Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By tygrysek -  16 mar 2008, 0:38
 -------
#8377
npb pisze:oby¶ siê myli³, bo jak pomy¶lê, ¿e mam pruæ auto po obu stronach by pu¶ciæ cztery kabelki, to odrazu mija mi chêæ na g³o¶niki z ty³u. W ETCE znalaz³em ¿e w poszycie boczka pasuje g³o¶nik 168 mm, tylko jako¶ takich nie znalaz³em w ofertach sklepów, no poza oryginalnymi philipsa które u dealera kosztuj± chore pieni±dze i do tego s± badziewne..btw czy trzeba by co¶ kombinowaæ typu redukcje, dystanse...
Jak ju¿ sprawdzisz daj znaæ ... bo w po¶piechu nie poprosi³em Dealera o wstawienie g³osników z ty³u (a wiem ze mia³bym to gratis) :(
Awatar użytkownika
By npb -  16 mar 2008, 22:42
 -------
#8387
kurde no nie wierze ze nikt tu tego wczesniej nie robil, szybko sie do tego nie zabiore bo czasu brak, gdyby byla wieksza wiedza o stanie instalacji fabrycznej to motywacja byla by wieksza
Awatar użytkownika
By team-am -  16 mar 2008, 23:15
 łódzkie
#8390
npb pisze:W ETCE znalaz³em ¿e w poszycie boczka pasuje g³o¶nik 168 mm, tylko jako¶ takich nie znalaz³em w ofertach sklepów, no poza oryginalnymi philipsa które u dealera kosztuj± chore pieni±dze i do tego s± badziewne..
Jezeli nie ma instalacji na pewno nie bedzie dystansow. Nie id±c w slady ori 168mm dopasowujesz dystans (www.powe.pl) pod glosnik 165mm i nie ma problemu z jego zakupem.

Przy kladzeniu instalacji pomocny moze byc blog Maluszka z montazu xenonow gdzie mamy pokazany demonta¿ progów itp. Samo pod³±czenie kabli chyba juz nie powinno sprawic problemow
Awatar użytkownika
By maluszek -  17 mar 2008, 3:09
 mazowieckie
#8392
npb pisze:kurde no nie wierze ze nikt tu tego wczesniej nie robil, szybko sie do tego nie zabiore bo czasu brak, gdyby byla wieksza wiedza o stanie instalacji fabrycznej to motywacja byla by wieksza
moja wiedza jest taka: wi±zka elektryczna instalowana w fabryce jest dopasowana do opcji, które zosta³y wybrane. jak masz g³o¶niki, to masz instalacje. jak zamawia³e¶ opcjê "instalacja pod g³o¶niki" to j± masz, nawet jak nie masz g³o¶ników. ale jak nie zamawia³e¶ ani g³o¶ników, ani instalacji, to 100%, ¿e nie bêdzie ¿adnego kabla.

u mnie w piwnicy le¿± teraz 3 wi±zki z ró¿nych mk5. ka¿da jest inna.
By pawel_1977 -  26 mar 2008, 18:15
 -------
#8757
Widzialem w oficjalnym katalogu VW przeznaczonym na rynek wloski rozne dodatki do Golfa, miedzy innymi byl tam komplet 4 glosnikow do zamontowania w tylnych drzwiach. Drobnym druczkiem pod oferta bylo napisane, ze wszystkie wersje maja poprowadzona instalacje elektryczna i wystarczy tylko podlaczyc glosniki :)
Moze jednak na nasz rynek tez te kable zostawili...
Awatar użytkownika
By npb -  26 mar 2008, 20:28
 -------
#8764
nareszcie jaka¶ pozytywna droga, u mnie postepy marne, powód-kompletny brak czasu
Awatar użytkownika
By liroyek -  03 sie 2008, 12:54
 -------
#10993
Panowie to co trzbea kupic zeby przod wymienic ??

glosniki 165 plus cos jeszcze ??

jak wyglada sprawa z samem laczenienm ?? bedzie wszstko pasowac czy nie obedzie sie be lutowania :)


acha co myslicie o hrtzach ??cz jakos tak ;) mam na mysli takie za 500 zl :)

dzieki bardzo za pomoc
By Szpandel -  03 sie 2008, 13:15
 -------
#10994
ja gdybym mial teraz kupowac glosniki do 500zl kupilbym jakis system powerbassa.
Sam mam helixy dark blue

Musisz kupic system odseparowany, czyli tweetery, zwrotnice i midbassy+ dystanse.

