Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By pkonrad -  20 kwie 2014, 21:48
 świętokrzyskie
#128705
jagood pisze:nie ma takiej opcji, zrobiłem tak samo jak ty dzięki podpowiedzi kolegi dark55 :)
Jednak taka opcja jest i nie wiem jakim cudem wcześniej tego nie zauważyłem. Po wpisaniu kodu PIN za pomocą przycisków na manetce wycieraczki lub przycisków na multikierze (jeśli ktoś ma taką możliwość) mamy do wyboru: OK, DELETE, CANCEL, SOS i SAVE :cool: Zależy czy lecisz górnym czy dolnym przyciskiem jest albo po opcji OK, albo po SOS. Chyba to mnie zmyliło, że dolatywałem do SOS i stwierdzałem, że to jest ostatnia pozycja. Tak czy inaczej bez problemu da się zapisać na stałe kod PIN bez potrzeby wyłączania go w karcie SIM za pomocą opcji zabezpieczeń w telefonie 8)
Awatar użytkownika
By pkonrad -  21 kwie 2014, 12:09
 świętokrzyskie
#128734
jagood pisze:Hehe o widzisz zaraz pojde sprawdze
Na 99,9% będziesz miał opcje SAVE tak jak opisałem w poprzednim poście :bounce:
By soja -  22 kwie 2014, 13:51
 zachodniopomorskie
#128812
Panowie, chciałem dziś sparować sobie drugi telefon do bt. Ale coś źlę robię, bo nic mi nie wychodzi. Ten telefon to samsung gt-s 6500.
Włąćzyłem mfa plus na opcji phone, ale pokazuje tylko komunikat, aby podłączyć telefon. Czy ktoś mi może pomóc. Telefon ma oczywiście bt i był włączony. Na starej nokii bt działa.
Tak dlugo trzymałem włączony zaplon, że mi prawie akumulator padł:-).
Awatar użytkownika
By pkonrad -  22 kwie 2014, 14:09
 świętokrzyskie
#128815
Sądząc po wyświetlanym komunikacie, który napisałeś w swoim poście wnioskuję, że jest to moduł basic. W takim przypadku przy włączonym zapłonie w aucie musisz uruchomić bluetooth w telefonie i wyszukać nowe urządzenie. Po chwili powinien zostać odnaleziony przez tel. moduł. Należy wybrać go z listy wyszukanych urządzeń. Zostaniesz również poproszony o kod dostępu do modułu, jeśli nikt nic nie grzebał to standardowo jest 1234 lub 0000. Po wpisaniu poprawnego kodu w telefonie, powinien on się połączyć z modułem. Powinno się jeszcze pojawić na telefonie zapytanie, czy chcesz ustawić to połączenie jako zaufane. Oczywiście potwierdzasz, gdyż dzięki temu moduł będzie łączył się sam z telefonem jak tylko przekręcisz zapłon na start i będziesz miał włączony bluetooth w komórce.
By soja -  22 kwie 2014, 15:16
 zachodniopomorskie
#128823
Dzięki Krzychu :D. Muszę wymienić akumulator po 9 latach. Bo jak próbowałem sparować telefon to po pięciu minutach włączonego zapłonu aku powiedził stop. Mam nadziję, że jak wyjdę z pracy to zaskoczy :shock:
Awatar użytkownika
By pkonrad -  22 kwie 2014, 15:50
 świętokrzyskie
#128824
Krzycho pisze:
pkonrad pisze:soja, jaki moduł bluetooth masz w aucie ??
5P0....B
No to procedura parowania jest dokładnie taka jak opisałem w poprzednim poście.
By soja -  22 kwie 2014, 15:59
 zachodniopomorskie
#128826
Dziękuję Wam. Udalo się. W słońcu nie zauważyłem, że nie zjechałem ekranem do końca, gdzie był komunikat o poląćzeniu z modułem. Zadziałał na hasło 1234. Akumulator też odpadlił :o. Może ten telefon będzie umożliwiał odbieranie smsów na wyświetlaczy MFA!
Awatar użytkownika
By pkonrad -  22 kwie 2014, 16:04
 świętokrzyskie
#128827
soja pisze:Może ten telefon będzie umożliwiał odbieranie smsów na wyświetlaczy MFA!
Nie będzie ponieważ Twój moduł bluetooth 5P0....B nie obsługuje takiej funkcji. Żeby odczytywać SMS na MFA+ musisz wymienić moduł na jakiś premium.
Awatar użytkownika
By pkonrad -  22 kwie 2014, 17:26
 świętokrzyskie
#128831
soja pisze:Jeszcze nie widziałem u nikogo odbierania sms-ów na czerwonym MFA
Specjalnie dla Ciebie odbieranie SMS na czerwonym MFA+ w moim Leonie:

Obrazek
Obrazek
:cool:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 18