Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By soja -  29 kwie 2020, 13:24
 zachodniopomorskie
#281179
W navi jest opcja ustawiania daty. Ustawiłem ją w menu, ale nigdzie nie pokazuje się "wyżej". Np. na wyświetlaczu jak godzina. Czy można temu jakoś zaradzić, bo to byłoby bezsensu szukać daty zagęłbiająć się w ustawienia.
By PawelR32 -  08 cze 2020, 17:50
 dolnośląskie
#282038
czesc,
potrzebuje pomocy odnosnie RNS510.
Problem dotyczy dzialania zestawu glosnomowiacego i ewentualnego streamingu muzyki. Korzystam z telefonu iPhone 7/8.
samochod vw golf mkv R32 / 2008

model radia : RNS510:
part number: 1T0035680L
HW version : H04
SW version : 5238
modul bluetooth pod fotelem pasazera: 3C0 035 729 G

Do RNSa podpiety jest adapter dotykowy 3C0 051 435 TA jak na zdjeciu ponizej:

Obrazek

Telefon laczy sie z adapterem i czasami, doslownie sporadycznie uda sie wykonac bez problemu polaczenie glosowe. W wiekszosci przypadkow gdy chce zadzwonic albo odebrac polaczenie wowczas dzwiek jakby sie zapetla i wogole nic nie slychac. Na FISie ani na RNSie nie wyswietlaja sie zadne informacje odnosnie ksiazki teleofnicznej czy wykonywancyh polaczen. wszystkie te rzeczy widoczne sa na tym dotykowym adapterze. obsluge zestawu glosnomowiacego tez wykonauje sie za pomoca tego dotykowego adaptera.

W Menu RNSa jest aktywne przesylanie muzyki przez bluetooth ale nie da sie tego zrobic niestety.
Na ekranie RNSa w prawym gornym rogu obok przycisku AUX widac ikone bluetooth jednak jest ona nieaktywna. Czy inny modul kotry obsluguje A2DP spowoduje ze bedzie ona aktywna?

Czy wymiana modulu spod siedzenia pasazera naprawi problem z wykonwyaniem polaczen i pozwoli na przesylanie muzyki?
Jaki modul bluetooth powiniennem zalozyc?
Moj obecny modul bluetooth 3C0 035 729 G widze na podstawie tabeli ze nie osbluguje A2DP czyli streamingu muzyki.

http://www.sovag.fr/index.php/marque-vw ... -bluetooth
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... g#Overview

czy moge zmienic na modul 1K8 035 730 D badz 7P6035730L ? lub na jakis inny? jaki?
czy podlaczajac modul ktory obsluguje bialy FIS do mojego auto cos sie stanie? nie zalezy mi na wyswietlaniu informacji odnosnie polaczen telefonicznych na FISie czy ekranie RNSa. Obslugiwanie polaczeni telefonicznych z pozimu dotykowego adaptera czy samego telefonu jest dla mnie OK. Zalezy mi tez na tym bym mogl puszczac muzyke bezprzewodowo z telefonu.
czy podlczenie innego modulu to P&P czy wymagane jest jakies kodowanie?

z gory dzieki za pomoc :ok:
By PawelR32 -  15 cze 2020, 12:35
 dolnośląskie
#282122
morales pisze:
15 cze 2020, 0:41
Wywal adapter i ten moduł, podepnij 1K8....D i po temacie. Jak sobie nie poradzisz daj priv.
czyli ten modul bedzie obslugiwal i iphona i bezprzewodowe przesylanie muzyki? cos trzeba kodowac?
a gdybym podlaczyl 7P6035730L to co sie stanie?
By soja -  05 lip 2020, 13:51
 zachodniopomorskie
#282474
Dziękuję Piter.
Panowie, szukałem na forum odpowiedzi, ale nie znalazłem. Pytanie do osób, które mają rns 510 i fabryczne, czerwone zegary. Dlaczego stacje nie wyświetlają mi się na MFA+ (choć w RCD510 się wyświetlały). Jakby nie było połączenia z zegarami, choć jest z kierownicą, bo wszystkie przycisku na multi działają z navi. Orientuje się ktoś może, czy da się to zrobić.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2020, 21:00 przez soja, łącznie zmieniany 1 raz.
By soja -  08 lip 2020, 18:43
 zachodniopomorskie
#282523
Udało się.

soja pisze:
08 lip 2020, 13:44
Udało mi się w końcu uruchomić navi na zegarach oraz wyświetlanie nazw utworów i stacji. W Vcds wystarczyło odznaczyć BAP w pomocniku kodowania.
W czerwonych zegarach nawigacja ogranicza się tylko do wskazania kierunku i strzałek. Bida w porównaniu z białymi zegarami. Ale zostaję przy nich, bo uważam , że wciąż dobrze wyglądają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
By maciek.snow -  10 lip 2020, 15:04
 małopolskie
#282533
@soja
Cześć,
bylbys tak miły i zarzucił autoscan od siebie ?
chce sobie porwnac co jeszcze mi nie gra zeby ogarnac dobrze multifunkcje + full fis + rns 510 lub 315 .
Wymienialem juz gateway na 7N0, tasme i sterownik na typ 2, mam lutli plastikowe przyciski, full fis ale chyba przedliftowy rns 510 i 315 w drugim aucie.

