Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By ducho -  18 lut 2014, 10:24
 lubelskie
#120848
Niestety na forum nie znalazłem podobnego tematu (albo tak szukałem :P), może ktoś z kolegów będzie chciał skorzystać z wymienionych w temacie "kart ratowniczych". Więcej w temacie dowiecie się ze stonki:
http://kartyratownicze.pl/wzory-kart-ratownicznych/" onclick="window.open(this.href);return false;

Z której można pobrać wzory kart dla różnych modeli samochodów, zarówno w języku polskim jak i obcym.
Niestety nie ma w zestawie karty ratowniczej dla Golf V 5D w wersji Hatchback w wersji polskiej, natomiast jest w języku niemieckim. Można sobie ściągnąć tą kartę pobierając cały pdf odnoszący się do grupy VW lub z tego linku, gdzie wydzieliłem aby Golfa V 5D Hatchback.
https://www.dropbox.com/s/p3ipsxsp26v85 ... lf%20v.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozostałe modele raczej są w polskojęzycznej wersji.
Może komuś się przyda :)

Pozdro
Awatar użytkownika
By ducho -  18 lut 2014, 10:50
 lubelskie
#120854
dexter23pl pisze:Nie za bardzo kumam o co w tym chodzi...???
:sleepy: :bored:
mettenos pisze:żeby strażacy wiedzieli, w którym miejscu rozcinać twoje auto, gdy się zrobi z niego konserwa :D
Opis karty - wersja rozszerzona dla skrótowego opisu od mettenos :P

"Karta ratownicza („rescue sheet”) to zestandaryzowana informacja, która na karcie papierowej w formacie A4 przedstawia schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa, czy też gazowych napinaczy pasów.

Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o 6 – 9, często decydujących, minut. Pozornie zwykła kartka papieru może uratować Ci życie."
Awatar użytkownika
By marnon -  18 lut 2014, 15:59
 śląskie
#120883
chyba jest jakieś teraz odgórne propagowanie tej karty, u mnie w Pszczynie było ostatnio kilka kolizji i wypadków i na lokalnym portalu apel strażaków by taką kartę miał każdy samochód... pytanie czy taka karta przetrwa wypadek czy się nie zawieruszy itp. kwestia przemyślenia,
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  18 lut 2014, 16:07
 śląskie
#120884
wg mnie to głupota....
I co jak zapxxxe w coś to ciekawe czy będę myślał o karcie aby im pokazać.
A po następne to jak nie będę się mógł ruszyć to do schowka też nie sięgnę ani pod fotel.
Chyba najlepsze miejsce do jej przymocowania to boczna szyba, zawsze pod ręką i każdy będzie widział.
Awatar użytkownika
By ducho -  18 lut 2014, 16:51
 lubelskie
#120895
dexter23pl pisze:wg mnie to głupota....
I co jak zapxxxe w coś to ciekawe czy będę myślał o karcie aby im pokazać.
A po następne to jak nie będę się mógł ruszyć to do schowka też nie sięgnę ani pod fotel.
Chyba najlepsze miejsce do jej przymocowania to boczna szyba, zawsze pod ręką i każdy będzie widział.
Rozpoczynając ten temat moim celem nie było nakłonienie kogokolwiek do pobierania owej karty a jedynie pokazanie, że coś takiego istnieje i można z tego skorzystać wg własnej woli, myślałem że nie był ten temat poruszany na forum ( ale ponoć był? ja znaleźć nie mogłem ) i dlatego został rozpoczęty.

Natomiast idea tych kart nie jest pokazywanie ich w momencie wypadku ekipie ratunkowej bo kto w takich sytuacjach myśli o karcie, tylko zaznaczenie że taka karta jest w samochodzie ( gdzieś można dostać naklejki na szybę) i znajduje się za "słoneczkiem" kierowcy.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  18 lut 2014, 19:09
 śląskie
#120905
ducho pisze:
Rozpoczynając ten temat moim celem nie było nakłonienie kogokolwiek do pobierania owej karty a jedynie pokazanie, że coś takiego istnieje i można z tego skorzystać wg własnej woli, myślałem że nie był ten temat poruszany na forum ( ale ponoć był? ja znaleźć nie mogłem ) i dlatego został rozpoczęty.
spoko spoko nie chodzi mi o to ze chcesz aby ktoś to woził ze sobą.
chodizło mi o ogólny pomysl tej karty w aucie....

luzik spoko spoko :pepsi: