Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By cha -  28 lut 2016, 20:05
 mazowieckie
#217704
PinkFloyd pisze:
cha pisze:
PinkFloyd pisze:A czy ktoś może polecić mi odseparowany zestaw ze zwrotnicą na przód w drzwi dedykowany do vw aby dobrze grało z fabrycznym radiem bez wzmacniacza. Budżet do 350zł
Może to http://www.sklep.caraudioteam.pl/focal- ... -2749.html
Nie ze zwrotnicą

http://www.sklep.caraudioteam.pl/dls-mk62-p-2989.html trochę więcej.

Nie dedykowane ale powinny pasować.

Lub to http://www.sklep.caraudioteam.pl/proa-s ... -3136.html fakt cena wyższa. Tylko jeżeli ktoś słuchał jak grają scanspeak to z tego może być zadowolony.

Faktem jest, że podłączenie po same radio dużego efektu nie da ale od czegoś trzeba zacząć.
A co myślisz o tych? Zaproponowali mi takie pod seryjne radio
http://allegro.pl/audison-hertz-glosnik ... 38953.html
Tu masz zestaw http://allegro.pl/audison-apk-165-glosn ... 74290.html Trochę więcej niż 350 zł.
PinkFloyd pisze:Ja seryjnie ma 2 drożny, a seryjne gwizdki grają ok, tylko te z dołu tragedia, nie wymagam super jakości bo z dzieciakami nic głośniej nie zrobię, chce wymienić właśnie ten duży żeby troche lepiej grało na seryjnym radiu.
Może się okazać, że po założeniu samych nisko....tonowych. Wysokotonowe znikną nie będzie góry. Jakość a głośność, to różne rzeczy. Z car audio przygodę zakończyłem 11 lat temu ale nadal uważam, że ma mi grać w aucie a nie poza nim. Chcesz po prostu poprawić dźwięk i dużo nie wydać. Jak jak :cool: . Według mnie audisony wystarczą.
Awatar użytkownika
By tadex0 -  28 lut 2016, 21:14
 podkarpackie
#217711
Mam takie audisony tylko w zestawie 3 way i szczerze rozważam wymianę na ap8(200mm) bo skoro miejsce jest i mam już 3 way to można by pomasować się troszkę basem zakładając że suba nie będzie. Co do ilości basu to ciężko mi powiedzieć bo mam dopiero 2 tydzień w wygłuszonych drzwiach także dopiero się wygrzewają na początku tragedia zero basu teraz się powoli poprawia. Powiem tyle fabryczne radio nie daje fajnego basu i montaż samego wygłuszenia Bitum i pianka robotę zrobiły bas się stanowczo poprawił (wtedy na seryjnych dłośnikach 2-way). I ważna rzecz jeżeli przy pewnej głośności zaczynają pierdzieć głośniki to zmiana ich nic nie da bo pod wzmakiem mogą one grać znacznie głośniej a winę ponosi radio i jego wzmacniacz.
Awatar użytkownika
By cha -  12 mar 2016, 21:53
 mazowieckie
#219703
tadex0 pisze:Mam takie audisony tylko w zestawie 3 way i szczerze rozważam wymianę na ap8(200mm) bo skoro miejsce jest i mam już 3 way to można by pomasować się troszkę basem zakładając że suba nie będzie. Co do ilości basu to ciężko mi powiedzieć bo mam dopiero 2 tydzień w wygłuszonych drzwiach także dopiero się wygrzewają na początku tragedia zero basu teraz się powoli poprawia. Powiem tyle fabryczne radio nie daje fajnego basu i montaż samego wygłuszenia Bitum i pianka robotę zrobiły bas się stanowczo poprawił (wtedy na seryjnych dłośnikach 2-way). I ważna rzecz jeżeli przy pewnej głośności zaczynają pierdzieć głośniki to zmiana ich nic nie da bo pod wzmakiem mogą one grać znacznie głośniej a winę ponosi radio i jego wzmacniacz.
Zmieniaj na 20 . Zawrotnicę masz trójdrożną?
By frozpl -  22 mar 2016, 20:48
 małopolskie
#221097
Czy jest w stanie ktoś odpowiedzieć mi na pytanie.

Czy przy zestawie 4 głośników -> 2x woofer + 2x tweeter w zestawie fabrycznym znajduje się jakaś zwrotnica czy pasmo na tweetery i woofery rozdzielane są w fabrycznym radiu?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  22 mar 2016, 21:04
 zachodniopomorskie
#221103
frozpl pisze:Czy jest w stanie ktoś odpowiedzieć mi na pytanie.

Czy przy zestawie 4 głośników -> 2x woofer + 2x tweeter w zestawie fabrycznym znajduje się jakaś zwrotnica czy pasmo na tweetery i woofery rozdzielane są w fabrycznym radiu?
Po jednej parze idą przewody do głośników na każde drzwi:
1. wersja głośniki tylko przód - jedna para przewodów idzie na głośnik basowy i sopran w przednich drzwiach bez zwrotnicy- na sopran z kostki głośnika basowego rozchodzi się przewód na sopran.
2. opcja - przewód idzie w jednej parze z głośnika do zwrotnicy w przednich drzwiach i rozchodzi się na 3 głośniki na przodzie, na tylne jest basowy i sopran w tylnych drzwiach bez zwrotnicy- na sopran z kostki głośnika basowego rozchodzi się przewód na soprany. Tu również idzie również jedna para z radia do głośnika najpierw basowego.
Każdą zmianę ilości głośników koduje się w radiu vcds-em.

Ja miałem opcję 1, a zrobiłem opcję 2 ale bez tylnych głośników które zaburzają odbiór muzyki w samochodzie i nie są mi potrzebne.
By frozpl -  22 mar 2016, 21:14
 małopolskie
#221108
U mnie jest opcja 4 głośniki tylko przód, zwrotki obok woofera nie ma, ale zastanawiałem się jak jest cięte pasmo na tweeterach, tak żeby ich nie upaliło.

Generalnie jestem po wygłuszeniu całych drzwi, ale nadal drażni mnie jeden detal--> w fabrycznym radiu nie ma możliwości aktywnego cięcia pasm. Na woofery idzie całe pasmo razem z tym poniżej 80Hz, co mnie bardzo drażni bo głośniki wpadają w wibracje przy bardzo niskich częstotliwościach.

Macie jakiś pomysł aby ciąć pasmo w wooferach bez użycia wzmacniacza?

W przyszłości chciałbym dołożyć suba który będzie cięty aktywnie na wzmacniaczu ale nie chce z wooferów w przednich drzwiach puszczać tego samego pasma co na subie, żeby bałagan mi się nie zrobił.

Opcja wymiany głośników z przodu odpada, chce zostać przy ori, ale nie wiem dalej jak je ciąć....
Awatar użytkownika
By cha -  23 mar 2016, 21:29
 mazowieckie
#221325
frozpl pisze:U mnie jest opcja 4 głośniki tylko przód, zwrotki obok woofera nie ma, ale zastanawiałem się jak jest cięte pasmo na tweeterach, tak żeby ich nie upaliło.
Z tego co patrzyłem u siebie na tyle to tweety mają jakiś tam kondensator. Niestety nie wiem jaki bo jest wklejony. Więc ciężko jest określić od jakiego pasma zaczyna.
frozpl pisze:w fabrycznym radiu nie ma możliwości aktywnego cięcia pasm.
Mało realne żeby w jakimkolwiek radiu fabrycznym miał byś coś takiego.
frozpl pisze:Na woofery idzie całe pasmo razem z tym poniżej 80Hz, co mnie bardzo drażni bo głośniki wpadają w wibracje przy bardzo niskich częstotliwościach.
Nie oczekuj od tego głośnika cudów. Jak rozbierałem u siebie tył to głośnik niskotonowy ma zawieszenie piankowe i papier. Według mnie sam papier. Z przodu jeszcze u siebie nie widziałem ale znajomy ma papier i zawieszenie gumowe. W skrócie gra.
frozpl pisze:Macie jakiś pomysł aby ciąć pasmo w wooferach bez użycia wzmacniacza?
Jeżeli dobrze zrozumiałem to chcesz pasywny układ. Zostaje zrobienie zwrotnicy na zamówienie. Jeżeli nie wymieniasz głośników to według mnie mało sensowne. Po pierwsze nie znasz parametrów głośników. Po drugie koszt zwrotnic będzie duży.

Ja u siebie przymierzam się do wymiany głośników ale ciężko jest znaleźć system trójdrożny za rozsądne pieniądze.
Awatar użytkownika
By TomuŚ -  24 mar 2016, 2:08
 pomorskie
#221348
Panowie podpowiedzcie mi głośniki w przednich drzwiach średnio tonowe są przykręcane czy przyklejane jakoś do tapicerki?? nie mam ich bo albo mi ukradli albo po prostu nie było a nie pamiętam (bardziej biorę pod uwagę pierwszą opcję) chcę dokupić jakieś lepsze ale rozbierał bede tapicerkę dopiero do montażu...

w chwili obecnej dźwięk jest okropny działa tylko sykacz i basowy u dołu drzwi...
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  24 mar 2016, 7:55
 zachodniopomorskie
#221358
A-R-T-U-R pisze:Nitowane
Masz seryjnie te głośniki, niskotonowy- nitowany i gwizdek. 3 głośniki z przodu występowały razem ze zwrotnicą z której wychodzą połączenia na 3 głośniki. Ten sredniotonowy jest przykręcany do tapicerki. Ja taki zestawik ze zwrotnica kupiłem od Tajpeja bo sam seryjnie mam tylko z przodu po 2 głośniki w drzwiach.
Tak to wygląda http://allegro.pl/glosnik-zwrotnica-prz ... 38650.html występowało zawsze z głośnikami na tył, choc ja to założyłem bez głośników na tył.
By damian0111 -  25 mar 2016, 13:35
 dolnośląskie
#221563
Witam,

po przeszukaniu forum nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.
jeżeli było szukane pod kątem golfa 7 to nic dziwnego, że nie było
//moderator


Posiadam golfa 7 ..planuje wstawić do niego zestaw z Helixa..

http://www.amazon.de/Volkswagen-Origina ... B00NV15OK6

W planach mam wytłumienie wszystkich 4 drzwi ( nie matami dekarskimi , tylko przeznaczonymi do tego celu).

Do podanego wzmacniacza chcę dobrać głośniki ( dwa zestawy odseparowane na przód i na tył)...
Wzmacniacz ma teoretycznie 4x 30 Watt RMS ...

Zastnawialem się nad Hertz ESK lub HSK, FOCAL, ETON...

Muzyka jaką słucham to muzyka clubowa, rap, rnb, trap...

Co byście mogli poradzić??
Awatar użytkownika
By cha -  25 mar 2016, 20:40
 mazowieckie
#221644
damian0111 pisze:planuje wstawić do niego zestaw z Helixa..

http://www.amazon.de/Volkswagen-Origina ... B00NV15OK6?
1. W linku jest tylko Subwoofer nie zestaw.
2. Piszesz o wstawieniu zestawu Helixa a wymieniasz:
damian0111 pisze:Zastnawialem się nad Hertz ESK lub HSK, FOCAL, ETON...?
Wymieniasz ETON (wysoka półka i osobiście nie słuchałem) to może:
http://loudspeakershop.eu/scan-speak-82 ... -2143.html
ewentualnie to:
http://www.bartex-caraudio.pl/product_i ... 7&osCsid=1
Bo widzę, że celujesz od głośników dla szaraków po audiofilskie.
damian0111 pisze:Muzyka jaką słucham to muzyka clubowa, rap, rnb, trap...
Duża rozpiętość dźwiękowa, że tak powiem. Z jednej strony szybki energiczny bas, raz mocny bas, raz partie średnie i wysokie.
damian0111 pisze:W planach mam wytłumienie wszystkich 4 drzwi ( nie matami dekarskimi , tylko przeznaczonymi do tego celu).
Z tym trochę pojechałeś. :O Maty dekarskie są najtańszym sposobem wytłumienia drzwi i wiele się nie różnią od dedykowanych mat do wytłumiania. Główny składnik to masa bitumiczna i często usztywniona aluminium. Zasadnicza różnica to grubość. Przy amatorskich produkcjach wystarczy. Można użyć TYCH lepszych mat z gumy butylowej. Zawsze jak się powie, że drzwi wygłuszyłem dynamatem to od razu to jakoś brzmi :oczko:
Trochę mało sensowne wywalić 100 zł za 1m2 do głośników za 200 zł.

Podstawowa rzecz to ile chcesz przeznaczyć kasy.
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 61