Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By korniewicz -  15 maja 2007, 20:54
 -------
#5025
Ale 20 cm to ju¿ bassowy. Nie odda ca³ej skali i tak trzeba by by³o instalowaæ jeszcze jeden g³o¶nik na ¶rednie tony.
To by nie brzmia³o za wspaniale :)

A mam takie pytanie - jaka jest maxymalna g³êboko¶æ monta¿owa g³o¶ników ?
Awatar użytkownika
By racepool -  15 maja 2007, 21:26
 -------
#5026
Witam, wlasnie dzisiaj zmienilem glosniki w moim golfiku (dls) i wrzucilem wzmak (dimension). Autko gra fajnie ale... moje rcd 300 chyba wogole nie daje mu rady. Glosno sie nie poslucha bo odlacza niskie i wysokie! Polecono mi zmiane na navke vw i teraz moje pytanie czy ktos ma ja podpietna pod wzmaka i jak mu sie sprawuje?Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By korniewicz -  15 maja 2007, 21:56
 -------
#5027
racepool pisze:Witam, wlasnie dzisiaj zmienilem glosniki w moim golfiku (dls) i wrzucilem wzmak (dimension).
A móg³by¶ dok³adniej napisaæ jakie modele wstawi³e¶ ? :)
Ja w ogóle na starcie zrezygnowa³em z rcd 300, ju¿ chyba wole mieæ dodatkow± pó³eczkê
Awatar użytkownika
By racepool -  16 maja 2007, 10:09
 -------
#5043
Siema, glosniki na przod to zestaw 3-drozny c36 dls, wzmak u-dimension rm41, kable diezta. Seryjne rcd jest fatalne jezeli chodzi o rozbudowe, gdybym wiedzial tez bym sie zastanowil nad nim ale teraz interesuje mnie czy navka mdf podola temu zestawowi...:)
By kameleon0781 -  10 cze 2007, 19:45
#5575
W pierwszej mojej V-tce zamontowa³em g³o¶niki HERTZ DCX690 w tylnej pó³ce.
Nakupi³em wzmacniaczy ALPINE V12 , kondensatory , tubê PIONEER-a , a jak zamontowa³em te g³o¶niki w pó³kê - to siedzia³em 2 godziny w aucie i s³ucha³em jak gra !!!!! Istny koncert - gra³o to jak w ko¶ciele - idealnie siê zgrywaj± z pojemno¶ci± baga¿nika - naprawdê ¿adnej tuby i wzmacniacza nie potrzeba. Gor±co polecam takie g³o¶niki. Efekt murowany - a cena oko³o 250pln jest do przyjêcia. Pozatym ¿adne Pioneery itp.

Moja konfiguracja w tym Golfie wygl±da³a nastêpuj±co:
MFD2 DVD
PHATBOX PHATNOISE 20GB MP3 - ekstra zabawka

Przód Oryginalny - ^ sztuk
Ty³ HERTZ DCX 690 ale nie w drzwiach , tylko w pó³ce.

Ponadto musia³em przekodowaæ navi do wspó³pracy z g³o¶nikami tylnimi , poniewa¿ by³a zakodowana dla przednich g³o¶ników - bez ty³u.

!!! REWELACJA !!!
Awatar użytkownika
By korniewicz -  10 cze 2007, 20:51
 -------
#5577
Nigdy siê nie wstawia siê g³o¶ników na pó³kê, a w szczególno¶ci elips. To nie gra ³adnie - przecie¿ scena powinna byæ z przodu.
Bo przecie¿ jak jeste¶ na koncercie to stoisz przodem do g³o¶ników, a nie ty³em!
To samo z tub± - tuba - nie. Skrzynia - tak. Tuba ma zbyt miekk± obudowê i lubi wpadaæ w wibracje !
By kameleon0781 -  10 cze 2007, 22:04
#5578
Nie jestem audiofilem - jednak gra³o to naprawdê ³adnie . Skoro mi siê podoba³o , inni te¿ pewnie jak spróbuj± , bêd± zachwyceni .
Wiele jest szkó³ ;)
Niektórzy to nawet s³ysz± jak siê kable zmieni z 2,5mm kwadrat na 3,5mm kwadrat , jednak statystycznie podchodz±c do tematu wiêkszo¶ci poprostu starcza dobrej jako¶ci , bez zniekszta³ceñ nawet przy nieco g³o¶niejszym ods³uchu.

