Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By leszek158 -  22 kwie 2016, 9:57
 lubelskie
#225540
Najprościej sprawdzić prawidłowe zfazowanie głośników można w ten sposób: mała bateria i podłączamy bezpośrednio do głośników - plus baterii z plusem głośnika, minus z minusem i membrana głośnika powinna lekko wychodzić do przodu, jak jest do tyłu tzn. że pomylona faza i zmieniamy biegunowość podłączenia. I tak z każdym głośnikiem i masz pewność, że jest dobrze podłączone.
Awatar użytkownika
By pavlos2 -  24 kwie 2016, 2:42
 podlaskie
#225722
Ok ,wszystko jasne tak więc sprawa ma się tak ,otóż w drzwiach mam dwa głośniki oraz tweterek tj.przy lusterku .Głośnik na dole jest to chyba basowy w ogóle nie gra .Mam do was pytanie czy wszystkie głośniki są połączone ze sobą tymi samymi kablami i jesli byłaby przerwana wiązka w drzwiach w harmonijce od głośników to czy wówczas cała strona w drzwiach by nie grała ?Pytam ponieważ nie wiem czy jest sens zwalać poszycie zewnętrzne ,aby dostać się do kabli i całej harmonijki .Bo być może jest tylko uszkodzony głośnik... .

Ps.na fotce poniżej zaznaczyłem miej więcej rozmieszczenie głośników w moim golfie .