Problemem na pewno jest puszczenie nowego okablowania- od wzmacniacza, bo drzwi w golfie maja mocno skomplikowana konstrukcje.


pozdr.
Awatar użytkownika
By liroyek -  03 sie 2008, 14:01
 -------
#10996
wiem ze odseparowany :)

jakie te dystanse ???

czy kable musze ywniac ?? nie moga byc narazie orginalne ??

glosniczki bede podlaczone tylko do radia :) bez wzmachola ;)

radyjko to narazie Pioneer AVH-P4000DVD on ma 4 x 50 W :)
By Szpandel -  03 sie 2008, 14:27
 -------
#10997
nawet dobry system pod radiem nie zagra.. pomysl nad wzmacniaczem

mozesz puscic po oryginalnych kablach- ja tak mam, z tym, ze po prostu uzyte zostaly by podpiac je pod wzmacniacz bez rozbierania drzwi.

Dystanse z mdfu pod glosniki.. powinienes je dostac nawet przy zakupie glosnikow. ja mialem dorabiane u czlowieka, ktory mi montowal audio
Awatar użytkownika
By team-am -  04 sie 2008, 2:09
 łódzkie
#11007
lisik pisze:
team-am pisze:Dzieki za udzielenie informacji. Co do wzmacniacza potrzebuje 4-ro kanalowy i zastanawiam sie nad zrobieniem podwójnej pod³ogi :roll: Tuba narazie zostanie (bark $$$) Nie jest taka najgorsza, jest to stara seria POWER i nie jedna przecietna skrzynka przy niej usiadzie

Pozdr

jesi chodzi o tube to nie chodzi o moc ale o rezonans.

Glosnik moze byc, byle nie w tej obudowie- niech ktos Ci skrzynie do tego glosnika wyliczy- malo kasy a roznica ogromna.

Wszystko potoczy³o sie zupe³nie inaczej, narazie jest tylko wzmak + zabudowa w lewym boczku ;) Celem bylo granie i maksimum funkcjonalno¶ci, zostal osi±gniety ;)
By pagong -  19 sie 2008, 13:25
 podlaskie
#11459
koledzy posiadam golfa v wersje trendline kupiona w niemczech i w tylnych drzwiach nie ma przeciagnietych przewodow dla glosnikow tylnych dzisiaj mi montuja w warsztacie glosniki vibe w tylnych drzwiach jak odbiore to napisze cos wiecej w kazdym razie ksozt montazu tzn przeciagniecie kabli i zamontowanie glosnikow to ksozt okolo 180zl w moim miescie a ze nie znam sie na montazu glosnikow to wlasnie dlatego robie to poprzez warsztat tym sie specjalizujacy mam nadzieje ze wszystko bedzie ok:)
Awatar użytkownika
By liroyek -  19 sie 2008, 14:00
 -------
#11460
gdzie tak tanio :)

ja nie ma czasu na wymiane swoich ;) mozeby ktos to zrobil za mnie ;)
By pagong -  17 gru 2008, 13:34
 podlaskie
#13540
w Bia³ymstoku w warsztacie ktory sie tym zajmuje tzn systemami audio jak ktos sie nei zna to mysle ze warto skorzystac bo duzo ejst roboty z przeciagnieciem kabli na tyl dlatego mysle ze o te 180 zl nikt nie zbiednieje:) ja teraz zastanawiam sie nad zakupem radia zastanawialem sie nad alpine w2005r ale po przemysleniu jestem co raz bardziej nastawiony wlasnei na ten model pioneera co do ceny moge meic je za 1400zl prosze o wypowiedzenie sie kogos kto sie dobrze na tym zna i doradzi czy warto z gory dziekuje:)
Awatar użytkownika
By racepool -  17 gru 2008, 13:51
 -------
#13542
A co masz na mysli mowiac "czy sie sprawdzi"?

Kupujesz sprzet za sporo kaski, wyglad zapewne odpowiada, wejsc - wejdzie bez problemu, jakosc dzwieku napewno lepsza niz na serii, nawigacja na miejscu.. teraz tylko pytanie czego oczekujesz?

ja osobiscie rezygnuje z dvd/video na rzecz SQ ale na pewno bedziesz zadowolony :D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 61