Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By tommmy -  18 mar 2011, 21:59
 -------
#40137
jak dla mnie focus RS to prawdziwy kozak, jakby nie jezdzil to i tak wyglad wynagradza wszystko szczegolnie w kolorze Ultimate Green :mrgreen:
eRka choc fajna i chcialbym ja miec to nie robi jak na mnie takiego szoku na ulicy jak RS
Awatar użytkownika
By pgmaster -  19 mar 2011, 1:58
 mazowieckie
#40142
fredric pisze:
pgmaster pisze:Tez dostawalem z tym sirocco z miejsca a to dlatego ze Lucas ma fenomentalny start.

Zreszta jak dobrze pamietam na jakichs zawodach cwiartke scirocco zrobilo w 14.321 s.
Czy ten lukas nie miał wcześniej leona robionego przez vtg??

Czy w vtg to nie wiem ale na pewno mial jakiegos mocnego leona ;)
By korzen88 -  28 cze 2011, 17:25
 -------
#46686
Moja czerwona strzała to seria gti 200ps manual nic dodać nic ująć.
Zkillowany zawodnik scirocco 2.0 tsi 200ps lub 210 tego się nie dowiem.

Kill był o tyle ciekawy i cenny bo bardzo wyrównany; na światłach zawodnik stoi przedemną (już wcześniej miedzy samochodami dość agresywnie jechał żeby stanąc przedemną na światłach) czerwone światło, sucho, słoneczko świeci, esp wyłączyłem, tylko mały problem bo przed zawodnikiem stoi jakiś zawalidroga. No trudno; zielone światło, zawalidroga naszczescie prędko zjechał na prawy pas i ogień tak gdzieś od 60km do 170km/h. Przy 100 się wyrównałem z zawodnikiem przy 140 już byłem 1,5 długości przed nim, a na końcu przy 170 może ze 2-3 długosci ciężko powiedziec bo dojeżdzaliśmy do radaru wiec szybko hamulec do podłogi. Ładnie koledze podziękowałem awaryjnymi on prosto ja w lewo dziękuje.
Ciekaw jestem czemu zawodnikowi w scirocco bardzo delikatnie odjeżdzałem bo wsumie sporo nowsze autko, dsg to raczej nie było bo bym został zkilowany na zmianie biegów, może esp kierownik nie wyłączył...
By korzen88 -  29 cze 2011, 0:15
 -------
#46706
korzen88 pisze:Moja czerwona strzała to seria gti 200ps manual nic dodać nic ująć.
Zkillowany zawodnik scirocco 2.0 tsi 200ps lub 210 tego się nie dowiem.

Kill był o tyle ciekawy i cenny bo bardzo wyrównany; na światłach zawodnik stoi przedemną (już wcześniej miedzy samochodami dość agresywnie jechał żeby stanąc przedemną na światłach) czerwone światło, sucho, słoneczko świeci, esp wyłączyłem, tylko mały problem bo przed zawodnikiem stoi jakiś zawalidroga. No trudno; zielone światło, zawalidroga naszczescie prędko zjechał na prawy pas i ogień tak gdzieś od 60km do 170km/h. Przy 100 się wyrównałem z zawodnikiem przy 140 już byłem 1,5 długości przed nim, a na końcu przy 170 może ze 2-3 długosci ciężko powiedziec bo dojeżdzaliśmy do radaru wiec szybko hamulec do podłogi. Ładnie koledze podziękowałem awaryjnymi on prosto ja w lewo dziękuje.
Ciekaw jestem czemu zawodnikowi w scirocco bardzo delikatnie odjeżdzałem bo wsumie sporo nowsze autko, dsg to raczej nie było bo bym został zkilowany na zmianie biegów, może esp kierownik nie wyłączył...

