Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Gligamesh -  14 cze 2007, 10:20
 -------
#5643
nie wiem tylko jak te palmtopy stoj± z jako¶ci± d¼wiêku ale to sie poczyta i obaczy :)

Tylko jeszcze pytanie, ciê¿ko rozebraæ to co¶ ? by pod³±czyæ kostkê itd.
Awatar użytkownika
By racepool -  14 cze 2007, 14:10
 -------
#5646
Wystarczy wyjac mfd i podpiac,
Awatar użytkownika
By fredric -  14 cze 2007, 18:25
 mazowieckie
#5649
racepool pisze: wyjscia bezposredniego do wzmaka nie ma ale montaz jest dosc latwy (kostka ISO 32zl)
z tego co wiem a mialem tak u siebie to jest wyjscie na wzmak 2 kanalowe stereo baa nawet mialem takie u siebie i nie z glosnikow tylnich hi-output czy cos takiego tylko normalne liniowe :)
kostke dostalem od kolesi co mi navke sprzedali juz niepamietam ceny ale cos kolo 30zl
Awatar użytkownika
By team-am -  27 sie 2007, 22:02
 łódzkie
#6234
Witam
Planuje do siebie zamontowac glosniki DLS MS6 (juz czekaja) + tube JBL. Mam pytanko, rozbieranie progow rozni sie czyms w stosunku to golfa IV?? jest jakis oryginalny otwór w scianie grodziowej do przeprowadzenia zasilania? Przede mna jeszcze problem podlaczenia tego navi
Macie jakies dobre miejsce na schowanie wzmacniacza?? :wink:
By lisik -  27 sie 2007, 23:34
 -------
#6237
Fajne glosniki ale tuba wszystko popsuje :/ Lepiej przeloz glosnik do skrzyni.

Ja wzmak chowalem pod siedzeniem kierowcy od przodu, ale to byl maly wzmak dwudrozny do napedzenia przdniego systemu.
Awatar użytkownika
By racepool -  28 sie 2007, 9:39
 -------
#6239
Zdecydowanie odpu¶æ sobie tube! Jak subwoofer to tylko w porz±dnej skrzyni z mdf'u. Progi generalnie bardzo sie nie ró¿ni±, chwila roboty. Je¿eli chodzi o zasilanie to otwór jaki¶ jest na pewno (w firmie car audio zapewniali mnie ¿e nic nie kroili:) jedynie do aku bedziesz musia³ delikatnie podci±¶æ plastik. Na wzmak nie ma za wiele miejsca, mo¿esz spróbowaæ obok ko³a zapasowego (niektóre wchodz±), ja mam zamontowany w baga¿niku na tylnej kanapie i w sumie nie przeszkadza wogóle. Z navi te¿ nie ma genralnie problemów, wszystkie wyj¶cia ma. Z tego co wiem to najlepiej jest podpi±æ wszystko pod oryginaln± kostke i po problemie.
Awatar użytkownika
By team-am -  28 sie 2007, 11:12
 łódzkie
#6240
Dzieki za udzielenie informacji. Co do wzmacniacza potrzebuje 4-ro kanalowy i zastanawiam sie nad zrobieniem podwójnej pod³ogi :roll: Tuba narazie zostanie (bark $$$) Nie jest taka najgorsza, jest to stara seria POWER i nie jedna przecietna skrzynka przy niej usiadzie

Pozdr
By lisik -  28 sie 2007, 22:05
 -------
#6247
team-am pisze:Dzieki za udzielenie informacji. Co do wzmacniacza potrzebuje 4-ro kanalowy i zastanawiam sie nad zrobieniem podwójnej pod³ogi :roll: Tuba narazie zostanie (bark $$$) Nie jest taka najgorsza, jest to stara seria POWER i nie jedna przecietna skrzynka przy niej usiadzie

Pozdr

jesi chodzi o tube to nie chodzi o moc ale o rezonans.

