2008, 22:44
 -------
#11054
mam to samo, filtr kabinowy nówka i nadal paruje, w³±czam klime i jest super. tak jak bard jestem zdania ¿e zale¿y to od wilgotnosci powietrza. pozdro.
Awatar użytkownika
By liroyek -  04 sie 2008, 23:14
 -------
#11057
te to mam :)

jak pada to moment i sie szyba paruje, wlaczylem nawiem max na szybe i na 3 i nic, dopiero jak odpale klime to zaraz para znika :)

dziwne troche (auto ma 2 tygodnie i 1400 km przebiegu)

w astrze nie mialem klimy i szyby jakos sie odparowywaly, a tu bez klimy ani rusz :(
Awatar użytkownika
By Bard -  05 sie 2008, 12:55
 -------
#11075
maluszek pisze:wyczy¶æ szybê od wewn±trz, a potem przetrzyj ¶cier± z piank± do golenia...
Potwierdzam, sprawdzilem. Nie ma problemu z parowaniem.
Awatar użytkownika
By Bruce -  05 sie 2008, 17:06
 mazowieckie
#11086
Bard pisze:
maluszek pisze:wyczy¶æ szybê od wewn±trz, a potem przetrzyj ¶cier± z piank± do golenia...
Potwierdzam, sprawdzilem. Nie ma problemu z parowaniem.
Chcialem wlasnie zapytac czy ten patenta dziala :D
By Pipen -  05 sie 2008, 20:56
 -------
#11104
maluszek pisze:wyczy¶æ szybê od wewn±trz, a potem przetrzyj ¶cier± z piank± do golenia...
i jeszcze jedno, czy po zabiegu stosujemy jak±¶ wodê po goleniu... :lol: ?