Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By rgti -  23 wrz 2009, 23:03
 -------
#17121
Mysle ze to interesujacy temat, jakie auta skilowaliscie czy tez zostaliscie skilowani na drogach,1/4mili itp. waszymi GTI?? mysle ze przy okazji warto dopisac czy to seria czy mody obu aut...

pacjent to V GTI 300KM+


1) kilka prob z dodge viper srt 10 chyba 500koni auto w serii - wygralem minimalnie, z miejsca i z rolki
2) toyota supra biturbo 420km mody - z miejsca jeszcze nie bylo zle, chociaz i tak pod koniec 2 biegu juz mnie łapał, z rolki juz gorzej...
By speedbass -  24 wrz 2009, 1:23
 pomorskie
#17123
rośniesz na gwiazdora rgti, oby nie w roli głównej w Uwaga Pirat :lol:, gratulacje, za grube ryby się bierzesz :D
ja tylko miałem ostatnio okazję przegonić nową s3, panowie trochę kozaczyli i... zostali i :shock: :shock: :shock:
By Jedi -  24 wrz 2009, 21:27
 -------
#17132
dzisiaj na autobanie objechałem 996 Carrerę 4, tyle, że nie Golfem, a BMW 335i :) niewiele później 335i poległa przed Ferrari 430 Spider :D

skoro temat dotyczy GTI, to swego czasu pokrewną GTI - Octavia RS po chipie (2.0 TFSI) C 30 CDI AMG z takich bardziej pamiętnych

a Golfem nie tak dawno udało mi się Passata CC (nie wiem jaki motor pewnie 2.0 TDI 140), bo mocniejszego bym nie dał rady :wink:
By Hulaj -  25 wrz 2009, 9:06
 mazowieckie
#17134
Czuję, że golfina jest bardzo szybka ale że aż tak to jestem w lekkim szoku. Niestety na mojej wsi to o sprawdzeniu się z jakimś mocnym autem mogę tylko pomarzyć.
By speedbass -  29 wrz 2009, 17:29
 pomorskie
#17180
nie wiem jak wam się udaje pokonywać te bestie, może kwestia startu i ja nie chce dobijać DSG i się lekko spóźniłem, bo myślałem że gostek nie będzie się próbował, a jak dał w pedał, goniłem ale z tyłu byłem na dupie, przegonić nie było szans, ledwo się utrzymałem z tylu, niby niewiele ale spuchłem; choć szybko było, a było to przy bmw 645Ci czyli 4,4 litra i 333KM i 5,6 s 0-100. I goniliśmy się aż do ... końca możliwości (ile było nie będę mówił). Ma ten smutny wieloryb (seria 6) parę. Całe szczęście autostrada. Ale gość się zdziwił, że golfikowi ze za bardzo mógł odjechać. Wniosek: Czyli czas na pompę i te kilka Nm i koni więcej.
By Jedi -  29 wrz 2009, 18:01
 -------
#17181
speedbass pisze:nie wiem jak wam się udaje pokonywać te bestie, może kwestia startu i ja nie chce dobijać DSG i się lekko spóźniłem, bo myślałem że gostek nie będzie się próbował, a jak dał w pedał, goniłem ale z tyłu byłem na dupie, przegonić nie było szans, ledwo się utrzymałem z tylu, niby niewiele ale spuchłem; choć szybko było, a było to przy bmw 645Ci czyli 4,4 litra i 333KM i 5,6 s 0-100. I goniliśmy się aż do ... końca możliwości (ile było nie będę mówił). Ma ten smutny wieloryb (seria 6) parę. Całe szczęście autostrada. Ale gość się zdziwił, że golfikowi ze za bardzo mógł odjechać. Wniosek: Czyli czas na pompę i te kilka Nm i koni więcej.

Speedbass jaką masz moc w swoim GTI? załóż kartotekę i napisz coś więcej o swoim aucie, bo chyba jeszcze nigdzie nie pisałeś...
By speedbass -  29 wrz 2009, 19:19
 pomorskie
#17182
Jedi pisze:
speedbass pisze:nie wiem jak wam się udaje pokonywać te bestie, może kwestia startu i ja nie chce dobijać DSG i się lekko spóźniłem, bo myślałem że gostek nie będzie się próbował, a jak dał w pedał, goniłem ale z tyłu byłem na dupie, przegonić nie było szans, ledwo się utrzymałem z tylu, niby niewiele ale spuchłem; choć szybko było, a było to przy bmw 645Ci czyli 4,4 litra i 333KM i 5,6 s 0-100. I goniliśmy się aż do ... końca możliwości (ile było nie będę mówił). Ma ten smutny wieloryb (seria 6) parę. Całe szczęście autostrada. Ale gość się zdziwił, że golfikowi ze za bardzo mógł odjechać. Wniosek: Czyli czas na pompę i te kilka Nm i koni więcej.

Speedbass jaką masz moc w swoim GTI? załóż kartotekę i napisz coś więcej o swoim aucie, bo chyba jeszcze nigdzie nie pisałeś...
autko ma "drugie życie" ode mnie i "nowe wyzwania" i na razie jeszcze lakiernicze poprawki trwają więc nie ma co pokazywać, za tydzień montaż pomalowanych części a pod maską trochę modów jak u Hulaja i rgti :evil: :mrgreen:
na razie wyjeżdżam służbowo - autko na warsztacie, potem zobaczymy jak czas pozwoli :?
By Breku -  23 sty 2011, 13:01
 -------
#36343
Ja miałem dwa poważniejsze kille które pamiętam : Honda Civic 2005r TypeR z rolki i zatrzymanego o 3 dlugosci dla mnie.
Bardzo pamiętny dzień wracałem z roboty z Hamburga niemcy ile sie dalo to się leciało :) Później człowiek wpadł na polskie A4 i tak samo:) Przed Wrocławiem doganiam nowe Audi A6 3.0TDI prędkość 200km/h 5 bieg 230 wkładam 6 bieg i audi wyprzedzam ;))
dalej wylot z Wrocławia drogą na Warszawe dolatuje do mnie piękne bmw serii 6 całe w Mpakiecie (może ktoś zna to bmw,tablice:"DW BMW"bo nie wiem co miał za motor) no i się nie dałem przez 100km,pozdrawiam kierownika BMW :))
By speedbass -  16 mar 2011, 14:04
 pomorskie
#40010
pogoniłem dziś merca s420 CDI
wiem kolos ale rozpędzony już na drodze spustoszenie czyni na drodze ten diesel
320 PS i 730 Nm ma :wink:
chciałem przepędzić nowy popychacz paliwa
mina pana była bezcenna :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Forest -  16 mar 2011, 18:10
 wielkopolskie
#40029
To chyba bez znaczenia. M3 to bardzo szybkie auto.

Ja moim GT bardzo skromnie. Nie scigam się zbyt często, ale trafiło się kilka ciekawych autek np. Jaguar S-Type 2.7D 204KM, Audi A6 2.5 TDI 180KM, Golf 3 VR6 kolegi, BMW 525D 196KM chyba i kilka innych. Ogólnie staram się nie stawać z BMW M, Audi RS czy innymi AMG-ami bo to bez sensu :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8