Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By jarek60 -  02 paź 2020, 19:25
 zachodniopomorskie
#283562
Z czego się składa instalacja antenowa auta?
Od anteny wychodzi jeden przewód i wchodzi do karoserii auta dokąd jest doprowadzony?
Z kieszeni radia wystają dwa przewody zakończone wtyczkami typu Fakra, do jednej z nich był w starym radiu podłączony separator antenowy i do radia. Drugi przewód był nie wykorzystany.
Mierzyłem te przewody omomierzem jeden ma 316 om drugi zwarcie 0 om.
Jak ta instalacja jest zrobiona?
Po co był ten separator antenowy co zasilał?
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  02 paź 2020, 19:49
 śląskie
#283565
Można było tu poczytać. https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?t=2923

Możesz w radiu np mieć gps,antene radiową i też bywają webasto bo i takie są, ja mam anteny w szybach do radia .
Separator na pewno zasilał wzmacniacz sygnału antenowego radia.
Możesz przetestować obie anteny czy działają.
https://www.youtube.com/watch?v=10anKfZluag
Jak antena?, masz w szybach bocznych tylnych to powinny być np dwa wzmacniacze po lewo i prawo albo może być tylko jeden aktywny a drugi to taki budżetowy wolny albo na dachu np rekina.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By jarek60 -  02 paź 2020, 20:35
 zachodniopomorskie
#283566
Zrobiłeś zdjęcie między dachem a podsufitką tam jest coś jak wzmacniacz u mnie też ale wydawało mi sie że przewód od anteny idzie do wnętrza karoserii ?
Takie coś to sie tam przesuwało -nie byłem w stanie tego dobrze obejrzeć.
Musiałem uważać na podsufitkę i za mało miejsca tam było żeby dokładniej wypatrzeć.
Nie wiem po co był ten separator antenowy.
Z anteny jeden przewód a w kieszeni radia dwa i ten separator?
Jak jest zrobiona oryginalna instalacja bo wychodzi .że antena oryginalna.
Czy ktoś coś kombinował?
U mnie w mieście nie sprawdzę obu tych wtyczek- bo sygnał Fm tak silny że radio odbiera bez anteny.
Po oryginalnym opisie dojdę jak to być powinno.

U ciebie są dwa przewody z anteny u mnie jeden.
Obrazek
A z kieszeni wychodzą dwa.
Obrazek

Dodano po 1 godzinie 4 minutach 44 sekundach:
Czytałem te posty piszą że oba przewody to to samo czyli sygnał rozgałęziony z anteny.
To dlaczego zmierzyłem omomierzem i jedna ma zwarcie?
No i po co ten separator co on miał zasilać?
Teraz mam go wyrzucić?

Na zdjęciu to wzmacniacz rozdzielacz?
Radio miałem inne wstawione.
Teraz mam chińczyka bardzo czułe.
Jak ta instalacja jest zbudowana?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 paź 2020, 14:19
 śląskie
#283576
Jedna wtyczka idzie do anteny na dachu. Druga jest w tylnej szybie antena. Jeden lub dwa wzmacniacze sa pod osłona tylnej szyby.
Separator daje sie do nie oryginalnych radii bo ine nie podają 12v na przewód antenowy i wzmacniacze nie sa zasilane.
Jak jest ori radio to tego nie dajesz.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  03 paź 2020, 15:01
 zachodniopomorskie
#283578
Zrozumiałem to tak:Sygnał idzie z anteny z dachu auta do klapy tylnej, tam sie znajduje na szybie czy pod nią druga antena.
Sygnały tych anten są sumowane i za pewne wzmacniane.
Z tych sumatorów wzmacniaczy idą dwa przewody do kieszeni radia?.
Urządzenia anteny posiadają "wzmacniaczy-sumator anten" który w oryginalnych radiach jest zasilany z głowicy radia. Radio podaje 12V na przewód antenowy.
Natomiast radio nie oryginalne potrzebuje separatora do zasilenia" wzmacniacza-sumator anten" -dlatego separuje sie te napięcie od nie oryginalnego radia i zasila sie ten "wzmacniacz sumator anten" poprzez separator czyli podanie 12V na przewód antenowy i oddzielenie napięcia zasilania 12V od głowicy radia.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Czyli do podłączenia radia mamy dwa przewody antenowe do wyboru?
Teraz zaczynają sie pytania dlaczego jeden przewód pokazuje zwarcie a drugi 316 om
Na który przewód antenowy zamontować separator bo mam nie oryginalne radio?

Jeśli coś pokręciłem proszę sprostować.
Oryginalne radio miało dwie anteny do czego?
Awatar użytkownika
By jarek60 -  02 wrz 2021, 21:26
 zachodniopomorskie
#287013
Dexter23pl pisze:
03 paź 2020, 14:19
Jedna wtyczka idzie do anteny na dachu. Druga jest w tylnej szybie antena. Jeden lub dwa wzmacniacze sa pod osłona tylnej szyby.
Separator daje sie do nie oryginalnych radii bo ine nie podają 12v na przewód antenowy i wzmacniacze nie sa zasilane.
Jak jest ori radio to tego nie dajesz.
Biała wtyczka do której anteny, a ta nazwijmy żółta do której?
Ten separator zasila wzmacniacz antenowy, czyli podaje napięcie w kierunku wzmacniacza anteny?
Bo jeśli tak, to pali mi bezpiecznik zasilający go - przerabiałem go i może coś skopałem?