Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By tomexs23 -  10 cze 2022, 13:06
 małopolskie
#289022
Witam, mam problem z chińczykiem isudar jakiś stary model jeszcze na systemie win ce.
Od pewnego czasu zauważyłem, że (rzadko ale jednak) po wyciągnięciu kluczyka radio się nie wyłączało i wystarczyło włączyć jeszcze raz zapłon, wyłączyć, wyciągnąć kluczyk i radio się wyłączało. Wczoraj problem wystąpił tylko z tą różnicą, że w ogóle nie byłem w stanie go wyłączyć za pomocą kluczyka tylko cały czas działało.
Wpadłem na pomysł, żeby odłączyć akumulator (jakoś to radio musiałem wyłączyć) i w tym momencie radio w ogóle się nie włącza.
Radio obsługuje can i wcześniej na pewno miał komunikację z samochodem, bo wyświetlał mi dane typu ilość paliwa, obroty, napięcie, kamerę cofania itp.
Radio jestem w stanie uruchomić tylko łącząc dwa przewody które omijają can, więc podejrzewam że coś z tym jest nie tak.
Miał ktoś podobny przypadek i wie jak to naprawić ?
Z góry dzięki ;)
By seebst -  10 cze 2022, 18:14
 lubuskie
#289023
Brat miał coś podobnego, że m.in. się nie chciało samo wyłączyć. I ku zdziwieniu winnym okazał się być akumulator. Po jego wymianie na nowy problem zniknął.
By tomexs23 -  12 cze 2022, 21:14
 małopolskie
#289034
Akumulator jest nowy, kupiłem go w styczniu tego roku. Sprawdzę na innym akumulatorze ale wydaje mi się to mało prawdopodobne.