Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By fredric -  29 maja 2011, 14:12
 mazowieckie
#45107
A najbardziej porąbane jest to że jak nawet masz fabrycznie radio i przez przypadek je zakodujesz a zgubiłeś kartę kodową to i tak zapłacisz.
Awatar użytkownika
By krz_p -  29 maja 2011, 19:55
 wielkopolskie
#45130
Mario V pisze:
kamil 8000 pisze: i z tego co mi wiadomo (nie jestem pewien) nawet jeżeli kupujesz samochód nowy w ASO już z radiem czy NAV i tak nie dostajesz tego kodu ....

nowy samochód z radiem ma kartę kodową nikt łachy nie robi że ja da.....
razemz autem dostajesz kartę zkodem do radia/navi

jak 6 lat temu kupiłem RCD300 i podjechałem do dużego zakładu car-audio aby sprawdzić czy działa
to facet przy mnie je uruchomił nie pytając o kod, nie był mu potrzebny
By gabriell20 -  01 kwie 2014, 17:09
 śląskie
#126289
Choć ostatnio zapytało mnie o pin i po wyłączeniu i ponownym włączeniu z powrotem zaczęło działać bez kodu. Nie wiem czemu tak się stało. Ale tak czy inaczej kod by się przydał.
Awatar użytkownika
By winek1986 -  06 kwie 2014, 19:16
 pomorskie
#127016
gabriell20 pisze:Choć ostatnio zapytało mnie o pin i po wyłączeniu i ponownym włączeniu z powrotem zaczęło działać bez kodu. Nie wiem czemu tak się stało. Ale tak czy inaczej kod by się przydał.
Pewnie trzeba odczytać pamięć eprom i tam gdzieś będzie siedział kod.
Obrazek
Potrzebny tylko wsad z eprom radia
Awatar użytkownika
By winek1986 -  06 kwie 2014, 20:26
 pomorskie
#127031
Krzycho pisze:przy tym RNSie to nie takie easy :)
W tym programie otwierasz dump eprom z radyjka i on pokazuje Ci kod.
No chyba że się myle.
Wie ktoś jaka tam pamięć siedzi?
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2014, 20:31 przez winek1986, łącznie zmieniany 1 raz.
By jootix -  06 kwie 2014, 22:54
 podlaskie
#127101
Krzychu rozwiń myśl.. czym w ogóle można odczytać/zapisać EEPROM w radiu? tylko na stole? Widziałem jakieś kable ale cena zaporowa. Przez OBD2 się da?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  06 kwie 2014, 23:06
 małopolskie
#127106
przez programator odpowiedni do danego eeproma... przez ODB2 nie da rady!!
By krystek.l -  02 gru 2014, 16:53
#152662
A ja mam zapytanie, jeśli mam chińczyka i w książce serwisowej we wszystkich papierkach nie ma kodu to jak padnie mi ako lub będę musiał z przyczyn niezależnych je odłączyć to co robić? będzie pamiętało że to radio w tym aucie było? czy nie będzie chciało kodu? Czy jest jakiś kable z którego sam dałbym rade odczytać? hmmm

Albo jakie podtrzymanie prądu kupić?
Awatar użytkownika
By gral48 -  02 gru 2014, 17:55
 pomorskie
#152671
krystek.l pisze:A ja mam zapytanie, jeśli mam chińczyka i w książce serwisowej we wszystkich papierkach nie ma kodu to jak padnie mi ako lub będę musiał z przyczyn niezależnych je odłączyć to co robić? będzie pamiętało że to radio w tym aucie było? czy nie będzie chciało kodu? Czy jest jakiś kable z którego sam dałbym rade odczytać? hmmm

Albo jakie podtrzymanie prądu kupić?
Kod jest zapisany w EPROM, czyli przy braku zasilania nic się nie powinno zmienić. Jeżeli to radio ma połaczenie przez CAN z samochodem, to w tym samochodzie w którym kod został zapisany nic się nie zmienia. Zabezpieczenie przeciw kradzieży, żąda kodu po zmianie samochodu albo po zmianie licznika. Nie wiem jak jest z chinczykami, ale jeżeli w książce serwisowej czy w instrukcji nie ma nic o kodzie to prawdopodobnie go nie ma!
Co do kabla - sam raczej nie dasz rady odczytać, jest to bardziej skomplikowane ( procesor, kodowanie, programator itd. ), jest to zabawa dla elektronika.
By jootix -  02 gru 2014, 18:15
 podlaskie
#152678
krystek.l pisze:A ja mam zapytanie, jeśli mam chińczyka i w książce serwisowej we wszystkich papierkach nie ma kodu to jak padnie mi ako lub będę musiał z przyczyn niezależnych je odłączyć to co robić? będzie pamiętało że to radio w tym aucie było? czy nie będzie chciało kodu? Czy jest jakiś kable z którego sam dałbym rade odczytać? hmmm

Albo jakie podtrzymanie prądu kupić?
Nie kombinuj za dużo. Po prostu kup kod do swojego radia poza ASO ;) Jak coś to na PW moge podesłać Ci namiary ;)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  02 gru 2014, 18:18
 małopolskie
#152680
jootix pisze: Nie kombinuj za dużo. Po prostu kup kod do swojego radia poza ASO ;) Jak coś to na PW moge podesłać Ci namiary ;)
czytałeś to co krystek napisał?? chyba nie...