Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By frozpl -  27 mar 2016, 9:48
 małopolskie
#221841
cha pisze:Z tym trochę pojechałeś. :O Maty dekarskie są najtańszym sposobem wytłumienia drzwi i wiele się nie różnią od dedykowanych mat do wytłumiania. Główny składnik to masa bitumiczna i często usztywniona aluminium. Zasadnicza różnica to grubość. Przy amatorskich produkcjach wystarczy. Można użyć TYCH lepszych mat z gumy butylowej. Zawsze jak się powie, że drzwi wygłuszyłem dynamatem to od razu to jakoś brzmi :oczko:
Trochę mało sensowne wywalić 100 zł za 1m2 do głośników za 200 zł.
Problem z matami dekarskimi jest taki, aby uzyskać dobry efekt należy dać min. dwie warstwy i finalnie wychodzi praktycznie tyle pieniędzy jak za maty z średniej czy wyższej półki. Z drugiej strony można kupić maty dynamat extreme ale przy nieumiejętnym ich położeniu efekt będzie gorszy niż przy dobrze położonej dekrce.

Ja swoje pierwsze auto wygłuszyłem zwykłą dekarką i matami twardymi APP. Efekt był naprawdę zadowalający. Obecnego golfa wygłuszałem 2 tygodnie temu matami ze strony Bitmat, wypróbowałem ich własny produkt 2mm matę butylową, priorytetem była cena ale nie chciałem eksperymentować po raz drugi z dekarką ( niektóre lubą się odklejać od blachy przy upałach i wtedy masz armagedon w drzwiach....) Zastosowałem jedną warstwę na poszycie zewnętrzne i jedną na blachę od strony tapicerki. Samą tapicerkę poryłem warastwą pianki GMS-012 ( trzeba naprawdę się przyłożyć aby każdy cm maty dobrze przylegał do tapicerki inaczej lepiej sobie ją odpuścić bo nie będzie żadnego efektu, wiem to z autopsji bo jeden cały boczek poprawiałem..)
Finalny efekt.... miazga... wooferek zaczął schodzić naprawdę nisko do tego wszystkie denerwujące drgania zniknęły, nawet przy bardzo głośnym graniu

Koszt na parę drzwi - wyszło na styk:

4m^2 - maty butylowej - 130zł
1,5m^2 - GMS-012 - 72zł

Podsumowując jeżeli nie jesteś melomanem który na głośniki wydaje średnią krajową, to nie myśl, że napis dynamat da Ci niewiadomo jaki efekt, chyba tylko w portfelu.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2016, 17:14 przez frozpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By cha -  27 mar 2016, 12:50
 mazowieckie
#221856
Nie wiem czy to skierowane do mnie. Osobiście nie używałem mat dakarskich. Głównie APP. Poprostu podsumowałem taki tok myślenia. Że tylko dynamat. Tak jak ze sprzętem grającym. Nie uważam się za audiofila ale lubię słuchać muzykę zwłaszcza w aucie. Tylko nie lubię przesady a zawsze uważałem że w kwestii audio jest więcej populizmu niż to warte. Większość kierowców lubi jak poprostu mu coś gra w aucie. Zdarzają się też tacy, którzy słuchają muzyki w samochodzie ale nie lubią przesadzać albo poprostu nie mają tyle środków finansowych na zmianę sprzętu.
Ma w planach zmianę audio ale na pewno nie ma zamiaru przeznaczać nie wiadomo jakie kasy.
By frozpl -  27 mar 2016, 17:20
 małopolskie
#221893
cha pisze:Nie wiem czy to skierowane do mnie. Osobiście nie używałem mat dakarskich. Głównie APP. Poprostu podsumowałem taki tok myślenia. Że tylko dynamat. Tak jak ze sprzętem grającym. Nie uważam się za audiofila ale lubię słuchać muzykę zwłaszcza w aucie. Tylko nie lubię przesady a zawsze uważałem że w kwestii audio jest więcej populizmu niż to warte. Większość kierowców lubi jak poprostu mu coś gra w aucie. Zdarzają się też tacy, którzy słuchają muzyki w samochodzie ale nie lubią przesadzać albo poprostu nie mają tyle środków finansowych na zmianę sprzętu.
Ma w planach zmianę audio ale na pewno nie ma zamiaru przeznaczać nie wiadomo jakie kasy.
Chciałem jedynie wyrazić swoją opinie i może przez to komuś pomóc kto nie do końca wie jak podejść do tematu, a sam miałem z tym problem.