Tak teraz mysle ze moze klient jechał 1.4tsi 160 w dsg; wsumie byłem za nim ze 4 długości przed killem a po walce ze 3długosci do przodu swumie 7 dlugosci auta to dosc sporo, moze był lekko dziabnięty 1,4... Z drugiej strony na autostradzie uciekałem raz scirocco 1.4 tsi to mu odjechałem dość konkretnie na paredziesąt metrów, tylko to na większych prędkościach było... Kto wie by trzeba było się zmierzyć z miejsca :twisted: :twisted: :twisted:
By antoś -  29 cze 2011, 0:31
 łódzkie
#46708
jak to było 2.0 TSI to miało też taki napis na klapie ("2.0 TSI"), jak 1,4 160 to mogło mieć na klapie trzy czerwone literki "TSI". Wersja 2.0 ma chromowane końcówki wydechowe, natomiast 1,4 takie zwykłe ucięte rurki z metra. ;D

1,4 160 za bardzo nie przyspiesza, więc taki GTI na spokojnie da sobie z nim radę.
By korzen88 -  29 cze 2011, 0:50
 -------
#46710
Ciężko powiedziec czy to bylo 2.0tsi czy same tsi bo nie przyglądałem się za bardzo na kalpe.

Przy okazji dwie inne historie jak juz tak sie rozpisalem;
Zkillowany zawodnik to mercedes glk 350cdi 224 kuce z miejsca ciężka masa ale dość spory momet obrotowy
około 4-5 długosci do 100 po starcie z miejsca potem juz duzo więcej.

Druga historia to dramat bo ja zostałem zkillowany na powrocie z nadmorza; wyprzedzam zawalidroge od 80km/h za mną wybrzedza bmw myśle sobie odejde mu jak podkręce, ale kręce a on mi w bagażniku siedzi zjeżdzam na prawo a on mnie wyprzedza i tylko widze dwie rurki i napis 335ci...306koni... :( :( :(
Awatar użytkownika
By krz_p -  29 cze 2011, 12:48
 wielkopolskie
#46717
korzen88, sirocco 2.0TSI porobiłoby cię na kilka długości auta
mnie objeżdża golf VI GTI z DSG seria, a u mnie jest ponad 50 koni więcej niż w serii
te 2.0TSI bardzo szybkie są
By Jedi -  29 cze 2011, 12:55
 -------
#46718
to się pospieszyłeś z tym Scirocco 2.0TSI, równie dobrze mógł to być 2.0TDI :wink: albo np. 1.4 TSI 122KM po programie, możliwości jest dużo.
z kolei 1.4TSI 160KM po programie ciężko byłoby mocniej odjechać, chyba, że przy większych prędkościach.
korzen88 pisze:myśle sobie odejde mu jak podkręce, ale kręce a on mi w bagażniku siedzi
to chyba jedno z najmniej przyjemnych doznań, szczególnie jak auto w lusterku wstecznym nie wygląda na szczególnie mocne :wink:

a 335i bez problemu objedzie seryjne GTI, ja z kolei kiedyś wąchałem spaliny M3 E92
By Jedi -  29 cze 2011, 13:01
 -------
#46719
krz_p pisze:korzen88
mnie objeżdża golf VI GTI z DSG seria, a u mnie jest ponad 50 koni więcej niż w serii
te 2.0TSI bardzo szybkie są
aż tak? pewnie to zasługa DSG, bo V-ka po programie powinna podobnie jeździć do VI serii lub nawet troche lepiej.

2.0TSI wychodzą ponad 230KM na hamowniach, widziałem już 2 albo 3 wykresy z takimi wynikami, poniżej jeden dla przykładu:

Obrazek
Awatar użytkownika
By krz_p -  29 cze 2011, 13:23
 wielkopolskie
#46722
wykresy wykresami, a to jak 2.0TSI jeżdżą jest zdumiewające
dobrym przykładem jest scirocco Lucasa z sirocco-klubu, objechał wiele mocniejszych aut
By Jedi -  29 cze 2011, 13:29
 -------
#46723
krz_p pisze:wykresy wykresami, a to jak 2.0TSI jeżdżą jest zdumiewające
dobrym przykładem jest scirocco Lucasa z sirocco-klubu, objechał wiele mocniejszych aut
zgadza się, on chyba jeszcze ma wersje 200KM, chociaż teraz już chyba po programie.

tylko, że też DSG, więc na pewno duża zasługa tej skrzyni, dodać do tego jeszcze kilka kg mniej VI w stosunku do Vki i stąd może różnice.
By Jedi -  29 cze 2011, 15:08
 -------
#46737
pgmaster pisze:
Jedi pisze: a 335i bez problemu objedzie seryjne GTI, ja z kolei kiedyś wąchałem spaliny M3 E92
335i to mnie obejrzdza bez problemu a co dopiero serie GTI. Tym bardziej ze w serii maja po 330KM.
bez problemu? aż tak dobrze to chyba 335i w serii nie jeździ.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8