Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By stefan-16 -  11 cze 2012, 21:58
 -------
#75163
To sorka, źle to odebrałem :roll: . Ale idąc dalej w temat to znaczy że jeżeli mam pływającą masę RCA na wejściu wzmacniacza to można to podpiąć bez większych problemów?? Muszę sprawdzić ten mój wzmacniacz.

Ale ten błąd chyba nie ma wpływu na granie, on jest chyba tylko informacyjnie że coś jest nie tak z głośnikami??
By mwsoft -  11 cze 2012, 22:56
 dolnośląskie
#75170
stefan-16 pisze:To sorka, źle to odebrałem :roll: . Ale idąc dalej w temat to znaczy że jeżeli mam pływającą masę RCA na wejściu wzmacniacza to można to podpiąć bez większych problemów?? Muszę sprawdzić ten mój wzmacniacz.

Ale ten błąd chyba nie ma wpływu na granie, on jest chyba tylko informacyjnie że coś jest nie tak z głośnikami??
Nie ma, nie zauważyłem żeby wpływało.

Ja mam taki wzmak z pływającymi chinchami i wejsciem hi input. Generalnie to jest to samo, tylko inne wzmocnienie ma i złączkę.
No i .... coś kurde cichutko bzyczy. Niby pętli masy nie ma, a jakiś śmieci słychać... będę z tym walczył w najbliższym czasie.
Pewnie to symetryczne wejście we wzmaku jest gównianie zaprojektowane.

Na razie skręciłem gain na minimum - bzyczenie prawie znikło, a zakres regulacji głośności na radiu jest akceptowalny, więc ujdzie w tłoku z boku ;)
By mwsoft -  11 cze 2012, 23:10
 dolnośląskie
#75174
stefan-16 pisze:A co masz za wzmacniacz?? I rozumie aktualnie podaje sygnał przez RCA??
Przez hi-input, bo złączka fajniejsza, ale próbowałem przez RCA i efekt ten sam - działa, ale coś tam słuchać ;)
Tylko inna głośność (do skorygowanie gainem na wzmaku).

Wzmak to jakiś starszy przyzwoity Alpine - szukałem czegoś co zmieści się pod fotelem kierowcy i ma właśnie wejście hi-input (i się zdziwiłem mocno, że chinche ma pływające, nie połączone z masą, nie wiem czy to norma we wzmakach samochodowych ;)).
By stefan-16 -  11 cze 2012, 23:16
 -------
#75176
Powiem Ci że przeglądam foty wzmacniaczy i praktycznie wszystkie mają pływające RCA. A jeżeli chodzi o wzmacniacze to Blaupunkt ma Serie THA które mieszczą się pod fotel i do tego mają kpl instalacje pod VW P&P. A co sądzisz o konwerterach RCA??
By mwsoft -  12 cze 2012, 0:03
 dolnośląskie
#75180
stefan-16 pisze:Powiem Ci że przeglądam foty wzmacniaczy i praktycznie wszystkie mają pływające RCA. A jeżeli chodzi o wzmacniacze to Blaupunkt ma Serie THA które mieszczą się pod fotel i do tego mają kpl instalacje pod VW P&P. A co sądzisz o konwerterach RCA??
No możliwe ze wszystkie mają (co jest rozsądne, żeby nie było problemów z pętlami masy jak się zepnie z radiem które ma RCA).
Ale warto sprawdzić miernikiem, może być w środku na płytce podpięty do masy :)

Blaupunkt THA - kiedyś czytałem o tym i patrzyłem, ale... średnie opinie i mnie jakoś marka nie pociąga hehe.
Ten Alpine sprzed 10 lat ma takie parametry (zniekształcenia przy nominalnej mocy) że te współczesne wzmaki "1000W" śmiesznie wyglądają :D No i kosztował 220zł a ma prawdziwe 4x50W + 1x120W do suba :) Nie jest to demon mocy, ale myślę że mi starczy i wg. mnie bas się bardzo poprawił (na razie bez suba) w stosunku do samego radia :)

Konwertery... eh, no planuje potestować, bo chyba tylko to mi pozostało żeby się pozbyć bzyków.
Ale na allegro są dostępne generalnie 2 rodzaje - takie chinskie za 20zł badziewia (są i za 50 w tej samej obudowie, ale "markowe") i jakieś wynalazki "Hollywod" za ~65zł.
Jedno i drugie nie ma prawdziwej dokumentacji, żadnych sensownych parametrów podanych (impedancja wyjściowa/wejściowa, pasmo, zniekształcenia itp.) - średnio mi się to uśmiecha ;/

Na zachodzie jest 100x większy wybór, ludzie na forach często wrzucają na te tandetne konwertery, że zaczynają obcinać pasmo już przy 80hz... czyli zero basu.

Ale taki konwerter to generalnie po prostu transformator separujący, coś takiego:
http://monacor.djshop.pl/_monacor/produ ... R-110.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Tutaj jest przynajmniej dokumentacja, jest charakterystyka częstotliwościowa narysowana itp.
Chyba kupie 4 takie trafka, wsadzę do małej aluminiowej obudowy i ot cały "konwerter hi-input" :)
Można jeszcze podłączyć je tak żeby redukowały sygnał 2:1, czyli mamy 2V na wyjściu RCA.
By mwsoft -  12 cze 2012, 0:22
 dolnośląskie
#75183
stefan-16 pisze:Ja się ostro zastanawiam nad konwerterem Genesis, nie jest tani ale podobno jest "inny niż wszystkie"
Jakiś link? W google nic sensownego nie widzę.

