Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By jaggen -  08 sty 2021, 8:22
 pomorskie
#284637
Wieslaw3 pisze:
30 gru 2020, 21:26
Kilka dni temu kupiłem na Ali taką stację multimedialną:
https://pl.aliexpress.com/item/40002161 ... 5c0f4i9Mjf
.............
Mam to samo radio.
- Podświetlenie ekranu można zmieniać, poszperaj. Inne dla trybu dziennego i inne dla nocnego (zbiera informacje z CAN o włączonych światłach). Jednak minimalne ustawienie podświetlenia dalej jest za mocne w moim odczuciu.
- Podświetlenie radia włącza się u mnie wraz z włączeniem świateł. Poszperaj w ustawieniach
- Też występuje u mnie pisk w FM. Podejrzewam, że coś sieje mocno (pewnie alternator) i dołączony filtr nie jest w stanie tego wytłumić. Chcę dokupić do zestawu przejściówkę z separatorem fakra 2 do 1, tak by podłączyć obie anteny. Zobaczymy, może coś pomoże.
- Długie uruchamianie to bolączka. Niestety radio nie ma, tak jak niektóre stacje multimedialne, opcji deep sleep, gdzie np. dopiero raz na 3-4 dni wykonuje pełny rozruch. Tutaj maksymalnie możemy ustawić jedną godzinę.
- Sprawę minimalizowania nawi po wstecznym sprawdzę i dam znać jak to u mnie wygląda.
- Przyciszanie radia na wstecznym można ustawić, od całkowitego wyciszenia po trzy (albo dwie :fluff: ) opcje głośności


Dla całej braci forumowej,

Próbował ktoś podłączać niefabryczne czujniki parkowania pod to radio? Z tego co widzę, to po wrzuceniu wstecznego można dodatkowo na widoku z kamery cofania wyświetlić rzut samochodu, więc zbiera skądś informacje o czujnikach. Kwestia tego czy tylko o PDC z CAN czy coś innego można podpiąć pod to.
By pioter777 -  08 sty 2021, 11:25
 małopolskie
#284639
W moim długie uruchamianie było gdy w ustawieniach fabrycznych w opcji "engeering coś tam coś" przestawiłem na ostatnią pozycję z 4 możliwych ale szybko z tego zrezygnowałem.ust. fabryczne hasło.8888 "engeering ..." też zabezpieczone hasłem: 26959910 enter. pobór prądu sprawdzałem jest ok.w normie.
By jaggen -  08 sty 2021, 11:49
 pomorskie
#284640
Nawigacja i wszystko co jest uruchamiane pozostaje "na swoim miejscu" po przełączeniu obrazu na kamerę cofania, co ma sens, bo w sumie dlaczego ma się minimalizować skoro zmienia się tylko źródło video
By Wieslaw3 -  09 sty 2021, 17:00
 wielkopolskie
#284667
- Podświetlenie ekranu można zmieniać, poszperaj. Inne dla trybu dziennego i inne dla nocnego (zbiera informacje z CAN o włączonych światłach). Jednak minimalne ustawienie podświetlenia dalej jest za mocne w moim odczuciu
Poszperam ale skoro i tak minimalne ustawienie jest zbyt małe to słabo.
- Podświetlenie radia włącza się u mnie wraz z włączeniem świateł. Poszperaj w ustawieniach
Też sprawdzę. Teraz jestem na kwarantannie i w dodatku trochę przeziębiony więc muszę odczekać.
- Też występuje u mnie pisk w FM. Podejrzewam, że coś sieje mocno (pewnie alternator) i dołączony filtr nie jest w stanie tego wytłumić. Chcę dokupić do zestawu przejściówkę z separatorem fakra 2 do 1, tak by podłączyć obie anteny. Zobaczymy, może coś pomoże
Tylko, że na wyłączonym silniku też chyba piszczy więc to raczej nie alternator. Ja bym stawiał na zbyt słabe ekranowanie tunera. U mnie przejściówka 2x fakra do 1 była w zestawie, dodatkowo połączyłem zasilanie do separatora (nie wiem czy słusznie ).
- Długie uruchamianie to bolączka. Niestety radio nie ma, tak jak niektóre stacje multimedialne, opcji deep sleep, gdzie np. dopiero raz na 3-4 dni wykonuje pełny rozruch. Tutaj maksymalnie możemy ustawić jedną godzinę.
Dzeki za to info, ustawie chociaż to 60 min zawsze to będzie lepiej gdy się na chwile gdzieś parkuje.
- Przyciszanie radia na wstecznym można ustawić, od całkowitego wyciszenia po trzy (albo dwie :fluff: ) opcje głośności
No nie chciał bym żeby całkiem wyłączało głos, ale żeby dało się jeszcze bardziej wyciszyć nić to co daje ustawić.
Nawigacja i wszystko co jest uruchamiane pozostaje "na swoim miejscu" po przełączeniu obrazu na kamerę cofania, co ma sens, bo w sumie dlaczego ma się minimalizować skoro zmienia się tylko źródło video
Może u mnie tak się dzieje ponieważ wgrałem alternatywną navi (Sygic GPS Navigation & Maps).

