Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By seebst -  22 cze 2022, 5:17
 lubuskie
#289069
No to teraz wiele wyjaśnia. Po prostu działały tobie tylko prawa strona przycisków na kierownicy odpowiedzialna za sterowanie komputerem, a lewa nie. Zmiana zegarów rozwiązuje problem, ale jak dla mnie to mija się z celem, bo zaraz pół auta trzeba wymienić, żeby tylko radio założyć. Szkoda, bo też sobie zęby ostrzyłem na rns315, ale nie po to mam kierownicę multi, żebym z niej nie mógł w pełni korzystać.
By koniu1 -  10 sie 2022, 22:13
 śląskie
#289302
W rns 315 w jaki sposób są realizowane rozmowy? Jest jakiś mikrofon zewnętrzny czy wbudowany?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By jihaad -  10 sie 2022, 22:54
 dolnośląskie
#289303
Zewnętrzny.
By pawel77 -  10 mar 2023, 12:49
 mazowieckie
#290240
Cześć wszystkim, przymierzam się do wymiany RCD300 na RNS315 i mam kilka pytań, bo na forum znalazłem dwie sprzeczne informacje, a więc głównie zależy mi na przesyłaniu muzyki z telefonu przez bluetooth, nie potrzebuję zestawu głośnomówiącego. Czy muszę w tym przypadku montować zewnętrzny mikrofon? Czy bez mikrofonu w ogóle będzie działać bluetooth?
Druga sprawa jest taka, że nie posiadam VCDS-a. Czy będę go potrzebował czy wszystko będzie działać plug and play? Gateway mam oryginalnie 1K0907530L, także powinien być dobry.
Awatar użytkownika
By jihaad -  10 mar 2023, 17:52
 dolnośląskie
#290241
Bez sensu. Kupować stosunkowo nowoczesne (w swoim czasie), wszystkomające radio tylko po to, żeby mieć funkcjonalność oferowaną przez chińskie adaptery za 7 zł?
By pawel77 -  10 mar 2023, 18:30
 mazowieckie
#290242
No ale mimo wszystko chciałbym wymienić to radio na coś nowszego z kolorowym wyswietlaczem, a nie dawać jakieś tam adaptery. To RCD300 już mi i tak płyt nie czyta. Czy potrafisz mi pomóc?
Awatar użytkownika
By jihaad -  10 mar 2023, 19:18
 dolnośląskie
#290244
Radio nie jest najtańsze, więc nie sądzę, że dołożenie mikrofonu byłoby jakimś problemem, bo kosztuje pewnie ze 40 zł, tym bardziej, że skoro już będziesz miał 315, to żal nie korzystać z rozmów głosowych oszczędzając parę złotych.
Niemniej wydaje się, że powinno działać bez. Pewności nie mam, bo od razu montowałem mikrofon oraz odbiornik GPS.

Co do VCDS też nie mam pewności, ale zdaje się że zadziała. Jednak znowu nie jest to chyba kwestia, która dyskwalifikuje ten model? W razie problemów znajdziesz kogoś z interfejsem lub zakupisz klona za 100 zł.


Największym problemem jest multifunkcja i zegary z FISem. Jeśli masz, to prawdopodobnie nie będą komunikowały się z radiem.
By pawel77 -  10 mar 2023, 19:47
 mazowieckie
#290245
Fisa i multifunkcji nie posiadam, także ten problem mi odpada. Co do mikrofonu, koszt to nie problem, tylko jest trochę roboty, żeby przeciągać go do podsufitki tam gdzie powinien być.
By seebst -  30 paź 2023, 19:45
 lubuskie
#290707
:!: Pytanie mam, bo od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie to radyjko...
Na forum Tourana było napisane, że kierownica 8-przyciskowa nie współpracuje z czerwonymi zegarami na pełnym fisie. Coś tam ludziska wspominali, że wymiana modułu pod kierownicą pomaga na taki z końcówką CH http://www.touranklub.pl/forum/viewtopi ... 6&start=30
U mnie siedzi 1K0 953 549 CK - jest więc jakiś cień szansy, że może jednak kierownica się z tym radyjkiem dogada?
Gateway 1K0 907 530 S
Zegary 1K0 920 874 B

:!: Radio z tyłu ma dwa wejścia na antenę - u mnie jest tylko jedna antena - czy obojętnie w które miejsce ją wetknę, czy musi być jakiś adapter do tego? (obecnie u mnie siedzi RNS 300).