Są jeszcze konwertery z DSP które niby wyrównują charakterystykę fabrycznego radia, ale to już moim zdaniem przestrzał, chyba że ktoś robi car audio za 5000zł :)

A na pewno nie dla mnie do głośników 3 drożnych hertza za 750zł ;D
By mwsoft -  12 cze 2012, 10:43
 dolnośląskie
#75212
W środku pewnie siedzi przedwzmacniacz różnicowy, a nie transformator.
Czyli generalnie to samo, co jest we wzmaku z pływającymi chinchami w środku :D
Kwestia tylko jak dobrze zaprojektowany...

Spróbuj najpierw jak będzie, gdy podłączysz bezpośrednio do chinchy, potem się pomyśli o konwerterach, jeśli Twój wzmak będzie miał takie problemy jak mój.
By mwsoft -  21 cze 2012, 15:56
 dolnośląskie
#75962
mwsoft pisze:
Ja mam taki wzmak z pływającymi chinchami i wejsciem hi input. Generalnie to jest to samo, tylko inne wzmocnienie ma i złączkę.
No i .... coś kurde cichutko bzyczy. Niby pętli masy nie ma, a jakiś śmieci słychać... będę z tym walczył w najbliższym czasie.
Pewnie to symetryczne wejście we wzmaku jest gównianie zaprojektowane.

Na razie skręciłem gain na minimum - bzyczenie prawie znikło, a zakres regulacji głośności na radiu jest akceptowalny, więc ujdzie w tłoku z boku ;)
Odpowiadając sobie samemu.
Rozwiązałem problem bzyczenia w moim wzmacniaczu. Okazało się że ujemne linie w wejściach high input miały wlutowany mały kondensator łączący ją z masą. Na dodatniej linii takiego kondensatora nie było, co powodowało "niezrównoważenie" wejścia i wyłapywanie śmieci. Po usunięciu - jak ręką odjął, cisza absolutna, nawet jak się gaina podkręci ma max :)

Po jaką fujarkę dali tam ten kondensator... nie mam bladego pojęcia, ale podejrzewam, że to celowe psucie produktu. W instrukcji można znaleźć bardzo fajne zdanie, brzmiące mniej więcej:
"W przypadku występowania problemów z jakością sygnału, Twój dealer Alpine może doradzić szeroką gamę filtrów i niwelatorów zakłóceń." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zapewne chodzi o transformatorki separujące, na które o mało nie wydałem 120zł ;)

Wzmak to Alpine MRP-F320 - obstawiam, że ten problem występuje pewnie w połowie starych serii MRP i MRV, bo to bardzo podobne konstrukcje.

Ostatnia rzecz - aby pozbyć się błędów w Navi, gdy mamy włączony sound system, wlutowałem we wzmaku równolegle do każdego wejścia high input rezystor 120 ohm. Rezystory się nie grzeją, ale wystarczają aby oszukać nawigację.
Awatar użytkownika
By Neosternik -  30 lip 2012, 17:43
 dolnośląskie
#78724
Witam.
Dziś starałem się pomóc koledze w temacie radia.Goferek miał Rcd 300,ale został zmieniony na RNS 510, radio plus navi sieje błędami.Oto log:

Adres 56: Radio (J0506) Plik etykiet: AKP\1T0-035-680.lbl
Oznaczenie elementu SW: 1T0 035 680 D HW: 1T0 035 680 BX
Komponent: RNS-MID H04 3810
Weryfikacja: AB001001 Numer seryjny: VWZ6Z7K3006728
Kodowanie: 060004420400000100
Kod serwisu: WSC 01324 785 00200
Zbiór danych ASAM: ------------------------- ------

3 - ilość znalezionych błędów. Oto one:
00857 - Zmieniacz płyt kompaktowych (R41)
004 - Brak sygnału / brak komunikacji
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 01100100
Priorytet błędu: 5
Częstość błędu: 1
Wew.licznik błędów: 238
Przebieg: 90072 km
Wskaźnik czasu: 0
Data: 2000.00.00
Czas: 12:45:15

00856 - Antena radiowa
011 - Przerwa w obwodzie
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 01101011
Priorytet błędu: 5
Częstość błędu: 1
Wew.licznik błędów: 238
Przebieg: 90072 km
Wskaźnik czasu: 0
Data: 2000.00.00
Czas: 12:45:25

01523 - Mikrofon telefonu (R38)
011 - Przerwa w obwodzie
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 01100000
Priorytet błędu: 5
Częstość błędu: 1
Wew.licznik błędów: 238
Przebieg: 90075 km
Wskaźnik czasu: 0
Data: 2000.00.00
Czas: 12:45:23
Gdzie znajduje się gateway w aucie? Próbowałem zmienić kodowanie żeby wyłączyć mikrofon telefonu,czy zmieniarkę ale wywala:
Kodowanie odrzucone Błąd 31:polecenie poza zakresem.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 29