Generalnie ludzie odradzają tańsze maty do auta i stawiają na drogiego i dobrego dynamat'a. Gdyby ktoś poszperał to dowiedział by się, że niektórzy mistrzowie polski głuszyli swoje drzwi np. silent coat'em który jest również bardzo tani w porównaniu do dynamat'a... :)

Jak ktoś ma dużo cashu to może kupować co chce, poprzedni post skierowałem do osób takich jak ja - mało wydać a bardzo się cieszyć efektem i to nie byle jakim :D
Awatar użytkownika
By mac1ej -  28 mar 2016, 12:53
 lubelskie
#221967
Panowie chcę dołożyć do siebie na tył (3D) głośniki, tapicerkę z syczkami już mam. Chcę to zrobić na fabrycznych głośnikach, przejrzałem prawie cały temat, ale nadal mam kilka pytań. Jak fabrycznie przymocowany jest stelaż głośnika do karoserii? Zna ktoś numery wtyczek do głośników i pinów? Rozumiem, że najpierw wpinam się do głośnika basowego, a od niego prowadzę + i - do syczka, dobrze myślę?
Awatar użytkownika
By Budżak -  29 mar 2016, 17:09
 mazowieckie
#222104
Kamel pisze:
glodek pisze:
soja pisze:Glodziu, są dostepne w ASO?
Tak są w ASO ok 1.60zł sztuka
A ich numer to N 910 104 01 :-)
Bardziej aktualny numer nita do mocowania głośników N 907 657 01 :cool:
By damian0111 -  29 mar 2016, 17:56
 dolnośląskie
#222105
cha pisze: 1. W linku jest tylko Subwoofer nie zestaw.
chodzi mi o ten zestaw "z" Helixa , który posiada subwoofer, okablowanie i wzmacniacz DSP o mocy 4x30 watt rms oraz osobny kanał na zasilanie subwoofera ...

może w linku tego nie widać ( moje niedopatrzenie)
cha pisze: Wymieniasz ETON (wysoka półka i osobiście nie słuchałem)
wymieniam ETON, bo na zgranicznych forach przewijają się zestawy głośnikowe właśnie tej firmy jako dedykowane do GOLFA 7, chętnie wysłucham też innych propozycji ...

pytanie jednak czy będą one współpracować z tym wzmacniaczem DSP od Helixa... ciężko było znaleźć więcej info na temat tego wzmaka, tu jest widoczny na isntrukcji monażu

http://www.mhvimmobilien.de/vw/Einbauan ... %20VII.pdf
Numery seryjne na wzmacniaczu jakie znalazłem w internecie to AMP.051.419

Moje najważniejsze pytanie to glośniki pasujące do tego wzmacniacza ( żeby dzięki niemu zestawy przód i tył mogły się rozbujać, bo wiadomo nie będzie to 100 watt RMS.) Ale zawsze będzie to więcej jak moc dostarczona z ORI radia....

Chyba że masz inne propozycję do podłączenia pod Oryginalne radio, bo nie zmierzam zmieniać go... ten zestaw jest wygodny bo bez kabelkologii stosowanej można szybko podłączyć pod oryginalne radio a głośniki (przod i tyl) zasilać sygnałem bezpośrednio z wzmacniacza.
cha pisze: Z tym trochę pojechałeś. :O Maty dekarskie są najtańszym sposobem wytłumienia drzwi i wiele się nie różnią od dedykowanych mat do wytłumiania... Trochę mało sensowne wywalić 100 zł za 1m2 do głośników za 200 zł.....
wybacz, każdy może sobie wytłumić czym ma ochote ale nie o to było pytanie :oczko:
cha pisze:Podstawowa rzecz to ile chcesz przeznaczyć kasy.
wydaje mi się że narazie około max 1200 zł na zestaw glosników na przód i, tył w przyszłościowych planach ...ewentualnie dodatkowo z 300-400 euro na inny wzmacniacz z podobną możliwoscia bezproblemowego podłaczenia pod moje radio Discovery Media...

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
By cha -  31 mar 2016, 22:10
 mazowieckie
#222458
damian0111 pisze: Chyba że masz inne propozycję do podłączenia pod Oryginalne radio, bo nie zmierzam zmieniać go... ten zestaw jest wygodny bo bez kabelkologii stosowanej można szybko podłączyć pod oryginalne radio a głośniki (przod i tyl) zasilać sygnałem bezpośrednio z wzmacniacza.
Moja propozycja, kup ten sub ze wzmacniaczem i wytłum wszystkie drzwi. Sprawdzisz jak to gra. Uważam, że Ci wystarczy :music:
Zasadniczo nie ma dobrego rozwiązania bez dłubania. :laugh:

Nawet mi się już nie chce :sad:
Awatar użytkownika
By mac1ej -  10 kwie 2016, 20:43
 lubelskie
#223980
Po założeniu fabrycznych tylnych głośników okazało się, że charczą przy większej ilości basu (przód czysto), więc poszukuje nowych. Możecie mi polecić jakiś zestaw głośników na tył (basowy + tweeter) który zamontuje bez przeróbek do nadwozia 3D pod RNS 510, max 200 zł, jednak wolałbym mniej :) Chciałbym, żeby brzmiały nie gorzej niż fabryczne, a nawet troszkę lepiej :)
Awatar użytkownika
By cha -  10 kwie 2016, 21:53
 mazowieckie
#223998
mac1ej pisze:Po założeniu fabrycznych tylnych głośników okazało się, że charczą przy większej ilości basu (przód czysto)
Sprawdzałeś je na innym radiu, czy tak samo jest?
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 61