Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By pkonrad -  27 sty 2014, 16:59
 świętokrzyskie
#118034
Krzycho pisze:SMSy działają ale nie przy iPhone...
Nie jestem fanem iPhone, także nie przeszkadzałoby mi to, że moduł by go nie obsługiwał. W tej chwili od ok. 3 lat posiadam telefon Nokia N8. Model ten na 100% obsługuje rSAP. Czy przy module 5N0 035 730 A lub B smsy da się obsługiwać z poziomu MFA+ i RNS'a ??
Awatar użytkownika
By pkonrad -  28 sty 2014, 14:24
 świętokrzyskie
#118212
piter_ldz, jakoś nie do końca wierzę w to co jest napisane pod tym linkiem, bo np. modłuł 5P0-862-335-D jest opisany jakoby współpracował z białym MFA+ co jest bzdurą :|
Awatar użytkownika
By pkonrad -  31 sty 2014, 12:29
 świętokrzyskie
#118550
Panowie, ktoś z Was orientuje się może, czy moduł 5N0 035 730 C obsługuje A2DP czyli funkcjię BT-Audio ??
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... trofitting" onclick="window.open(this.href);return false; - tutaj jest opisane że tak, ale jakoś nie ufam temu co tutaj piszą.
http://www.touranklub.pl/forum/viewtopi ... 4&start=15" onclick="window.open(this.href);return false; - tutaj w pierwszym poście na drugiej stronie tematu ktoś pisze, że moduł ten nie obsługuje funkcji BT-Audio. Może orientuje się ktoś jak jest w rzeczywistości ??

Wiem na 100% że na pewno obsługuje czerwonego i białego MFA+ oraz RNS/RCD 510.

Dla potomnych:
Moduł 5N0 035 730 C nie obsługuje A2DP czyli funkcjię BT-Audio.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2014, 0:51 przez pkonrad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pkonrad -  17 kwie 2014, 17:41
 świętokrzyskie
#128396
Witam, w ramach testów zakupiłem sobie moduł premium 5N0 035 730 C. Według opisów w necie działa ze starym i nowym MFA Plus. Moduł na tą chwilę przetestowałem w moim Leonie 1P MY2007 (produkcja 2006), czyli na czerwonym MFA Plus i RCD 510. Wszystko śmiga, moduł się paruje i działa poprawnie zarówno na FISie jak i na RCD 510. Jedyna rzecz która nie działa, to 2 przyciski na multikierze z lewej strony. Chodzi o przycisk z logo słuchawki nawiązania połączenia i zakończenia połączenia:
Obrazek

Kodownie modułu: 0020221

Błędów brak.

Macie jakiś pomysł, czy dałoby się uruchomić te dwa przyciski ?? Dodam jeszcze, że przycisk głosowego wybierania działa poprawnie. Z góry dzięki za wszelką pomoc.


A tak BTW:
Krzycho pisze:da do sparować z autem tylko musisz mieć radio z dotykiem czyli minimum RCD510
Nie potrzeba mieć radia min. RCD 510 żeby sparować moduł premium (np: 5N0 035 730 C) w starszym aucie, np. Golf MK5, Octavia II przez FL czy Leon 1P przez FL. Do sparowania (wpisania kodu, a później numeru PIN) wystarczy MFA Plus i przyciski na manetce wycieraczek, ewentualnie na kierownicy multifunkcyjnej :cool: Oczywiście osoby które mają dotykowe radio (min. RCD 510) mają sprawę ułatwioną, ale u mnie przy pierwszym parowaniu na RCD 510 wyświetlał się cały czas komunikat o nie podłączonym urządzeniu. Dopiero po sparowaniu i wpisaniu po raz pierwszy numeru PIN w MFA Plus za pomocą przycisków na manetce od wycieraczek, oraz utworzeniu profilu dla mojego telefonu w module, pojawiła się obsługa na RCD 510. Przy następnym łączeniu się telefonu z modułem, numer PIN mogłem już wpisać z poziomu RCD 510 :pepsi:
Awatar użytkownika
By pkonrad -  18 kwie 2014, 14:46
 świętokrzyskie
#128494
Krzycho, moduł 5N0 035 730 B działa na 100% z czerwonym MFA+ i RNS/RCD 510
http://vw-golfclub.ru/forum/showthread.php?p=389467" onclick="window.open(this.href);return false;
Z białym z tego co czytałem w necie również działa. Podobnie piszą o tym z końcówką A. Z czerwonym MFA+ niby nie działa moduł 5N0 035 730 bez żadnej literki na końcu.
Awatar użytkownika
By pkonrad -  18 kwie 2014, 18:16
 świętokrzyskie
#128517
A jakiego Ty masz MFA Plus: białego czy czerwonego ?? Według wszelkich opisów w necie moduł 5N0 035 730 D jest pod białego (nowszego) MFA+ i nie obsługuje czerwonego (starszego) FISa :szok:
Obsługuje również zarówno rSAP jak i HFP i A2DP:
http://www.carsystems.pl/vw-bluetooth-m ... id214.html" onclick="window.open(this.href);return false;
By piter_ldz -  18 kwie 2014, 19:44
 łódzkie
#128524
pkonrad pisze:A jakiego Ty masz MFA Plus: białego czy czerwonego ?? Według wszelkich opisów w necie moduł 5N0 035 730 D jest pod białego (nowszego) MFA+ i nie obsługuje czerwonego (starszego) FISa :szok:
Obsługuje również zarówno rSAP jak i HFP i A2DP:
http://www.carsystems.pl/vw-bluetooth-m ... id214.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ja bym az tak sie tym chyba nie sugerowal bo mam 5P0 862 335 D
wg.
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... trofitting" onclick="window.open(this.href);return false;