Glosnik moze byc, byle nie w tej obudowie- niech ktos Ci skrzynie do tego glosnika wyliczy- malo kasy a roznica ogromna.
Awatar użytkownika
By stary222 -  13 wrz 2007, 11:02
 -------
#6356
Witam,,pi±tkowiczów",ma³e pytanko,czy mo¿e który¶ z kolegów doradzi jak pod³±czyæ g³o¶niki z tylnich drzwi do tego firmowego,,cuda"RCD-300.Wiem co to sob± prezentuje,ale narazie brak funduszy na lepsze,monta¿ g³o¶ników w drzwiach i poprowadzenie przewodów to wiem,ale gdzie to teraz pod³±czyæ, czy mo¿e byæ z tym wej¶ciem w radiu gdzie wchodz± przewody z przednich drzwi.Dziêki,poproszê o jak±¶ czyteln± poradê. :?: :lol:
By Mandi -  13 wrz 2007, 22:16
 dolnośląskie
#6357
podpinasz g³o¶niki do kosti iso do radia myslê ze nie ma jakis niepodzianek typu ze radio podaje sygna³ na dwa kana³y przednie bo w niektórych nawigacjach tak jest (i trezba jakos jej dostroiæ).
kostka z g³o¶nikami to ta co wychodz± z niej obecnie 4 kable i smia³o mo¿esz kupiæ w jakim¶ elektrycznym te wtyki do tej kostki i je pod³aczyæ w wolne miejsca
Nie poleceam pod³aczac g³osników tylnich pod przednie bo zrobimy MIX dla koncówki mocy zmieniaj±æ opory g³o¶ników(OMY).
Awatar użytkownika
By stary222 -  14 wrz 2007, 18:50
 -------
#6364
No i w³a¶nie o to mi chodzi³o,krótko i na temat,tylko teraz pytanie,poniewa¿ on jest wyposa¿ony tylko w przednie g³o¶niki w drzwiach po trzy na ka¿d± stronê,to czy w kostce bêdzie miejsce na tylne.Ten fachman z serwisu jak go odbiera³em co¶ mamrota³,¿e tu ju¿ siê nie da pod³±czyæ wiêcej g³o¶ników.Fakt,¿e wiele z tego co mówi³ to ju¿ siê nie potwierdzi³o,najlepiej jakby ze wszystkim do nich przyje¿d¿aæ i s³ono buliæ,a ja nawet na przegl±dy gwarancyjne nie je¿d¿ê i autko buja siê bez uwag.Serdeczne dziêki za pomoc,muszê wyci±gn±æ t± szafê z pó³ki i zobaczê co da siê zrobiæ.Jak kto¶ mo¿e jeszcze wnie¶æ co¶ do tego tematu to chêtnie skorzystam.Strza³a.
By guzzi -  15 mar 2008, 17:54
 -------
#8371
Koledzy,
Jak zamontowaæ g³o¶niki w tylnych drzwiach golfa V (w standardzie 4 z przodu)?
Czy jest to czynno¶æ skomplikowana i kosztowna? - w serwisie 700,00 PLN;
Czy wi±zki przewodów tam ju¿ s± - tylko wystarczy wstawiæ g³o¶nik?
Czy trzeba wyjmowaæ radio?
Jakie g³o¶niki proponujecie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By npb -  15 mar 2008, 21:08
 -------
#8374
Do³±czam siê do pytania z jedn± ró¿nic± - nadwozie 3d

i jedno zastrzezenie dla audiofili, nie pytajcie po co te g³o¶niki na ty³, bo ju¿ kiedy¶ o to pyta³em i odpwiedzi by³y pokroju "jak jeste¶ na koncercie to stoisz ty³em do sceny??"

Uzasadniam, chce by pasa¿erowie z ty³u te¿ cokolwiek s³yszeli bez konieczno¶ci zag³uszania siê z przodu

mam nadzieje ¿e kolega nie ma nic przeciwko kilku moim uwagom ?
Awatar użytkownika
By maluszek -  15 mar 2008, 22:21
 mazowieckie
#8375
jak znam ¿ycie i VW to na pewno trzeba do³o¿yæ kable do istniej±cych wi±zek w drzwiach. trzeba te¿ do³o¿yæ kable od drzwi do samej deski rozdziejczej bo te¿ nie ma.
Awatar użytkownika
By npb -  16 mar 2008, 0:33
 -------
#8376
oby¶ siê myli³, bo jak pomy¶lê, ¿e mam pruæ auto po obu stronach by pu¶ciæ cztery kabelki, to odrazu mija mi chêæ na g³o¶niki z ty³u. W ETCE znalaz³em ¿e w poszycie boczka pasuje g³o¶nik 168 mm, tylko jako¶ takich nie znalaz³em w ofertach sklepów, no poza oryginalnymi philipsa które u dealera kosztuj± chore pieni±dze i do tego s± badziewne..btw czy trzeba by co¶ kombinowaæ typu redukcje, dystanse...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 61