Dzięki z góry
Ostatnio zmieniony 23 lip 2020, 11:38 przez maciek.snow, łącznie zmieniany 1 raz.
By mbil -  19 lip 2020, 14:36
 mazowieckie
#282672
Znajdzie się ktoś kto posłuży poradą?
Posiadam VW GOLF 6 2010r z radiem RCD310 bez modułu bluetooth. Chciałbym kupić RNS51O. Jeśli kupię samo radio i podłącze czy wszystko będzie okej? Mam na myśli czy bluetooth będzie działał czy jednak trzeba dokupić również moduł bluetooth?
I druga strona medalu 🤔 które radio kupić? Czytałem że jest kilka rodzajów (różnią się pewnie data produkcji). Zauważyłem że różnią się oznaczeniem prawego górnego przycisku (niektóre mają literka I A niektore gwiazdkę). Chciałbym aby posiadało polskie menu i sprawnie działało.
Z góry dzięki za info
By maciek.snow -  19 lip 2020, 21:05
 małopolskie
#282679
mbil pisze:Znajdzie się ktoś kto posłuży poradą?
Posiadam VW GOLF 6 2010r z radiem RCD310 bez modułu bluetooth. Chciałbym kupić RNS51O. Jeśli kupię samo radio i podłącze czy wszystko będzie okej? Mam na myśli czy bluetooth będzie działał czy jednak trzeba dokupić również moduł bluetooth?
I druga strona medalu Obrazek które radio kupić? Czytałem że jest kilka rodzajów (różnią się pewnie data produkcji). Zauważyłem że różnią się oznaczeniem prawego górnego przycisku (niektóre mają literka I A niektore gwiazdkę). Chciałbym aby posiadało polskie menu i sprawnie działało.
Z góry dzięki za info
Jak masz obecnie bez modulu bt to skad sie ten modul bt wezmie ? Musisz modul bt dokupic, bo rns 510 nie ma wbudowanego bt

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

By mbil -  20 lip 2020, 13:04
 mazowieckie
#282684
maciek.snow pisze:
19 lip 2020, 21:05
mbil pisze:Znajdzie się ktoś kto posłuży poradą?
Posiadam VW GOLF 6 2010r z radiem RCD310 bez modułu bluetooth. Chciałbym kupić RNS51O. Jeśli kupię samo radio i podłącze czy wszystko będzie okej? Mam na myśli czy bluetooth będzie działał czy jednak trzeba dokupić również moduł bluetooth?
I druga strona medalu Obrazek które radio kupić? Czytałem że jest kilka rodzajów (różnią się pewnie data produkcji). Zauważyłem że różnią się oznaczeniem prawego górnego przycisku (niektóre mają literka I A niektore gwiazdkę). Chciałbym aby posiadało polskie menu i sprawnie działało.
Z góry dzięki za info
Jak masz obecnie bez modulu bt to skad sie ten modul bt wezmie ? Musisz modul bt dokupic, bo rns 510 nie ma wbudowanego bt

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Dlatego pytam również jaki moduł proponujecie zakupić?

Znalazłem taki emulator co o tym sądzicie?

https://allegro.pl/oferta/emulator-wefa ... e=facebook
By maciek.snow -  20 lip 2020, 14:52
 małopolskie
#282688
Wefa robi bardzo dobre zmieniarki. Duzo lepsza niz yatour.
Nie bedzie to oem. Ale bardzo funkcjonalna.
Nie bedzie zapewne dzialac odbieranie polaczen z kierownicy jesli Cie interesuje taka funkcjonalność

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
By mbil -  20 lip 2020, 15:29
 mazowieckie
#282689
Właśnie dodałem na dole link do emulatora wefa (na samym dole mojej poprzedniej wiadomości) i jest napisane, że działa funkcja odbierania i zakończenia połączeń za pomocą przycisków w kierownicy. Jakieś różnice będą pomiędzy tym A używanym oryginalnym modułem?
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72