Mam jeszcze pytanko. Jak zachowuje się funkcja BT gdy auto ma 2 kierowców i podłączamy się na zmianę dwoma telefonami. Co z książką telefoniczną.

Edit: 16-01-2021
Pobawiłem się ustawieniami. Po ustawieniu czasu zwłoki radio po wyjęciu kluczyka przechodzi w "tryb uśpienia" i to jest OK. Tylko problem w tym, że radio jakby nie otrzymywało informacji o tym czy mam włączone światła, czy nie i podświetlenie przycisków świeci cały czas. Stare, oryginalne radio takie informacje otrzymywało (gdy włączyłem światła pojawiało się niebieskie podświetlenie) więc instalacja jest OK.
Wiecie co może być nie tak?
By sko.piotrek -  01 mar 2021, 11:20
 mazowieckie
#285304
Dołączę się do tematu. Czy polecacie jakieś (najlepiej tanie) radio z obsługą kamery? Aktualnie mam 1 din Sony DSX-A410BT i gdyby nie chęć montażu kamery cofania nawet nie myślałbym o zmianie. Radio nie musi mieć androida, ważne żeby miało Bluetooth lub obsługę iPhone po USB, wyjścia na wzmacniacz i możliwość wpięcia kamery. Nie musi nawet wyglądać jak „oryginał”, ważne żeby szybko się uruchamiało i łączyło z telefonem. Myślałem o Vordon H877BT ale mam tez dylemat nad Chińczykami z Allegro które są po 400-500zł tylko przeraża mnie android z 1gb ram. AliExpress odpada, nie lubię czekać
By sko.piotrek -  03 mar 2021, 11:53
 mazowieckie
#285336
Znalazłem 2 opcje.
1. 600zł taki zestaw. Ekran 8”, 1GB RAM, procesor MTK Quad Core 1,3 GHz, Android 8.1
2. 480zł: ekran 7”, 1GB RAM, procesor Quad Core (bez konkretnych informacji ale pewnie ten sam co w modelu powyżej), Android 9.1
Warto któreś z nich kupić? Może znasz coś lepszego w podobnej cenie?
Edit: czy podczas montażu któregoś radia będzie trzeba wymienić gateway?
Zamówiłem nr. 1 ale teraz kolejne pytanie. Czy są może dostępne przyciski które po wciśnięciu mają stały sygnał? Chodzi mi o przyciski obok ESP, najchętniej tam bym zrobił dodatkowy przycisk do kamery cofania
Obrazek
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  05 mar 2021, 10:07
 śląskie
#285360
gatka musisz wymienić.
niema guzika co daje sygnał cały czas.
kamera cofania załącza sie automatycznie sama.
jak nie chcesz to wyłanczasz ją w menu serwisowym radia. \
te tanie radia często nie współpracują z menu na liczniku fullfis.
By sko.piotrek -  10 mar 2021, 0:09
 mazowieckie
#285435
Dotarł dzisiaj gateway, zakodowałem ale odznaczyłem radio. Mimo to wszystko działa jak należy, radio włącza i wyłącza się po przekręceniu kluczyka, odczytuje info z auta np. Ilość paliwa. A pobór spadł z 1.3A do 0.02A, ale nurtuje mnie pytanie co zmienia funkcja „radio” w tym przypadku?
Awatar użytkownika
By r3jn -  18 mar 2021, 8:18
 śląskie
#285523
Witam ktoś poleci jakieś radyjko 2 din do 800zl? Coś pokroju pioneer więc markowe raczej, gateway mam L zależy mi na dobrym dźwięku, bluetooth, obecnie mam 1 DIN blaupunkt który nie wyłącza się po odcięciu zapłonu więc musi być przycisk off(nie we wszystkich pionerach jest ten przycisk)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By r3jn -  18 mar 2021, 8:51
 śląskie
#285525
Dexter23pl pisze:Isudar z chińskich a aby sie twoje wyłączalo jak oryginalne to pod kostkę stacyjki dac sygnał on/off
Ok poczytam jak to zrobić, aczkolwiek muszę je zmienić bo i tak potencjometry robię co chcą... Wolał bym coś jrd SK markowego nie wiem czy w dobrym wątku napisałem a nie chce zaśmiecać nowym tematem, chodzi mi o radio jakiś model z Pioneer godny polecenia do 800zl

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57