Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  21 maja 2011, 9:37
 kujawsko-pomorskie
#44580
krz_p pisze:jak nie ma z tyłu glośników to nie ma ani 1 cm instalacji do nich, księgowi w VW już o to zadbali
Potwierdzam. Dzisiaj dostałem się do kostki MFD 2 DVD i stwierdziłem że do tylnych głośników nie ma wyjścia. Przy tej okazji wyprowadziłem przewody i zostało mi jeszcze wprowadzić je do tylnych drzwi i podłączyć.
Swoją drogą to nie wiem na czym chcieli z VW zaoszczędzić. Ale tak to już jest . Serwisy muszą z czegoś żyć.
By rondell -  28 maja 2011, 16:07
 zachodniopomorskie
#45055
Witam.

Montowany miałem dzisiaj w aucie wzmacniacz. Wystąpił jednak mały problem. Mianowicie wszystko gra w porządku, do momentu, kiedy nie włączę świateł. W tym momencie zaczyna mi coś brzęczeć w głośnikach. Nie mam pojęcia co się dzieje? Czy ktoś miał podobny przypadek i wie jaka może być przyczyna?

Pozdrawiam.
By dziii -  28 maja 2011, 23:13
 wielkopolskie
#45072
napisz coś więcej bo z tego co napisałeś nie idzie Tobie pomóc:

jakie przewody sygnałowe i też gdzie je podłączyłeś ?
jakie przewody zasilające i też gdzie je podłączyłeś ?
jaki przewód załanczający wzmacniacz i gdzie się podłączyłeś nim ?
jaki masz wzmacniacz ?
jakie masz radio ?
opisz dokładnie co się dzieje ?
By rondell -  29 maja 2011, 1:06
 zachodniopomorskie
#45080
dziii pisze:jakie przewody sygnałowe i też gdzie je podłączyłeś ?
jakie przewody zasilające i też gdzie je podłączyłeś ?
jaki przewód załanczający wzmacniacz i gdzie się podłączyłeś nim ?
jaki masz wzmacniacz ?
jakie masz radio ?
opisz dokładnie co się dzieje ?
Przewody sygnałowe standardowe - 2 chinche. 2 kable na każdą parę drzwi. Wszystkie 4 kanały ze wzmacniacza wykorzystane.
Podłączyłem je pod radio, poprowadziłem przez progi od radia do wzmacniacza.
Przewód załączający wzmacniacz? Hmm, poprowadzony od wzmacniacza do akumulatora i podłączony wraz z bezpiecznikiem. Nie wiem za bardzo co i jak? Ja jestem w tej kwestii lekka lebiega, pomagał mi w tym znajomy elektro-mechanik.
Wzmacniacz GroundZero Titanium GZTA-4.125MK2.
Radio Alpine CDE-9882Ri.
W momencie kiedy gra radio włączam światła i zaczyna wydawać się z głośników dziwny metaliczny podźwięk. Jest to jakby jakieś bzyczenie w głośnikach głównie wysokotonowych. Przy wyłączonych światłach to nie występuje.
Ksenonów nie mam, posiadam zwykłe lampy, na żarówki H7.
Wzmacniacz zamontowany jest w bagażniku.
By dziii -  29 maja 2011, 9:57
 wielkopolskie
#45090
Przewody sygnałowe standardowe - 2 chinche. 2 kable na każdą parę drzwi. Wszystkie 4 kanały ze wzmacniacza wykorzystane.
Podłączyłem je pod radio, poprowadziłem przez progi od radia do wzmacniacza.
Przewód załączający wzmacniacz? Hmm, poprowadzony od wzmacniacza do akumulatora i podłączony wraz z bezpiecznikiem. Nie wiem za bardzo co i jak? Ja jestem w tej kwestii lekka lebiega, pomagał mi w tym znajomy elektro-mechanik.
Wzmacniacz GroundZero Titanium GZTA-4.125MK2.
Radio Alpine CDE-9882Ri.
W momencie kiedy gra radio włączam światła i zaczyna wydawać się z głośników dziwny metaliczny podźwięk. Jest to jakby jakieś bzyczenie w głośnikach głównie wysokotonowych. Przy wyłączonych światłach to nie występuje.
Ksenonów nie mam, posiadam zwykłe lampy, na żarówki H7.
Wzmacniacz zamontowany jest w bagażniku.
sprawdź:

masy - brak masy powoduje przebicie i stąd to brzęczenie
wszystkie połączenia dokładnie - możliwe zwarcie o którym nawet nie wiesz
By rondell -  29 maja 2011, 10:26
 zachodniopomorskie
#45096
dziii pisze:sprawdź:

masy - brak masy powoduje przebicie i stąd to brzęczenie
wszystkie połączenia dokładnie - możliwe zwarcie o którym nawet nie wiesz
Ok, dziękuję. Postaram się wszystko to sprawdzić. Też mi się wydaję, jakby gdzieś jest jakieś przebicie, tylko teraz muszę znaleźć gdzie?
By rondell -  30 maja 2011, 18:43
 zachodniopomorskie
#45164
Dzisiaj po pierwszych oględzinach wiem, gdzie jest przyczyna. To tylne lampy. Jak odpiąłem wtyczki od tylnych lamp, nic nie brzęczało. Wystarczyło, że podłączyłem obojętnie jaką wtyczkę zaraz brzęczało. Teraz tylko nie wiem gdzie jest to przebicie? :?
By rondell -  30 maja 2011, 21:31
 zachodniopomorskie
#45169
dziii pisze:a przewody od wzmacniacza lecą bezpośrednio do aku ? a mase skąd masz pociągniętą?
Tak przewody bezpośrednio od aku, w lewym progu. Kable sygnałowe w prawym.
Masa podłączona do pasów bezpieczeństwa.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 61