:!: Drugie pytanie, czy dobrze rozumiem,, że podłączając ten kabelek będzie można z USB np. muzykę sobie słuchać? https://allegro.pl/oferta/kabel-adapter ... 2135156913
By seebst -  02 lis 2023, 15:41
 lubuskie
#290709
W sumie w dalszym ciągu się nie dowiedziałem, czy radio będzie odbierać tylko z podłączoną jedną anteną, czy muszą być podłączone oba wtyki do radia przy pomocy jakiegoś adaptera, z racji tego, że moja fabryczna instalacja w samochodzie wyposażona jest tylko w jedną antenę.

Dodano po 22 godzinach 45 minutach 12 sekundach:
Byłem dzisiaj na jednym ze szrotów i sprawdziłem sobie to radio. 3C0, produkcja 44/10. Języka polskiego brak, ale co mnie zaskoczyło, że normalnie sterowanie z kierownicy działało - głośność, wyciszenie, ale zniknęło menu audio i nawigacja z licznika. Nie wiem czym to spowodowane, że za stare radio czy faktycznie bakiem komunikacji z zegarami? Osobiście brak menu na liczniku mocno doskwierać mi nie będzie, najważniejsze że sterowanie ładnie działało. Nie mogłem się też połączyć poprzez bluetooth, mimo że mój telefon wykrywało. Brak było też wizualizacji OPS po wrzuceniu wstecznego. Może niektóre opcje trzeba sobie doprogramować? No i na jednej tylko antenie też ładnie odbierało. Poszukam jakiegoś nowszego radia, może 3C8? Może coś się zmieni? Czy raczej nie ma co się łudzić? Licznika zmieniać nie mam zamiaru na razie...
By Patryk192 -  12 gru 2023, 10:00
 mazowieckie
#290764
jihaad pisze:
10 mar 2023, 19:18
Radio nie jest najtańsze, więc nie sądzę, że dołożenie mikrofonu byłoby jakimś problemem, bo kosztuje pewnie ze 40 zł, tym bardziej, że skoro już będziesz miał 315, to żal nie korzystać z rozmów głosowych oszczędzając parę złotych.
Niemniej wydaje się, że powinno działać bez. Pewności nie mam, bo od razu montowałem mikrofon oraz odbiornik GPS.

Co do VCDS też nie mam pewności, ale zdaje się że zadziała. Jednak znowu nie jest to chyba kwestia, która dyskwalifikuje ten model? W razie problemów znajdziesz kogoś z interfejsem lub zakupisz klona za 100 zł.


Największym problemem jest multifunkcja i zegary z FISem. Jeśli masz, to prawdopodobnie nie będą komunikowały się z radiem.
A czy mając małego fisa i manetkę do niego jest możliwość odbierania połączeń z telefonu przez radio?
Awatar użytkownika
By jihaad -  12 gru 2023, 19:22
 dolnośląskie
#290765
Raczej tak, po prostu robisz to samym radiem.
By Patryk192 -  20 gru 2023, 7:24
 mazowieckie
#290778
A czy to normalne, że bez podłączonego mikrofonu nie wyświetlają się ustawienia bluetooth? Radio jest napewno z bluetoothem (w adresie mac są różne cyfry)
Mikrofon będe miał jutro w wolałbym wiedzieć czy wszystko z radiem jest ok
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7