wiec obsluga BAP, tak jak 5N0-035-730-D tez BAP - a moj dziala z red fis.
Awatar użytkownika
By pkonrad -  18 kwie 2014, 21:17
 świętokrzyskie
#128533
piter_ldz, zgadzam się z Tobą. Na stronie Ross-tech niektóre informacje są błędne. Ale jeśli chodzi o moduł 5N0 035 730 D to jestem na 99% pewien, że nie obsługuje DDP. Rozumiem, że Ty posiadasz moduł 5P0....D i tutaj zgadzam się w 100% że działa na czerwonym MFA+, a nie działa na białym :]
Awatar użytkownika
By Krzycho -  19 kwie 2014, 19:58
 małopolskie
#128621
Ja mam licznik premium... 5N0...D nie potrzebuje miec pelnego fisa wystarczy miec radio z ekranem dotykowym aby sie z nim polaczyc... Ale i dziala z nowymi licznikami
Awatar użytkownika
By pkonrad -  19 kwie 2014, 21:50
 świętokrzyskie
#128630
Mam jeszcze takie pytanie do użytkowników modułów premium 5N0... Da się jakoś zapisać w module, żeby nie żądał wpisywania kodu PIN przy każdym połączeniu się modułu z telefonem ?? Od razu napiszę, że po wpisaniu PIN nie mam opcji SAVE. Jest OK, DELETE, CANCEL i chyba tyle. Szukałem takiej opcji w ustawieniach w module, ale nie znalazłem. Może niezbyt dokładnie szukałem :P Na tą chwilę rozwiązałem problem tak, że w telefonie wyłączyłem żądanie kodu PIN po uruchomieniu. Po takiej operacji moduł również nie żąda tego kodu, ale jest to połowiczne rozwiązanie. Wolałbym jednak mieć kartę SIM zabezpieczoną standardowo PINem, a w module zapisać jakoś ten kod tak, żeby przy każdym łączeniu moduł nie wołał o jego wpisywanie :sly:
By jagood -  19 kwie 2014, 23:10
 podkarpackie
#128640
pkonrad pisze:Mam jeszcze takie pytanie do użytkowników modułów premium 5N0... Da się jakoś zapisać w module, żeby nie żądał wpisywania kodu PIN przy każdym połączeniu się modułu z telefonem ?? Od razu napiszę, że po wpisaniu PIN nie mam opcji SAVE. Jest OK, DELETE, CANCEL i chyba tyle. Szukałem takiej opcji w ustawieniach w module, ale nie znalazłem. Może niezbyt dokładnie szukałem :P Na tą chwilę rozwiązałem problem tak, że w telefonie wyłączyłem żądanie kodu PIN po uruchomieniu. Po takiej operacji moduł również nie żąda tego kodu, ale jest to połowiczne rozwiązanie. Wolałbym jednak mieć kartę SIM zabezpieczoną standardowo PINem, a w module zapisać jakoś ten kod tak, żeby przy każdym łączeniu moduł nie wołał o jego wpisywanie :sly:
nie ma takiej opcji, zrobiłem tak samo jak ty dzięki podpowiedzi kolegi dark55 :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 18