Obrazek
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  24 kwie 2016, 3:08
 zachodniopomorskie
#225723
Jak masz 3 głośniki to masz zwrotnice, tam z radia idzie kabel i rozchodzi sie na trzy głośniki. Mi kiedys tez przestał grać i wina była właśnie dużego głośnika. W dużym głośniki sa 4 piny, zapodaj do 1i 3 sygnał na krótko lub napięcie z bateryjki i zobaczysz czy membrana sie wychyla.
Awatar użytkownika
By pavlos2 -  24 kwie 2016, 21:31
 podlaskie
#225877
PinkFloyd pisze:Jak masz 3 głośniki to masz zwrotnice, tam z radia idzie kabel i rozchodzi sie na trzy głośniki. Mi kiedys tez przestał grać i wina była właśnie dużego głośnika. W dużym głośniki sa 4 piny, zapodaj do 1i 3 sygnał na krótko lub napięcie z bateryjki i zobaczysz czy membrana sie wychyla.
Dzięki PinkFloyd za pomoc ,a może kojarzysz jaki idzie numer tego głośnika basowego ?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  24 kwie 2016, 22:14
 zachodniopomorskie
#225880
pavlos2 pisze:
PinkFloyd pisze:Jak masz 3 głośniki to masz zwrotnice, tam z radia idzie kabel i rozchodzi sie na trzy głośniki. Mi kiedys tez przestał grać i wina była właśnie dużego głośnika. W dużym głośniki sa 4 piny, zapodaj do 1i 3 sygnał na krótko lub napięcie z bateryjki i zobaczysz czy membrana sie wychyla.
Dzięki PinkFloyd za pomoc ,a może kojarzysz jaki idzie numer tego głośnika basowego ?
Mam takie 2 na zbyciu jak chcesz.
By Dzemowy -  25 kwie 2016, 9:29
 wielkopolskie
#225915
PinkFloyd pisze:
Dzemowy pisze:Warto :)
Nie dokładałem, ale w swoim mam ori przód i tył i mam porównanie z Mk V gdzie fabrycznie jest tylko przód. Jest spora przepaść :)
Wystarczy tylko na przód założyć 3 drożne ori z zwrotnicą i nie ma już różnicy.
Mógłbyś podrzucić nr OE? ;)
By Bartas -  25 kwie 2016, 9:42
 kujawsko-pomorskie
#225916
PinkFloyd pisze:
Dzemowy pisze:Warto :)
Nie dokładałem, ale w swoim mam ori przód i tył i mam porównanie z Mk V gdzie fabrycznie jest tylko przód. Jest spora przepaść :)
Wystarczy tylko na przód założyć 3 drożne ori z zwrotnicą i nie ma już różnicy.
Albo dobrej klasy 2 drozne np morele + tube w bagaznik albo w kolo :), jesli sie chce zrobic dobre audo to glosniki z tylu nie maja racji bytu :naughty:
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  25 kwie 2016, 10:13
 zachodniopomorskie
#225919
Dzemowy pisze:
PinkFloyd pisze:
Dzemowy pisze:Warto :)
Nie dokładałem, ale w swoim mam ori przód i tył i mam porównanie z Mk V gdzie fabrycznie jest tylko przód. Jest spora przepaść :)
Wystarczy tylko na przód założyć 3 drożne ori z zwrotnicą i nie ma już różnicy.
Mógłbyś podrzucić nr OE? ;)
Odezwij sie do Tajpej on czasami ma takie komplety łącznie z wiązką, głośnikami, zwrotnicą , śrubkami i blaszkami za dobrą kasę
Awatar użytkownika
By przemo564 -  25 kwie 2016, 10:34
 łódzkie
#225921
Bartas pisze:
PinkFloyd pisze:
Dzemowy pisze:Warto :)
Nie dokładałem, ale w swoim mam ori przód i tył i mam porównanie z Mk V gdzie fabrycznie jest tylko przód. Jest spora przepaść :)
Wystarczy tylko na przód założyć 3 drożne ori z zwrotnicą i nie ma już różnicy.
Albo dobrej klasy 2 drozne np morele + tube w bagaznik albo w kolo :), jesli sie chce zrobic dobre audo to glosniki z tylu nie maja racji bytu :naughty:
A ja mam na przodzie 3 drożny zestaw, z tyłu po jednym głośniku dwudrożnym 16 cm i w bagażniku w nadkolu woofer. Musze powiedzieć że jak dla mnie to jest lapiej z głośnikami z tyłu bo dochodzi też zza pleców inny dzwiek niż tylko bas
Awatar użytkownika
By cha -  25 kwie 2016, 21:48
 mazowieckie
#225981
pkor pisze:pytanie do tych co dokładali głośniki z tyłu w swoich mk5- warto czy nie warto?
Osobiście, tylko i wyłącznie sprawa indywidualna.
PinkFloyd pisze:Wystarczy tylko na przód założyć 3 drożne ori z zwrotnicą i nie ma już różnicy.
Jeżeli bierzemy punkt widzenia kierowcy i pasażera z przodu. To tak :music: . Jeżeli mamy z tyłu audiofilów samochodowych, to sprawa już nie jest taka prosta.
Zasadniczo nie ilość tylko jakość wykonania audio i nie chodzi tu o radio czy głośniki. Główna rzecz to wygłuszenie. Poprzez dobre wygłuszenie pozbywamy się syfu i różnych dziwnych dźwięków.
Bartas pisze:Albo dobrej klasy 2 drozne np morele + tube w bagaznik albo w kolo :), jesli sie chce zrobic dobre audo to glosniki z tylu nie maja racji bytu :naughty:
Jeżeli woofer był by z przodu drzwi. Ideał. Jak dobrze pamiętam, kiedyś znajomy od audio mówił mi, że idealna odległość między głośnikami powinna być w przedziale 13-16 cm.

przemo564 pisze:Musze powiedzieć że jak dla mnie to jest lapiej z głośnikami z tyłu bo dochodzi też zza pleców inny dzwiek niż tylko bas
Dla mnie za mocny bas w tym przypadku. Zasadniczo standard w 90%. Subwoofer ma być uzupełnieniem sceny, dawać delikatne dźwięki a nie niszczące kark ciśnienie.
W skrócie. Każdy w domu ma dobrze grający sprzęt. Jeżeli w domu Ci odpowiada to dąż do przeniesiona go do samochodu. Ogólnie trudna sprawa, a w większości przypadków jest: patrz ile ma dB, jak mi lata tylna tablica rejestracyjna, jak napier... mi w kark.
Z drugie strony, każdy robi to jak chce i co lubi. Wolny kraj.
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 61