Dziêkujê jednak za uwagi wniesione - ka¿de s± cenne.
Pozdro
Awatar użytkownika
By korniewicz -  12 cze 2007, 18:16
 -------
#5611
To po prostu nie moze dobrze zagraæ, nie wa¿na czy glosnik jest 3 drozny 5 czy moze 15 i tak tego nie uslyszysz jak nie jest odseparowany! Jak nie ma róznicy to po co przep³acac :)? Nie lepiej dop³acic i kupic lepszy sprzet z przodu ni¿ pakowaæ pieni±dze w b³oto?
A hertz w tym przedziale cenowym robi nieciekawy duzo lepszym wyborem s± dlsy lub chociazby zwykle Helixy blue. Hertz dopiero zaczyna sie od seri HSK.
Awatar użytkownika
By jabart -  12 cze 2007, 18:58
 -------
#5612
korniewicz pisze:To po prostu nie moze dobrze zagraæ, nie wa¿na czy glosnik jest 3 drozny 5 czy moze 15 i tak tego nie uslyszysz jak nie jest odseparowany.
¦wiêta racja , ale jako pog³ebienie basu nie musi byc odseparowane (patrz wspólny kana³ basowy np w kinie domowym czy 1 sub w aucie )
By lp -  12 cze 2007, 19:11
 -------
#5613
to oczywiste,chodzi o odseparowanie wysokich tonow,ktore w glosnikach 3droznych gin±

rowniez jestem przeciwnikiem glosnikow na polce,to po prostu nie gra
Awatar użytkownika
By racepool -  12 cze 2007, 22:04
 -------
#5617
kiedys, jeszcze w mk4 mialem system z elipsami w polce i gralo niesamowicie, byl basik a i wysokie fajnie brzmialy. teraz w piateczce mam przod i suba z tylu i dopiero widze ze tamten sprzet to byla porazka!!!nie mialem porownania i dlatego wszystko fajnie gralo. ludzie nie zakladajcie zadnych elips, lepiej na subka dozbierac i cieszyc sie prawdziwym dzwiekiem!!! jeszcze jedno - rcd 300 to szajs jakich malo!!!!
Awatar użytkownika
By Gligamesh -  14 cze 2007, 0:50
 -------
#5636
Cze tak szukam po googlach i czytam i widzê ¿e tu jedynie s± praktykanci :) mam kilka pytañ bo chce w³a¶nie zakupiæ sobie pi±teczkê i mam w±tpliwo¶ci co do audio...

mianowicie:
1 radio z navi (MFD2) jak to gra ? mo¿na to zostawiæ czy "w siedzenie" trzeba montowaæ co¶ innego ?
2 jak tu czytam to zmiana g³o¶ników przednich raczej nie wchodzi w rachubê ?
3 czyta³em ¿e radio ci±gnie PS/DVD i takie tam a czy ze wzmacniaczem nie ma problemu (czy jest te¿ na to wyj¶cie -> nie znam sie na tym) ?
Awatar użytkownika
By racepool -  14 cze 2007, 1:41
 -------
#5638
1 MFD2 gra i to calkiem niezle choc wiadomo ze zadne fabryczne radyjko nie zagra jak alpinka czy pionek :( mozna spokojnie zostawic bo pod dobrym wzmacniaczem i glosnikami na pewno da rade

2 dlaczego niby nie wchodzi w rachube? :shock: ja zalozylem zestaw 3-drozny i wszystko w najwyzszym porzadku!

3 mozna podlaczyc plejka dvd i inne gadzety, wyjscia bezposredniego do wzmaka nie ma ale montaz jest dosc latwy (kostka ISO 32zl)
Awatar użytkownika
By Gligamesh -  14 cze 2007, 2:27
 -------
#5639
aha czyli z kostki sygna³ idzie do wzmacniacza i od niego na g³o¶niki ?


martwi³ mnie brak mp3 (i kichowe mapy) ale wpad³em na pomys³ by sobie ipaq hp kupiæ to bêdê mia³ dobr± navi no i parê GB mp3 pod rêk± :) a pod³±czyæ mo¿na zwyk³ym jackiem. I w sumie powinno byæ spoko.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 61