Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By matizos -  17 maja 2013, 0:09
 -------
#98364
nie chciałem mieć błędów na kompie od auxa, po to się ma VCDS-a :D
Awatar użytkownika
By TIMMY -  17 maja 2013, 18:04
 mazowieckie
#98411
Witam!
Jednak założę oddzielny wątek :D
Będzie długo, ale proszę przebrnijcie!
Jak już się pewnie większość domyśliła, kupiłem RCD310 od jednego z forumowiczów.
Wszystko na początku wydawało się być ok, ale już po jakiejś godzinie grania, kiedy wszystko już
poskładałem do kupy, nagle przerwało w trakcie piosenki, wyskoczył napis READING... i cisza.
Słychać że napęd nie pracuje.
Chciałem wyjąć płytę, nie oddaje!!! :(
Radio gra, tylko CD nie działa.
Zrezygnowany rozbieram znów dechę.
Ot tak dla zasady, wyjąłem wtyczkę z radia, włożyłem z powrotem, zaczęło działać prawidłowo!
Myślałem że to jednorazowy problem ale niestety dziś w drodze do pracy, po kilkunastu minutach grania, to samo.
Przerwana piosenka, cisza z napędu, nie oddaje płyty. Po kilku minutach READING... radio zrobiło "PING" i przełączyło się
samo na tuner.
Żeby było śmieszniej, po pracy znów włączyłem CD i działa!
W drodze do domu to samo. Dwa, trzy utwory i trup. Po kilkunastu minutach znów można włączyć CD.
Co to może być za cholera????
Jakieś zabezpieczenie termiczne? Soczewka brudna?
Zróbcie burzę mózgów i rzućcie jakimiś pomysłami!
Poprzedni właściciel jest OK i nie sądzę żeby celowo sprzedał mi bubel...
Może da się to jakoś ogarnąć...
HELP!
Awatar użytkownika
By TIMMY -  17 maja 2013, 20:15
 mazowieckie
#98418
Krzycho pisze:Wyglada na jakis zimny lut, moze w transporcie sie cos uszkodzilo?
Transport to pierwsza podejrzana rzecz.
Ale tego co działo się z paczką raczej nigdy się nie dowiem :lol:
Właśnie wróciłem z garażu po ponad godzinnym testowaniu radia na przeróżnych płytach.
Ani razu nie zastrajkował :P
Nie mam pojęcia o co chodzi...
Awatar użytkownika
By TIMMY -  22 maja 2013, 13:50
 mazowieckie
#98755
dexter23pl pisze:przeczyśc soczewkę lasera i sprawdź. może akurat pomorze ;)
odepnij wtyczkę od mechanizmu i wepnij ponownie.
Tak zrobiłem.
Myślałem że pomogło, bo radio odtwarzało MP3 przez 1,5 godziny :D
Jednak następnego dnia nie zagrało nawet całej jednej piosenki.
Problem leży gdzieś głębiej... :(
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  22 maja 2013, 14:07
 śląskie
#98757
no totrzeba by draiwer przelutowac co steruej laserem. może tam gdzieś zimny lut jest.
jak nie pomoże to ciężki temat
ratuje cie tylko wymian na inne radio lub zakup media-in i po usb piosenki puszczać ;)
ja tak mam i cd ani jednej nie przesłuchałem. wszystko z usb
Awatar użytkownika
By TIMMY -  22 maja 2013, 21:26
 mazowieckie
#98791
dexter23pl pisze:no totrzeba by draiwer przelutowac co steruej laserem. może tam gdzieś zimny lut jest.
jak nie pomoże to ciężki temat
ratuje cie tylko wymian na inne radio lub zakup media-in i po usb piosenki puszczać ;)
ja tak mam i cd ani jednej nie przesłuchałem. wszystko z usb
Sprawa na razie rozwiązana w inny sposób.
Media in jak najbardziej, ale to dość drogi temat.
Na chwilę obecną znów szukam RCD310
Awatar użytkownika
By TIMMY -  22 maja 2013, 22:09
 mazowieckie
#98795
dexter23pl pisze:ja swoje media-in kupiłem wraz z wtyczkami tylko uciętymi kablami za ok 150zł z wysyłką ;)
nawet kabli nie musiałem przedłużać bo akurat pasowało na długość.
No to miałeś szczęście! :D
By mxmariusz -  10 cze 2013, 12:41
 -------
#100231
Witam
Tak jak pisałem wcześniej mam CAN Gateway 1K0907530K ale o oznaczeniu S0170 więc skorzystałem z serwisu żeby zaktualizować jak "Krzycho" radził. Wszystko ok po zaktualizowaniu dopóki nie zostawiłem autka w garażu na 24h i.... aku padł. Po zmierzeniu miernikiem na nowym radiu bierze 0,91A a na starym 0,04A. Więc nie wiem czy serwis czegoś nie zchrzanił czy na stronce ROSS TECHU źle piszą??
By midifoks -  30 lip 2013, 12:08
 podkarpackie
#102804
Witam. Nie tak dawno zakupiłem nowe radio rcd 310 do VW V . Po zamontowaniu wszystko działało prawidłowo , nie pobierało prądu , aż do czasu gdy zauważyłem nieprawidłowe działanie radia . Objawy dosyć nietypowe ... wiec zaznaczę :
- po uruchomieniu auta , radio potrafiło się samo włączyć i wyłączyć po wyjęciu kluczyka . Po ponownym przekręceniu radio przestaje być aktywne , i trzeba je oddzielnie włączyć . Wszystko dzieje się losowo , od kaprysu elektroniki .
- następny problem tkwi w samym działaniu radia , a dokładnie z podświetleniem . Wyświetlacz główny nie może dostosować jasności . Nic nie daje ustawienie z poziomu opcji , po uruchomieniu świeci w 50% żeby po chwili , przejść na pełny tryb . To samo dotyczy się podświetlania przycisków ... uaktywniają się losowo przy włączeniu świateł , świecą mocno albo słabo . Często zdarza mi się sytuacja gdy działa sam wyświetlacz .

Radio było montowane u elektronika , z przekazanych mi informacji nie mógł znalesc sterownika od radia . Proszę mi udzielic informacji , w czym tkwi kłopot . Z góry dziękuje i Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
By soil -  30 lip 2013, 12:29
 śląskie
#102805
Najlepiej byłoby sprawdzić VCDSem:
- czy moduły są dobrze zakodowane (czy radio jest zaznaczone)
- czy występują jakieś błędy (np źle zakodowanego modułu lub w radiu)
- czy kodowanie radia dobrze jest ustawione

Sterownik od radia to pewnie gateway - znajduje się z prawej strony nad pedałami - zapewne nie jest odpowiednio zakodowany po dołożeniu/zmianie radia.

pzdr
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 31