Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By jendrasso -  28 cze 2021, 14:43
 wielkopolskie
#286581
Witam, wiem, że to co robię jest totalną głupotą ale jak już się na coś uprę to cisnę do końca.
Do rzeczy.
Postanowiłem w moim Golfie V dorzucić RNS510, no i spoko, podeszło. Ale niestety z taśmy Golf zjechał z mega ubogą instalacją audio. Tylko głośniki w przednich drzwiach. Z kostki A ze złącza do radia były tylko 4 kabelki, plus i minus na lewo i prawo. Kiedyś miałem A4 B7 z zamontowanym fabrycznie audio BOSE i jakoś zatęskniłem za tym brzmieniem. Wymyśliłem sobie, żeby wrzucić podobne audio do golfa. Kupiłem zestaw wyciągnięty z Audi A3, tj. wzmacniacz, subwoofer, 4 głośniki w drzwi i jeden centralny na deche z przodu.
Zrobiłem rzeźbę z instalacją, pomontowałem wszystko jak trzeba ( zabawa konkretna).
No i pojawił się problem z podłączeniem tego zestawu.
Jak wiadomo, RNS510 nie ma typowych wyjść na wzmacniacz. Postanowiłem oszukać trochę system i wymyśliłem coś takiego:
Wzmacniacz do bagażnika (jak to w A3)
Subwoofer podobnie.
Kable od głośników i sobwoofera zgodnie ze schematem do odpowiednich pinów w złączu 32-pinowym czarnym do wzmacniacza.
Wzmacniacz potrzebuje na pinach 6 i 7 plus i mase z radia. Znalazłem gdzieś w internetach info, że plus mogę wziąć z pinu 10 kostki B z radia (opisane jako CD+) tej informacji już nie było ale masę adekwatnie wziąłem z pinu 3 kostki B (opisane jako masa CD)
W takiej konfiguracji dźwięku brak.
Na opisie złącza 32 pinowego od wzmacniacza mam jeszcze info, że potrzebuje on na odpowiednich pinach takie sygnały:
19 - Przedni lewy sygnał z radia
20 - Przedni prawy sygnał z radia
21 - Tylny lewy sygnał z radia
22 - Tylny prawy sygnał z radia

RNS510 nie posiada takich typowych wyprowadzeń więc odpowiednio podłączyłem plusy od pinów na głośniki.
Dźwięk (jeśli to tak można nazwać) się pojawił ale tylko w subwooferze i delikatnie na lewym przodzie i tyle. Jakość dźwięku jest mega słaba, robi się charakterystyczne zwarcie co słychać w głośnikach.

Plus i masę do wzmacniacza na piny 1 i 2 złącza 32 pinowego pociągnąłem dobrej jakości przewodem prosto od plusa i masy obok akumulatora.

Utknąłem w tym momencie i nie mam już pomysłu jak to ewentualnie inaczej podpiąć, żeby dźwięk był czysty i na wszystkich kanałach. O ile się da w ogóle.
Jakość przewodów, wszystkie połączenia itp zrobiłem z należytą starannością, także odpada kwestia jakości wykonania.

Numer wzmacniacza jaki użyłem to: 8P4035223C
Pozostałe elementy zestawu wyszły z fabryki razem z nim.

Jeśli ktoś miałby jakieś sugestie lub pomysł na to, to poproszę o wypowiedź.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2021, 1:22 przez jendrasso, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 cze 2021, 18:14
 śląskie
#286584
Może radio wykrywa brak głośników i niedaje sygnału. Jest w dziale Zrób to sam lub elektryka opis montażu dyn audio ori. Może tam podejrzysz . bo tez chyba na tym radiu . trzeba pewnie je zakodowac pod inny system niz glosnikowy standardowy
By jendrasso -  28 cze 2021, 18:35
 wielkopolskie
#286587
Sprawdzałem tak dla zasady każde ustawienie co do systemu audio jak i pozostałe ustawienia w LongCoding ustawiłem odpowiednio pod nie. Spróbuję podłączyć radio które grało z tym zestawem, tj Audi Concert, może wykluczę tym ewentualne uszkodzenie któregoś z komponentów.
By jendrasso -  02 lip 2021, 10:52
 wielkopolskie
#286609
Niestety na Concercie jest podobnie, możliwe że posłużyłem się niewłaściwym opisem zlącza wzmacniacza, nigdzie nie mogę znaleźć w 100% zweryfikowanego pod ten model wzmacniacza opisu wyjść, w sieci jest kilka różnych opisów co do złącza 32-pinowego, czy ma ktoś i mógłby tu wrzucić poprawną rozpiskę pinout do tego modelu wzmacniacza?
By jendrasso -  04 lip 2021, 13:28
 wielkopolskie
#286622
zajrzałem do a3 8p kolegi która ma fabrycznie zamontowane takie audio jakie ja próbuję uruchomić w golfie.
Mam wiązkę przygotowaną identycznie, wziąłem jego radio Concert 1DIN, no i w golfie mam taką sytuację teraz, że jak jest wyłączony zapłon to gra ok, jak tylko przekręcę stacyjkę to w głośnikach jest mocne buczenie. sprawdziłem mój zestaw, łącznie z wiązką w A3 8P i tam buczenia nie ma. Problem musi być raczej w instalacji golfa. Czy w A3 masy są jakoś filtrowane lub coś w tym stylu?