Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By pszczolek -  25 wrz 2010, 22:04
 mazowieckie
#30428
Lepiej zrobic dobrze przednie furtki i odpuścić sobie tył.
Wygłusz drzwi oraz wymien głosniki a efekt bedzie lepszy ;)
By stepniak.p -  26 wrz 2010, 17:10
 -------
#30442
pszczolek pisze:Lepiej zrobic dobrze przednie furtki i odpuścić sobie tył.
Wygłusz drzwi oraz wymien głosniki a efekt bedzie lepszy ;)
no wiadomo ale na razie chce zrobić te z tyłu bo leżą i się kurzą (mam je za darmo to co mi szkodzi)


czy wie ktoś czy wtyczki które wchodzą do głośników można kupić osobno czy muszę lutować kable do tych starych ?

Czy trzeba zmieniać wtyczkę przy radiu (RCD 300) czy jakoś do tej się to wpina ?
jak to ugryźć ? :D
By Philip7 -  21 lis 2010, 1:23
 -------
#32448
Mam pytanie jaki rozmiar mają głośniki na tył (bo zamierzam założyc) i jaki rozmiar maja przednie (bo chce wymieni te papierowe orginałki na lepsze)?

Z góryu dzięki za odp.
Awatar użytkownika
By Dawid__B2 -  21 lis 2010, 1:57
 wielkopolskie
#32452
Philip7 pisze:Mam pytanie jaki rozmiar mają głośniki na tył (bo zamierzam założyc) i jaki rozmiar maja przednie (bo chce wymieni te papierowe orginałki na lepsze)?

Z góryu dzięki za odp.
Ja u siebie mam i z przodu i z tylu 16,5 cm ale gdzieś czytałem że do przodu nawet wejdą 20 cm :D
Awatar użytkownika
By Tyson -  21 lis 2010, 9:57
 mazowieckie
#32458
Dawid__B2 pisze: Ja u siebie mam i z przodu i z tylu 16,5 cm ale gdzieś czytałem że do przodu nawet wejdą 20 cm :D
potwierdzam :)
By pszczolek -  23 lis 2010, 7:28
 mazowieckie
#32598
Wysterowanie polega na tym aby ustawic na wzmacniaczu filtr LPF najczesciej w pozycji 60-80Hz (zalezy to od subwoofera oraz własnych upodoban) oraz ustawienia pokretła gain na pozycji zero. Nastepnie na radiu ustawiamy głosnosc na 3/4 skali i krecimy gainem na wzmacniaczu az pojawia sie pierwsze zniekształcenia głosnika basowego. Gdy sie pojawia cofamy lekko gaina i juz finito :D
By pszczolek -  23 lis 2010, 18:58
 mazowieckie
#32620
Nie... X-over bierzesz na LPF i ustawiasz tak na ok 80Hz to znaczy ze sub bedzie grał do 80Hz.
A gain ustawiasz na zero i krecisz jak uznasz ze bass jest wystarczajaco mocny i jeszcze dobrej jakosci ;)
By pszczolek -  23 lis 2010, 20:36
 mazowieckie
#32624
Full gra Ci calym pasmem

LPF przy ustawieniu na 80Hz --> glosnik gra do 80Hz
HPF przy ustawieniu na 80HZ --> głosnik gra od 80Hz

:)
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  11 maja 2011, 20:33
 kujawsko-pomorskie
#44148
Doczytałem się na forum że gdy nie ma fabrycznie tylnych głośników to i nie ma do nich wiązki instalacji. Faktycznie po zdjęciu boczka tylnych drzwi takiej wiązki nie znalazłem.W związku z tym mam pytanie na które mimo że już było zadawane przez innego użytkownika nikt nie odpowiedział : czy może przynajmniej taka instalacja doprowadzona jest do słupka. Może ktoś montował tylne głosniki i podzieli się wiedzą szczególnie w temacie instalacji. W schematach książki Sam naprawiam Golfa V nie ma tego fragmentu i dlatego szukam wiedzy na tym forum.
Pomożecie ???
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  11 maja 2011, 21:38
 kujawsko-pomorskie
#44152
Krzycho pisze:a nie wyciągałeś radia by sprawdzić czy tam są kable od tylnych głośników??
Prawdę mówiąc w trakcie wymiany RCD300 na MFD2 DVD nie zwróciłem uwagi czy są kabelki do tylnych głośników we wtyczce.
Niemniej interesuje mnie to co napisałem poprzednio bowiem głośniki już mam. Oryginalne VW od Passata.
Jeżeli jakiś czas nie będzie odzewu na moje pytanie to wyjmę nawigację i sprawdzę.
Jak nie będzie to pociągnięcie wiązki do odbiornika nie stanowi problemu.Ale może wystarczy tylko do słupków.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 61