Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 cze 2019, 16:13
 śląskie
#275106
Taka ciekawostka.
Radio po 3 godzinach grania . auto w garażu w nocy.
Temp radia około 80C :wacko:
Na dodatek chinczyk zakleił otwory wentylacyjne naklejką z danymi radia.
Odkleilem ją z dwa tyg temu . ciekawe jaka temp byla by jak bym jej nie odkleił.
Myślę ze trzeba zrobic dodatkowe otwory lub wentylatorek zamontowac aby przedłużyć życie elektroniki.
Przy tej temp radia nie zauważylem zeby sie przycinało itp.
Obrazek
By Piotr53 -  02 lip 2019, 20:56
 opolskie
#275496
Witam.
Jestem w trakcie przygotowywania sie do montażu parkotronika z przodu i z tyłu w vw golf plus 2008 o ile znalazłem rozmieszczenie czujników na tylnym zderzaku to na przednim nie . czy może ktoś z posiadaczy golfa plus podać rozmieszczenie czujników na przednim zderzaku?
Awatar użytkownika
By k_mis -  26 sie 2019, 7:50
 pomorskie
#276594
Ma ktoś porównanie jakości dźwięku popularnego radia od ISODARa (tego z win ce za ok 145$) do odtwarzaczy JVC/Keenwood/Pioner w podobnej cenie?

Podoba mi się zachowanie wyglądu pulpitu ale czy nie odbędzie się to kosztem jakości dźwięku? Dodam, że nie planuje jakiegoś rozbudowanego zestawu audio. Wygłusze drzwi, może zmienię głośniki ale do 200-300zł i tyle. Więc może przy tej stacji nie odczuje różnicy ale deska rozdzielcza zachowa swój wygląd.

Ma ktoś porówanie?

Bo od RCD300 to już chyba musi być lepiej... :wall:
Awatar użytkownika
By k_mis -  27 sie 2019, 7:26
 pomorskie
#276613
Dexter23pl pisze:
26 sie 2019, 20:16
Radia isudar z dsp grają wyraźnie o niebo lepiej od tych isudar bez dsp
Z moim budżetem (max 500zł) musiałbym złapać jakąś promke na zwykłego Isodara, a co dopiero z DSP a głównie zależy mi na jakości dźwięku. Więc chyba sobie sprawie radio 2din Keenwood-a lub JVC.
By Hateful -  12 paź 2019, 18:49
 śląskie
#277651
Witajcie "golfiarze" :)
Nie chciałem zakładać nowego tematu, w dodatku uznałem moje pytanie za pasujące do tego, więc zapytam tutaj.
Przyznam szczerze, że jestem laikiem jeżeli chodzi o samochody i fachowe terminy, nie wspominając o samodzielnym montażu sprzętu audio itp. Moje zdolności ograniczają się do wymiany kół i umycia auta ;) Dlatego chciałbym Was poprosić o pomoc.
Kupiłem Golfa V z 2007 i chciałbym w nim zmienić fabryczne radio na coś nowocześniejszego. Teraz to już się nie mówi radio tylko stacje multimedialne ;) Czy warto kupować te najtańsze z allegro za ok 800zł? Docenił bym gdyby ktoś coś polecił bo jestem zielony w tych sprawach. Może będzie łatwiej coś wybrać jeżeli napiszę czego bym oczekiwał od takiego sprzętu.
Więc, wejście USB, co jest standardem, ale też skłaniam się ku zestawom które mają dołączoną kamerę cofania, nawigację (ktoś wyjaśni jak ona działa? Czy trzeba udostępnić internet z telefonu czy jak?), podobno niektóre pozwalają monitorować funkcje auta, chociaż w wypadku mojego modelu to chyba jeszcze niema zbytnio co monitorować, bo do ciśnienia w oponach to mam pompkę, a nie czujniki :)

Znalazłem na allegro 3 takie modele, czy są one jednak warte uwagi. Myślę wydać na to tak ok 600-900zł
https://allegro.pl/oferta/radio-dedykow ... 8357044576
https://allegro.pl/oferta/radio-2-din-a ... 8482837716
https://allegro.pl/oferta/nawigacja-2di ... 8332252052

Z góry dziękuję za pomoc w poszukiwaniach :)
By kameh1 -  11 lis 2019, 10:44
 małopolskie
#278380
Witam, zastanawiam się nad zmianą mojego RNS 300, co myślicie o niżej wymienionej stacji multimedialnej? Rozumiem że bez wymiany "gatewaya" lepiej go nie zakładać bo prąd będzie kradło? Mój samochodzik to Jetta z 2006. Z góry dziękuję za każdą radę :) Ps. domyślam się że nie ma chińskiej stacji multimedialnej do której bym podpiął zmieniarkę fabryczną którą mam założoną?

https://pl.aliexpress.com/item/32808121 ... 4c9ca6a04e
By kameh1 -  11 lis 2019, 13:22
 małopolskie
#278382
Cimek pisze:
11 lis 2019, 13:00
@kameh1 Co do zmieniarki to raczej nie. Po był czas przejściowy dla VW i kwestia jaka literka w gatewayu, minimum L. Wszystko gra lepiej niż rcd300 :tooth:


Z tego co pamiętam to mam niższą literkę niż L, jednak gdy napisałem do oficjalnego sklepu Eunavi to odpisali Mnie że już ta wersja nie rozładowuje akumulatora, że niby poprawili to po magistrali Can. Bo mogę mieć tą stację za 900 zł dzisiaj i nie powiem kusi...
By kameh1 -  26 lis 2019, 13:45
 małopolskie
#278744
Jendak nie kupiłem tamtej stacji i teraz się zastanawiam jaka kupić. Czy Isudara H53 na procesorze Intela czy też Eunavi na PX6? Będę wdzięczny za każdą opinię bo zakupu chcę dokonać w czarny piątek. PS. czy jest jakaś przejściówka abym mógł wykorzystać seryjną antenę GPS? W chwili obecnej mam RNSa300 :hmmm:
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 57